Závesná kolíska - hacka

katarina6
10. mar 2014

Maminky,
žiadnu takúto tému som tu nenašla, preto ju zakladám, prosím všetky skúsené maminky, ktoré hacku (tak sa odborne nazýva táto závesná kolíska) používajú, používali.....
Ako ste spokojné.... a hlavne rada by som našla riešenie ako zohnať rôzne nádstavce na zavesenie hacky - napr. ten nádstavec čo je na fotke na tých dverách....
Samotná hacka od komerčnej firmy je strašne drahá 50-80 Eur, to za to odmietam dať, preto si dávam hacku šiť - zatiaľ som našla len české mamičky, ktoré ich šijú..... tam je cena omnoho nižšia od 32 Eur....
Problém je s mojim manželom, ktorý nie je ochotný vŕtať do stropu ten šróbik na zavesenie, a ani nemám nikoho kto by to navŕtal, možno svokor, ale moc by to bolo fyzicky náročné - predsa len omietka padá rovno do tváre, hlava v záklone, a je aj chorý na srdce, tak keby sa mu niečo stalo tak by som si to vyčítala.....
Skúšam teda hľadať iné riešenia.....
Napr. toto:
http://www.branakdetem.cz/door-clamp-zaves-pro-...
Ale obávam sa, že to jednoducho spadne, rozpojí sa to....

Potom je napr. medzidverná hrazda:
http://www.nosiceasatky.sk/obchod/kategoria-hoj...
ale to mám ešte väčšiu fóbiu, že keby to spadlo tak proste tá tyč decko zabije.....

.... a tak hľadám iné patenty..... prosím tie čo používate hacky, nemáte nejaké dobré tipy?

Viem, že je kopec stojanov na hacky ale tá cena je neúnosná že 200 Eur a pod.... neexistuje 😀....

Tak prosím mamicky ak máte nejaké tipy napr. kde by som zohnala ten závesný patent čo je na 2.obr. na tých dverách - samostatne.... Nie ako kúpu komplet hacky za nejakých 80 Eur a viac..... tak by bolo super.... Alebo niekto kto by to vedel vyrobiť za rozumnú cenu, bola by som rada......

lucia20
23. apr 2014

@katarina6 ked myslis...... 😀 😀 😀 😀 😀

relaxan
24. apr 2014

@katarina6 nenasla som nasu fotku, ale mali sme to takto podobne, bezne predajne siete pre deti maju na oboch koncoch take ocko z lan a to sa s postielkou spoji pomocou karabinky (stoji do 2e/ks)

relaxan
24. apr 2014

@katarina6 este je moznost opriet o postielku tu tyc, ktoru maju hojdacky pre babatka, aspon nasa ma taky vyrez po okrajoch a dalo sa to napasovat na klasicku postielku, alebo len tak polozit, nema ako odtial vypadnut babatko. Zrejme na sieti budete mat aj popruhy, takze podla mna je zbytocne vrtat do stropu a strachovat sa, ci to nepadne. Inak my sme odparali tie popruhy a mame to v obyvacke teraz ako hojdacku pre dcerku a este nam to zo stropu nespadlo a byvame v cinziaku. Ale existuje aj sposob upevnenia do sadrokartonu, ak by vas to zaujimalo, napiste a pohladam postup.

katarina6
autor
24. apr 2014

@relaxan a hovorime o klasickej koliske hacke?
http://asmira77.r.worldssl.net/FYlqnanYWZ2_s600...

lebo tam su tie konce spojene, zosite... to sa neda len tak oddelit a dat na tu postielku.... nechcem to nicit....
Hacka je taky mech v com je dieta.... a hupacie siete maju 2 konce....
takze tamto na obr. co je to sa mineda spravit s tou hackou....
mozes mi poslat ten postup ako to dat do sadrokartonu ale neviem ci to riskova.t.. kazdopadne len v spalni potrebujem vyriesit, a tam bude hacka nad postielkou, takze keby padlo tak na postielku....

s tou tycou som to nepochopila 🙂....

relaxan
24. apr 2014

@katarina6 tu prvu fotku co mas, tak ta ma konce vhodne na zavesenie a pochopila som, ze si to chces dat usit, takze si mozes dat usit taky typ, ktory bude mat tie "usi". Ja nepoznam tu hacku konkretne, ale poznam detske kolisky ako napr.

relaxan
24. apr 2014

a jednu z nich aj mame

hedwa
26. apr 2014

ahojte my sme pouzivali hacku do pol roka no mali sme tu mensiu je omnoho lepsia ako ta vacsia odporucam
je do 10kg dietatko je tam krasne vystrete a nie tak zlomene to mame odskusane aj aj pri prvej sme nevedeli ze existuje aj mensia 😢 . ked je dietatko starsie odporucam zas la siesta yayita uz len preto ze su tam popruhy takze dieta nema sancu vypadnut volili sme pre bezpecnost nasa mala je velky zivel 🙂 🙂 a ta je do 20kg
my sme mali zavesene na hrazdicke do dveri tam sme upli horolezecke lano a skobu to som vyuzivala v kuchyni a v noci sme mali navrtane v strope

lckk
30. máj 2014

@si_si
smiem sa spýtať ako ste ju umiestnili na drevené trámy? lebo my chceme hacku na chatu, ale neviem si predstavit ako to na tie trámy umiestnime.

si_si
30. máj 2014

@lckk ahoj, zboku navrtal muz taky hak s ockom a nato dal take popruhy, co sa aj na uchytenie nakladu na auta pouziva a na tom visi hacka. v zeleziarstve sa to da kupit ten hak, treba do dreva.

