Ako sa mám rozhodnúť ohľadom práce?

sisa12345678
23. apr 2024

Počas rodičovskej som sa zoznámila s jednou mamickou, dobre sme si rozumeli. Ponukla mi vstúpenie do jej firmy, ktorú mala s manzelom (dokonca padla aj ponuka, na 20% podiel vo firme, s čím som súhlasila). Keďže som mala vtedy uspory a podporu, 9 mesiacov som robila zadarmo, či sa nám to rozbehne a potom som nastúpila na TPP. Vtedy sme ešte tak veľa nezarábali, takze mzdu som si stanovila tak, aby som mala plny daňový bonus, ale bolo to o dosť menej ako keď som bola zamestnaná predtým. Bohuzial, mne to vôbec nestačí na zivot (viac ako polovica ide na hypotéku a neviem carovať, takze pomaly ukrajujem z úspor, prišli neočakávane vydavky, peniaze ubúdajú a u mna nastupuje nespokojnosť, lebo za chvíľu budem naozaj žiť z výplaty do výplaty). Rovnako robíme od vidím do nevidím, niekedy vidím deti len cestou ráno do skolky, víkendy taktiež robievam minimálne 6 hodín, čiže ideme nonstop. Na jednej strane som činorodý typ osobnosti, celý život sa vzdelávam, neviem oddychovať a ešte aj doma si ja šibnutá hľadám prácu pre firmu, na druhej strane má hnevá, že to nemám adekvátne zaplatené, keď som tej firme obetovala rodinu (našťastie mám super muža, ktorý má doma vie zastúpiť, vykryť všetky OČRky a trávenie času s deťmi ho napĺňa, ale tiež nezarába tisíce). No asi sa budete pýtať, prečo si nevypytam viac. Ona je extrémne šetrný typ, vtedy som ju tak dobre nepoznala. Teraz máme toľko práce, že všetci makáme od rána do večera. Potrebujeme ďalších 2-3 ľudí, ale nie, my musíme šetriť, hocico sa môže stat a nebudeme mať na ich zaplatenie a tamtí a tamtí ako dopadli, lebo nabrali ludi. Tento týždeň už prišlo na mna úplne vyhorenie a po otázke, kam ideme na dovolenku (no asi tak maximálne na Balaton pri takejto výplate) som upadla do úplnej depky. Rozmyslam nad hľadaním druhej práce, ale kalkulujem, či sa mi to kvôli par stovkám oplatí, lebo si vo firme rozumieme - vzťahy mame ako rodina, veď spolu trávime koľkokrát aj 15 hodín denne, len tie prachy sú problém.

kikushaa
24. apr 2024

Pytaj sa na zvysenie platu, alebo na ten 20% podiel, ak nepochodis, zvihla by som kotvy a odisla niekam kde ma platovo ocenia umerne k tvojim schopnostiam a snahe. A nie rodinu mas len jednu - tu tvoju doma. V praci su to stale len kolegovci

svetlonos
24. apr 2024

Takže- tága aj ostatné zeny ti to napísali spravne, nie tvrdo. Ty si v tomto pripade velmi hlupa po viacerých strankach. Chyba nie je v tvojej znamej - lebo kamaratka, toboz ako rodina- ona nie je.
Chyba je len v tebe! Pohltila ta vidina penazi a podielu vo firme. Chcela si byť sef, riadila si sa egom, nie rozumom ani srdcom - deti. A mega hlupa si koli 9 mesiacom práce zadarmo 🙈 pre iných!!! Poznas - nikto ti tolko neda, kolko ti ja sľúbil? Jedna zo životných mudrosti mojho otca. A je to pravda.
Keby mne takuto sprostoru povedal muz, ze co I len mesiac bude robiť zadarmo pre vychcancov, zvazila by som vztah a prehodnotila jeho IQ.
A obetovat dobrovolne male deti koli vzdušným zámkom a neistým prachom?
Máš veru o com premýšľať. Nikdy nebudeš vlastnit podiel a ak, tak budú od teba chciet aj dušu zapredat so vsetkym voľným časom.
Na jednom kurze bola 50 rocna zena - rozhodla sa pre kariéru v oblasti financií. Deti videla denne max hodinu pri troche stastia- dlhe roky. Stala sa pre nich len nositeľom penazi.Ona zarobila velmi dobre. Dnes to velmi lutuje, uz by sa tak nerozhodla, vediet tak vratit čas. Dnes majú vztahy ako tak s detmi...
Nikto s tebou nevybabre, pokial mu nedovolis. Ale ty si sa hyperaktoivne doslova ponukla, tak co čakáš?
Spamätaj sa kým je čas a tuto skusenost si odstráni ako bolestivu lekciu straty v zovote.
Áno, hľadaj novu pracu, ziadne kompromisy, nastav hranice - work live balans!
Napísala som ti to tvrdo bez omacok, ty to potrebujes totiz. Drzim palce a želám uz len fajn pracu a šťastný rodinný život, lasku. A muzovi daj pokal, zasluzi si ho.
A posledne - tie dristy, ue v praci sme ako rodina, je na 99 percent len vychcanstvo. Rodinu mas doma.

