Závesná kolíska - hacka

katarina6
10. mar 2014

Maminky,
žiadnu takúto tému som tu nenašla, preto ju zakladám, prosím všetky skúsené maminky, ktoré hacku (tak sa odborne nazýva táto závesná kolíska) používajú, používali.....
Ako ste spokojné.... a hlavne rada by som našla riešenie ako zohnať rôzne nádstavce na zavesenie hacky - napr. ten nádstavec čo je na fotke na tých dverách....
Samotná hacka od komerčnej firmy je strašne drahá 50-80 Eur, to za to odmietam dať, preto si dávam hacku šiť - zatiaľ som našla len české mamičky, ktoré ich šijú..... tam je cena omnoho nižšia od 32 Eur....
Problém je s mojim manželom, ktorý nie je ochotný vŕtať do stropu ten šróbik na zavesenie, a ani nemám nikoho kto by to navŕtal, možno svokor, ale moc by to bolo fyzicky náročné - predsa len omietka padá rovno do tváre, hlava v záklone, a je aj chorý na srdce, tak keby sa mu niečo stalo tak by som si to vyčítala.....
Skúšam teda hľadať iné riešenia.....
Napr. toto:
http://www.branakdetem.cz/door-clamp-zaves-pro-...
Ale obávam sa, že to jednoducho spadne, rozpojí sa to....

Potom je napr. medzidverná hrazda:
http://www.nosiceasatky.sk/obchod/kategoria-hoj...
ale to mám ešte väčšiu fóbiu, že keby to spadlo tak proste tá tyč decko zabije.....

.... a tak hľadám iné patenty..... prosím tie čo používate hacky, nemáte nejaké dobré tipy?

Viem, že je kopec stojanov na hacky ale tá cena je neúnosná že 200 Eur a pod.... neexistuje 😀....

Tak prosím mamicky ak máte nejaké tipy napr. kde by som zohnala ten závesný patent čo je na 2.obr. na tých dverách - samostatne.... Nie ako kúpu komplet hacky za nejakých 80 Eur a viac..... tak by bolo super.... Alebo niekto kto by to vedel vyrobiť za rozumnú cenu, bola by som rada......

bambinomix
30. nov 2016

@lilu74 síce som fotku nevidela, skúste dať hojdačku do vodorovnej polohy. Neskôr keđ už bude dieťa väčšie a posadí sa v hojdačke dajte 0redok trošku nižšie

bambinomix
30. nov 2016

@lilu74 máme tu skupinu Adamohammock.sk pridajte sa k nám, radi pomôźeme keđ budete mať akékolvek otázky ohladom hojdačky

lilu74
30. nov 2016

@bambinomix dakujem pridam sa rada🙂

llnnaa123
14. dec 2016

@delmondo prosím ťa aký veľký priestor okolo hračky treba nechať? Asi skor na hojdanie po stranách, chcela by som ju dať v spálni čo najviac do rohu aby neťahalo na ňu keď otvorím okno a zase ani vedľa postele nie je az tak velá miesta. Aby sme nemuseli vŕtať strop viac než raz. A ako je to s polohovanim hlavičky v hacke tam asi babo spí stále na chrbatiku ...dakujem

delmondo
14. dec 2016

@llnnaa123 ja mám háčik zhruba 75cm od steny, teda hlava je od nej cca 35cm. A v pohode to stačí. Do strán mám širší priestor. Pozri tu, dávala som tam fotky https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/hacka-skusenosti-2/
Áno, tam je len na chrbatiku. Ja ju mám od 3-4m, čiže mala si už sama hlavičku polohovala

llnnaa123
14. dec 2016

@delmondo no idem to skúsiť poskladať a pohojdat lebo fakt nemám predstavu do tých strán koľko nechat priestoru. Ja sa ju chystam pouzivat od narodenia ale pravdupovediac polohovanie hlavičky som si nevšimla nikde zeby riesili

delmondo
14. dec 2016

@llnnaa123 na yuotube máš aj video, ako ju správne zložiť. Nalož si do nej ťažké knihy, aby si mala predstavu, ako to bude pruzit. S tym polohovanim to môžeš robiť tak, že uspis v hacke a potom preložis na posteľ. A možno ti bábo bude pekne zaspávať aj same

llnnaa123
14. dec 2016

@delmondo chcela som mať všetko nachystané ale asi to nechám na potom. No, ak bude ako starsia sestra tak veľa nenaspi😉

kikus48
9. máj 2017

Ahojte. Hladam pre svoju 7 m dcerku kolisku v ktorej by som ju mohla uspat. Myslite ze ma vyznam kupovat hacku ci adama ? A ktora koliska je lepsia ?

