Závesná kolíska - hacka

katarina6
10. mar 2014

Maminky,
žiadnu takúto tému som tu nenašla, preto ju zakladám, prosím všetky skúsené maminky, ktoré hacku (tak sa odborne nazýva táto závesná kolíska) používajú, používali.....
Ako ste spokojné.... a hlavne rada by som našla riešenie ako zohnať rôzne nádstavce na zavesenie hacky - napr. ten nádstavec čo je na fotke na tých dverách....
Samotná hacka od komerčnej firmy je strašne drahá 50-80 Eur, to za to odmietam dať, preto si dávam hacku šiť - zatiaľ som našla len české mamičky, ktoré ich šijú..... tam je cena omnoho nižšia od 32 Eur....
Problém je s mojim manželom, ktorý nie je ochotný vŕtať do stropu ten šróbik na zavesenie, a ani nemám nikoho kto by to navŕtal, možno svokor, ale moc by to bolo fyzicky náročné - predsa len omietka padá rovno do tváre, hlava v záklone, a je aj chorý na srdce, tak keby sa mu niečo stalo tak by som si to vyčítala.....
Skúšam teda hľadať iné riešenia.....
Napr. toto:
http://www.branakdetem.cz/door-clamp-zaves-pro-...
Ale obávam sa, že to jednoducho spadne, rozpojí sa to....

Potom je napr. medzidverná hrazda:
http://www.nosiceasatky.sk/obchod/kategoria-hoj...
ale to mám ešte väčšiu fóbiu, že keby to spadlo tak proste tá tyč decko zabije.....

.... a tak hľadám iné patenty..... prosím tie čo používate hacky, nemáte nejaké dobré tipy?

Viem, že je kopec stojanov na hacky ale tá cena je neúnosná že 200 Eur a pod.... neexistuje 😀....

Tak prosím mamicky ak máte nejaké tipy napr. kde by som zohnala ten závesný patent čo je na 2.obr. na tých dverách - samostatne.... Nie ako kúpu komplet hacky za nejakých 80 Eur a viac..... tak by bolo super.... Alebo niekto kto by to vedel vyrobiť za rozumnú cenu, bola by som rada......

pericolosa
3. jan 2016

No ano jasne nenechavali sme ho sameho a ked sa zobudil tak tiez nestihal vyliezat len problem nastal ked som ho tam uspavala kolisanim. Jednoducho sa ho tam neda udrzat. Ale kazde dieta je ine.

monikaparson
3. jan 2016

@pericolosa
Jasne,tiez sa jej tam vzdy nepacilo. Treba len skusat. Nam sa velmi osvedcila. Inde ako tam alebo na prse ju ani neuspavame.

etnologkonik
5. feb 2016

dievcata, ma niektora z vas skusenost s "oducanim" od hacky?
my mame 15 mes. chlapca a stale v nej rad spava. ked zacal byt pohyblivejsi, znizili sme ju tesne nad zem a teraz do nej aj sam vlieza a aj z nej vychadza. tiez max. spokojnost. mame ju od jeho 3 tyzdnov. vyuzivame ju hlavne na denne spanky (este ma dva) a sem tam aj na nocny, ked sa nam nedari ho inac uspat. potom ho prekladame do postielky, ktoru mame prirazenu k nasej posteli (bez jednej priecky). myslim vsak, ze si na nej vytvoril istu zavislost a robi mu problem zaspat bez pohybu. citim to tak, ze ked sa dopracujeme uz len k jednemu dennemu spanku asi ju zvesime (aby ju nemal na ociach), a budeme skusat spat bez pohybu.

kim_rossi_stuard
17. máj 2016

dievcence, ja tu svoju na mieru krasnu vyrobenu predavam, kedze u nas kojenie este stale a maly s nami, nechce v tom byt, radsej sa satkuje 😉 tak u mna v bazari najdete tento srdieckovy pokladik 😵

lilu74
20. jún 2016

tiez nad nou rozmyslam, konstrukciu by som dala spravit a mala by som babatko stale na ociach, myslim si, ze je to lepsie ako by bol cely den len v postielke.

lilu74
28. jún 2016

a co hovorite na adamo hupacky?mate ju niektora doma? ste spokojne?ja nad nou silno uvazujem🙂

lucka13189
31. aug 2016

My máme hacku už dva roky.Kúpili sme si ju pri prvej dcérke po odporúčaní mojej švagrinej.Nepoviem Vám kde (lebo si to už nepamätám) ale viem že nás stála cca 20eur a tiež nám ju šila jedna pani z ČR.Síce sme si nevybrali látku (máme takú bordovú )ale je ok a sme spokojný.Dcérka je od malička nespavec a dokázala nám spinkať jedine v hacke.Cca hodinu a potom sme ju už museli hojdať aby ešte spinkala aspoň ďalšiu hodinu...Akosi automaticky sme prešli na zaspavanie v posteli a odvtedy tam nespávala.Ale neviem kedy to presne bolo.Nejako tak keď už bola v hacke veľmi obratná a bála som sa ju tam nechať samú ak som si potrebovala niekam čo i len na chvíľku odskočiť.Teraz ju používame pri synovi.Má 2 mesiace.Je rovnaký nespavec ako dcérka ☹ .No aby som sa konečne dopracovala o čo mi ide.Minule sme boli na poradni a synček začal plakať.Už sme boli pomali na odchode tak ho manžel vložil do vajíčka a začal hohdať.Ani nie nejak silno (poviem Vám že niekedy sme ho hojali aj silnejšie).A doktorja mu hovorí aby ho tak nehojdal ,vraj to nerobí dobre na mozog.Šoklo ma to,lebo dcérka v hacke veľa krát len tak ,,lietala,, ...syn už nie ale tiež ho hojdáme.Vie niekto o tom niečo žeby hojdanie škodilo?