lusyc
24. apr 2024

A tie svoje peniaze nasetrene si dala do firmy? Ak nie, tak dovidenia kamaratka, nech si maká sama. Ona tiež zije z výplaty do výplaty?
Žijeme len raz..a deti rastú extra rýchlo.

darkswan
24. apr 2024

Fuha tiez mam chut tebou zatriast, baby hore uz vsetko ale napisali…oni ta normalne zneuzivaju - teda ty im to vlastne dobrovolne dovolujes, keby boli seriozni podiel dostanes, oklamali ta a budu ta zmykat kym sa da, utekaj prec

mk1111111111
24. apr 2024

Pytaj vyssiu mzdu, nakolko neprijmate ludi, ktorych by ste potrebovali, to znamena, ak potrebujete ludi, tak sa vam dari. A ziadaj vyplatit dividendy vo vyske Tvojho podielu, od krdy si ho do firmy vlozila. Ak nevies, ci ste boli v zisku, tak Ti je povinna ukazat DP odkedy tam mas podirl. Neboj, ani ona nezije z minimalky. Nemozes to brat ako kamaratstvo, ber to ako obchod, Ty si im pomohla vkladom, aby firma fungovala, si rovnaky podielnik vo firme, ako oni (samozrejme len do vysky vkladu). Zabudni na to, ze si len zamestnanec, lebo nie si, si vlastne aj v 20% "majitel".

babulkomale
24. apr 2024

@mk1111111111 nema ani ten podiel, tym ju len nalakali.

mk1111111111
24. apr 2024

@babulkomale v uvode pise, ze suhlasila

matullienka
24. apr 2024

@mk1111111111 len ak to nemajú aj papierovo ošetrené tak jej to je na nič a Nemá tam nič

babulkomale
24. apr 2024

@mk1111111111 ona suhlasila, ale uz k tomu nedoslo. Nema to ani na papieri, ani bez papiera jej nic nevyplacaju. Len zdieraju. Nemozem uverit ze niekto moze byt taky hlupy.

babulkomale
24. apr 2024

@mk1111111111
lebo ako som písala, že na začiatku mi bol ponúknutý podiel na firme, to už veľmi dlho nebolo spomenuté a rovnako som nič navyše nevidela, a to máme teraz tržby ako firmy o viac zamestnanc

radkaradix
24. apr 2024

ty si sem uz o tomto pisala pred nejakym casom.. uz vtedy ti vsetci napisali rovnake odpovede ako teraz... bud si troll alebo blba, ze si s tym stale nic nespravila..

mk1111111111
24. apr 2024

@babulkomale dakujem za info, necitala som vsetko
@matullienka

lauricka
24. apr 2024

Platíte príliš vysokú cenu za prácu na niekoho, kto vás ani neohodnotí. Buď vás adekvátne zaplatí a budete mať normálne víkendy pre rodinu alebo sa obhliadajte po iných pracovných ponukách. Prečo to, vlastne, robíte takto?

zuzi0911
24. apr 2024

Ta maminka ma iba synčeka?

mamina7070
24. apr 2024

keby hlupost nadnasala tak sa tu vznasas ako holubicka🐦

margotka17
24. apr 2024

Hm, najvyšší čas dať výpoveď, svoju časť firmy výhodné odpredať, veď sa firme teraz darí, má zisky, má z čoho tá dobre vyplatiť. Nájsť si inú prácu, či možno založiť si svoju firmu a robiť na svoju rodinu. Inak, veľmi dobre si sa vydala, iný chlap by už daaavno buchol po stole 👍

enmery
24. apr 2024

@margotka17 Akú časť firmy?ona žiadnym podielovým vlastníkom nie je, bolo jej to len sľúbené a nezrealizované.