petrusa87
12. jún 2014

Aj my to používame a neviem si to vynachváliť, fakt škoda, že som to kúpila až keď malá mala 3 mesiace a dovtedy som sa stále trápila ju uspávať na fitlopte (mala silnú koliku, že iba tam sa mi ju podarilo upokojiť a aj po náročných hodinách uspať) my to máme tiež namontované na hrazde (čo je na cvičenie - zdvíhanie) v zárubni. Fakt odporúčam pre všetky maminy čo majú tiež problémy s uspávaním bábätka.

babatkavhojdacke
18. jún 2014

http://www.babatkavhojdacke.sk/sk/o-hojdacke - Hojdačka BETO - kolíska a hojdačka v jednom, ktorá je užitočná už od prvého dňa narodenia - vyskúšajte a uvidíte, je to veľmy dobrá vec

hdiana
29. júl 2014

My máme Beto hojdačku zo stránky http://www.babatkavhojdacke.sk/sk/o-hojdacke, máme to veľmi radi a používame už od narodenia!

figiflower
14. aug 2014

ahojte, usila som malej hacku a prave riesim na co zavesit. Stropy mame vysoke a sadrokarton, tak tam urcite nie. Myslite, ze taky ten pojazdny vesiak nejaky pevny by na to nebol dobry? Mala ma teraz cca 7kg.

tanity
21. aug 2014

Kupim hacku, ak ma nahodou niekto na predaj...dost surne 🙂 🙂 🙂

petrusa87
21. aug 2014

@figiflower namontujte si hrazdu na zarubne ako sme to urobili i my http://www.heureka.sk/?h[fraze]=hrazda+MASTER&m...

isabellaa
13. sep 2014

kupim hacku

ukulela
13. sep 2014

@figiflower prosim ta, mala si nejaky strih z netu, alebo vlastny? ak z netu - mas link? vdaka.

katarina6
autor
15. dec 2014

Taak, a tuto je celkom fajna alternativa - vrtanie do steny, takyto stojan.... pre tie co sa boja ze ten klinec do stropu neudrzi tu hacku... alebo proste inak vam vyhovouje to upnut:
http://www.hugochodibos.cz/detsky-nabytek/69-ba...

zzuzanah
5. mar 2015

ahojte, zhanam samostatny stojan na hacku, kedze mame sadrokarton. Rozpernu tyc tiez nemozeme pouzit, lebo mame drevene zarubne. Ak niekto mate na predaj stojan, dajte vediet. Nemusi byt original, moze byt aj vyrobeny, ale nech je funkcny. DAKUJEM

pericolosa
3. jún 2015
pericolosa
3. jún 2015

kupim hacku ak by niekto mal na predaj

peggy55
11. aug 2015

Prosim vas ako nasyavite hacku aby sa dieta neprevalovalo do jednej strany...dakujem

pericolosa
11. aug 2015

no podla mna tou drevenou vecou

druzicka17
26. sep 2015

musim povedat ze pre nas hacka najlepsia vec na svete na spanie cez den, mam hak v obyvacke aj na balkone. Treba sice sem tam do nej stuchnut ale maly sa da vzdy presvedcit na este pol hodinku spanku navyse. AJ ked nespi, zavesim na drevenu tyc oblubene hracky a spokojne lezka Pri kolikach mu je tam o dost lepsie ako vystrety v postielke, niekedy staci len do nej polozit a uz sa dostavi ocakavany vysledok v plienke 🙂. Neviem si predstavit co by som robila bez tohto vynalezu. V kombinacii s oblubenym bielym sumom spanok do 5 minut zaruceny ale urcite zavisi od babatka. Na to nase to funguje.

erienka
1. jan 2016

@hedwa ahoj, prosim ta, ktora je mensia a ktora vacsia hacka? V aprili sa nam na narodit babatko, dnes som narazila na tento vynalez, len ma trochu zmiatol tvoj koment. Toto je vacsia ci mensia? http://www.noseniedeti.sk/p/262/zavesna-koliska...
Este som sa chcela spytat, ci tam babatko moze spat celu noc i cez den, ci to nie je skodlive na chrbticu. Dakujem

peggy55
2. jan 2016

Nam bolo povedane ze ta na uvezovanie je 15cm kratsia ako ta najnovsia na pukacky...nas maly tam spava len cez den...a ak som ho tam aj v vecer uspala tak somho prelozila do postielky...celu noc by som ho tam isto nenechala.

druzicka17
3. jan 2016

tiez si nemyslim ze je to vhodne na nocny spanok, ale ked dieta inde nespi, lepsi spanok v hacke ako ziadny. pre nocnych nespavcov sa da vnutro vypodlozit tak aby bolo babo skoro narovno.

hedwa
3. jan 2016

@erienka to by mala byt mensia lebo je do 15kg do 20kg je ta vacsia ...nasa spavala aj v noci keby som hned pri prvej vyuzivala mohla som mat pokojnu kazdu noc 😀 od pol roka nam zacala spavat v pohode v posteli na noc no kazde dieta je ine ale zas cez den spavala aj kociku akurad na obed opat v hacke ---- a ked bola starsia tak v la sieste uz len na obed ....a chrbticu ma peknu rovnu

pericolosa
3. jan 2016

Ja mam syna, tiez mal dost problemy so spankom ale pouzivali sme ju iba cez den. Dost nam ten vynalez pomohol ale ked sa zacal pohybovat....ked mal tak 6-7 mesiacov zacal z nej vyliezat a zacalo to byt nebezpecne. Takze tak.....kto ma aktivne dieta tak asi ju dlho nevyuzije a staci teda aj ta mensia.

monikaparson
3. jan 2016

Nasa ma 18 mes.a stale v nej spava,nevylieza z nej. Ako sa zobudi,tak nam to oznami. Nema kedy vyjst z nej. Dali sme sit,stala cca. 50€ so vsetkym,latku som si vyberala sama. Sme max.spokojni.