druzicka17
2. sep 2016

@lucka13189 pocula som o trasenom dietati alebo ked rodicia vyhadzuju do vzduchu dieta este malinke ale nemyslim ze hojdanie by sa tym otrasom mohlo rovanat.

druzicka17
2. sep 2016

@lucka13189 daj si do googlu syndrom traseneho dietata, myslim ze to mala doktorka namysli

lilu74
2. sep 2016

a s adamo hupackami nemate skusenosti? mozu byt v nich babatka uz od narodenia, len mi pridu trochu drahe oproti tym, co tu spominate.

avila
11. sep 2016

@katarina6 uz ste prispevok pisali daaavno 🙂 Nemate nejaky tip, kde by som toto uchytenie mohla dostat? Dakujem 🙂

katarina6
autor
11. sep 2016

@avila no my sme to dali tak ze sme dali 2 tie oka do stredu lano a na to zavesili tak to visi akoby nie na 1 oku ale na 2.

bambinomix
17. okt 2016

ADAMO hammock závesná hojdačka a kolíska v jednom pre bábätká od narodenia až do 15kg. Aj pre predčasne narodené detičky, odporúčané odborníkom Heim Pál Detskej nemocnice v Maďarsku 🙂
http://adamohammock.sk/

lilu74
18. okt 2016

Krasne su ja som sa rozhodla ze ju kupim dufam sa v nej malemu bude pacit🙄

delmondo
18. okt 2016

@lilu74 hacka je super vec. Ja na ňu nedám dopustiť.

lilu74
20. okt 2016

@delmondo dakujem😉dufam sa v nej bude lubit aj malemu😊

delmondo
20. okt 2016

@lilu74 ak si si nie istá, tak jedna mamička tu poziciava

lilu74
24. okt 2016

@delmondo dakujem netreba kupim ju😉

lilu74
3. nov 2016

objednana 😉

lilu74
12. nov 2016

Uz je doma je krasna velmi sa s nej tesim, malemu sa zatial v nej paci😉len sme nekupili original strunu k nej lebo bola velmi tvrda a nepruzila.

delmondo
12. nov 2016

@lilu74 a akú máš strunu? Ono, keď je bábo malé a ľahké, tak to nepruzi moc dobre, treba tam priložiť napríklad vrecko strukovín a pod. na zaťaženie. Keď dieťa pidrastie a bude ťažšie, tak to bude pruzit lepsie

lilu74
13. nov 2016

@delmondo aha jasne dakujem a este otazka ako ju pripevnim?lebo nema ocka a na nete som nenasla videa ziadne. Ocelove lanko je k tomu tak nejako s nim?

delmondo
13. nov 2016

@lilu74 to bude asi poistné lanko, malo by sa prezliecť cez strunu, kebyže náhodou povolila. No ja mám obyčajne ako šnúrka, tak som si nie celkom istá. Pozri aj tu http://ihacka.sk/tipy-a-rady/
Ak ti to nepomôže, tak napíš, pifotim ti, ako to mám ja

lilu74
13. nov 2016

@delmondo dakujem precitam si to😉zatial to mame s normalnou strunou a je to ok.

lilu74
29. nov 2016

Este ma zaujima ci nevadi ak sa v nej dieta zosuchne dole-tak ze ma nozky pokrcene, jasne ze v nej nie je niekolko hodin v tej poze ale predsa..

delmondo
29. nov 2016

@lilu74 skús odfotiť. Neviem ako to myslíš. Máš normálnu hacku, alebo tu adamo hojdacku?

lilu74
30. nov 2016

@delmondo mam adamo a maly ked v nej zaspi sa zosuchne a nozky ma prekrizene, ale nevadi mu to, ja len ci to nie je "nezdrave"

lucialuca
30. nov 2016

Ak ma niekto zaujem, mam na predaj hacku, robila som ju sama, mam k nej aj strunu s poistkou. V hacke nie je matrac, resp. nejaka vypln. ale to si tam viets dat aj sama nieco...cena 20,-€ s postou

delmondo
30. nov 2016

@lilu74 mne osobne sa zdá byť dosť šikmá ťa plocha, aspoň podľa fotiek. V klasickej hacke to tak nie. Ja by som Sa pohrala trochu s lanami a zdvihla tu časť s nohami do vyššej polohy

bambinomix
30. nov 2016

@lilu74 Poloha bábätka v hojdačke ADAMO keđ leží v tzv. klbku je pre mimnkà známa aj príjemná. V prvých mesiacoch je to ešte prirodzená a aj pomàha napr.pri kolikách. Podĺa nazorov mamičiek práve táto poloha spôsobí na malé deti ukludňujúco.