delmondo
9. máj 2017

@kikus48 za mňa klasická hacka. Väčšie intimco, tým že sú plné boky. Väčšie dieťa si nemôže dať nohy ako chce, len do tých dier. Ako hopsadlo tiez podľa mňa nie je vhodné pre deti, čo nechodia, nesedia a pod.

kikus48
9. máj 2017

@delmondo a myslis ze 7.5 m dietatu to ma vyznam kupit ? Hrozne zle zaspava...uz som zufala

llnnaa123
9. máj 2017

@kikus48 kamoska zacala az teraz pouzivat hacku pri 9 mesacnom ked vyskusala nasu. Uspi ho mimo a potom prelozi. Vydrzi tam spat dlhsie,najlepsie keby si mala kde pozicat a vyskusat.ale zas moze aj trvat kym si dieta zvykne.

kikus48
9. máj 2017

@llnnaa123 pozicat si neviem. Do akeho veku sa da pouzivat ?

delmondo
9. máj 2017

@kikus48 je to individuálne, na každé dieťa nemusí zabrať, resp. treba skúšať viac krat. Ja som začala v 3-4m. Teraz má 2 roky a ešte v nej občas spí, aj keď jej z nej trčia nohy. Tuším sú do 15-20kg.
Inak tu v bazari raz niekto poziciaval, ale ten inzerát tam už nie je, no myslím, že je to táto žienka https://www.sashe.sk/afinito za opytanie nič nedáš.
Poprípade pozri toto, tam tiež jedna baba písala,
a že nám problém požičať httpsww.modrykonik.sk/group/5564/hacka-dievcata-mate-osobnu-skusenost-z-1riwj5/

kikus48
9. máj 2017

@delmondo dakujem za rady

llnnaa123
10. máj 2017

@kikus48 neviem.ja ju mam od narodenia a este ma len 4 mes. Je viac vyrobcov,druhov. Vacsinou co som citala prispevky tak rok a pol. Ze ked aj trcia nohy tak tam deti rady spia.

peach84
22. júl 2017

Ahojte Mamičke, my sme kupovali hojdačku od EcoBaby od narodenia cca do 3 rokov a sme maximálne spokojní, tak možno že to niekomu pomôže. http://www.ecobaby.sk/akciove_baliky a v ponuke majú aj rôzne stojany http://www.ecobaby.sk/doplnky_k_hojdackam_pre_b...

lilu74
31. júl 2017

My mame adamo kupila som malemu ze vyskusame rad tam spinkal poobede aj sa upokojil teraz ked je vacsi si vystrci nohy pritiahne sa do sedu a skace sam🤣

eja118
9. dec 2017

@katarina6 neviem ci este aktualne no tu rozperu do dveri maju na satkomanie.cz v prislusenstve vyjde cca 25eciek...mam spokojnost 🙂

klaudi86
5. jan 2018

@eja118 prosím ta a ta rozpera do dverí je dost pevná?nerozpoji sa to?dakujem

eja118
5. jan 2018

@klaudi86 nie drzi to..a to sme hupali uz nejaky ten mesiac...uz je z praktických dovodov v strope

zuzikkk
28. dec 2018

Ahojte. Chcela by som kúpiť dcérke hacku kolísku....naživo som ju nevidela, tak mi chýba predstavivosť...poradíte mi...treba do nej kúpiť aj kokosový matrac s poťahom, alebo vlnený, či obidve????alebo netreba žiadny???Ďakujemmmm

delmondo
28. dec 2018

@zuzikkk netreba, aspoň ja som už nič nedokupovala. Tam už je taká mäkká výplň. Ja som ešte podľa potreby poskladala deku, alebo paplonik a dala na spodok, nech je to pohodlnejšie

zuzikkk
30. dec 2018

@delmondo Ďakujem.

simcika
30. dec 2018

@delmondo odkedy ste tam dávali dieťa? Je vhodná aj pre novorodencov? A tip, kde kúpiť?

delmondo
31. dec 2018

@simcika ja som kúpila tu na mk, keď mala dcéra 3m. Ale na nete sa dočítas, že je vhodná od narodenia.

llnnaa123
31. dec 2018

@simcika ja som davala mladsieho skoro hned,malo by to byt idealne pre take babo prave preto ze je taka zaoblena pozicia trochu. Bol tam kludny aj ked bol hore. Ma 2 roky a furt ked nevie zaspat pyta sa do kolisky

tianaa
14. okt 2019

Nešil si prosím niekto z Vás Hačku ? Zháňam strih.

lusylee
10. nov 2021

Ak sa bojite kupovať hačku s obavou či tam bude babatko spinkat. Tak ponúkam jeden tip na hačku, s ktorej sa dá urobit hojdačka pre deti a aj dospelých, na sedenie a aj ležanie. Takže hojdačku určite využijete.