iwesska
24. apr 2024

Ako moze jeden uspesny podnikatel s podielom vo firme zit od vyplaty do vyplaty? 🤨

enmery
24. apr 2024

@iwesska nemá podiel vo firme🤦‍♀️

sissy27
24. apr 2024

@iwesska lebo nie je ani uspesna, ani podnikatelka a nema ani podiel vo firme. Je len nezaplateny otrok, nic viac nic menej.

margotka17
24. apr 2024

@enmery jaaaj, ta to čo? Dievča z nudy robí pre druhých? Veď mala si zmluvu pýtať na svoj podiel nie? To aj podiel do firmy dala? Dúfam, že nie, lebo nebude ani peňazí ani podielu.

enmery
24. apr 2024

@margotka17 Stačí si poriadne prečítať jej príspevok a jej odpovede v diskusii-nemá tam nič, žiadny podiel, žiadny sľub sa nesplnil a ešte s manželom berú zo svojich úspor, aby vyšli s peniazmi.

akje
24. apr 2024

@autorka 🤦🏼‍♀️
Nechce dalsich ludi, tak nech zacne platit normalne tebe. Predpokladam, ze ona na tu dovolenku (mimo balaton) mat bude :D

Btw, co je to za podnikanie, ked sa neoplati? Ved ked dres a nemas z toho nic, tak sa od takeho biznisu upusta. Cielom kazdeho podnikania je zisk. Ak ho nemate, podnikanie za to nestoji.. ak ho mate, nech ta plati poriadne a aj plus odrobene nadcasy. Jednoduche ;)

mira0611
24. apr 2024

@sisa12345678 ahoj skuste zamestnat ludi cez upsvar, napr. Studentov, ktori teraz skoncili skolu, absolventsku prax, resp.ak dlhodobejsie ak je nezamestanany tak viete aj na dlhsiu dobu zobrat cloveka, pripadne ztp.
Viem dostala si 20%.firmy a makate, aby sa firma fakt rozbehla...kedze si vlastnikom, tak do uctovnictva nevidis, ze ako stojite na tom financne?
Podla mojich skusenosti, pracovala som vo viacerych startupov, 2 roky treba od rana do noci makat, potom treba najst spolahlivu prac.silu, ktorej predame cast nasej roboti a potom pracovat rozvoji a dalsich krokoch. Vacsinou po 5 rokoch uz tieto firmy maju pekne zisky a mozete si ulavit.🙂

enmery
24. apr 2024

@mira0611 Halóóó, vy tu ženy fakt nečítate komentáre ani príspevky????Žiadnych 20%nemá a nie je vlastníkom. Iba jej to na začiatku sľúbili a odvtedy sa nič z toho nezrealizovalo. Nemá nič, berie minimum, robí maximum a ešte berú z úspor s manželom, aby im to v domácnosti vychádzalo🤷‍♀️

hiro
24. apr 2024

Hmm, takze robi od nevidim do nevidim aj cez vikendy a (sama?) si dava plat ako predavacka v Lidl... mudro.

hopsas
24. apr 2024

@sisa12345678 nepíšeš to najdôležitejšie koľko máš rokov ..tipujem okolo 30 a ak je to tak, z vlastnej skúsenosti ti radím najprv rodina potom práca. Akákoľvek práca nech je vždy až za rodinou a dieťaťom. Aby si raz neľutovala.

liv1
24. apr 2024

Podiel vo firme ti nema byt spomenuty, mas byt zapisana v obchodnom registri 🙈. Bud rozumna, nie ze to useknes, pytaj si viac penazi a zapisanie do obchodneho registra a uz nikdy nic nenechaj na ustnej dohode. Ak ta nezapisu do OR, ak ti nedvihnu plat, samozrejme odid. Zvysenie platu v podstate oznam, formou. Toto do firmy prinasam, vydavky mam vysoke, vela robim, potrebujem viac penazi. Bez ohladu na vztahy.

belaaaaaaaaa
25. apr 2024

@sisa12345678 Máš malé deti v škôlke a ty si do večera v cudzej firme??? Tak ja nemám slov, veď sú to tvoje deti. O môj bože...

kikushaa
25. apr 2024

@sisa12345678 ako si dopadla? Uz si hodila pokec s kamoskou?