Ako sa zaradiť do kolektívu v práci?

12. okt 2022

Ahojte, nastupila som do prace v statnej sprave, kde je na 90% zensky kolektiv, zeny su tak akosi poskupinkovane a ja si tam pripadam tak nejako "odveci".
Sme v kancelarii dve, kolegyna ma zauca, tak to je fajn, ale ostatnych ani poriadne nepoznam a nikto sa tam ani nesnazi "skamaratit sa". Nemozem povedat, ze kolegyne su nepriatelske, ale teda ani priatelske. Ked niekoho stretnem na chodbe, pozdravime sa a to je cele. Velakrat ani neviem, ked niekoho stretnem, ci je to kolegyna alebo klient...
Co by ste robili, chce to viac casu, spoznat tam vsetkych alebo mam byt iniciativnejsia?
Este chcem dodat, ze ja som povahovo introvert, takze to by bolo pre mna tazke 🤣

viestta
12. okt 2022

Daj tomu čas. Prehod par zdvorilych neutrálnych viet s kolegyňami keď sa stretnete v kuchynke, vo výťahu. V robote nie je potrebné mať kamarátky, stačia korektne vzťahy.

liz_lemon
12. okt 2022

na obed nechodite spolu?

bluka2
12. okt 2022

Vôbec by som to neriešila, rob si prácu, časom pochopíš, kto je kto. Nemusíš hneď niekam patriť, pravdepodobne aj ony to mali tak na začiatku. Samo sa to bude meniť

liusa82
12. okt 2022

a kvôli tomuto som si vybrala prácu mimo kolektivov.Ja som tiež dosť introvert a koletív ma vždycky ubíjal.Aj na škole vždy som mala 1,2 kamošky v triede a úplne mi stačilo.Ked sme zo školy chodili na prax išlo ma šlaktrafiť aj zo strednej aj z vysokej.Málokedy som si mala s kým čo povedať aj ked som dosť priebojná a papulnatá🙂 postune si tam hádam najdeš aj ty 1,2 dobré kolegyne.Aj tak sa nedá rozumieť si s každým

oli18
12. okt 2022

Hlavne nehovor o svojom sukromi, bud tajomna. Casom sa adaptujes a najdes spriaznenu kolegynu.

ja_mama
12. okt 2022

Mne by stacilo, ze si rozumiem s tou kolegynou z kanclu kedze vy dve ste spolu celu pracovnu dobu....zvysok pride casom, ale nebazirovala by som na nejakych kamaratskych vztahoch, stacia dobre pracovne. Cize spravala by som sa normalne prirodzene, bez nejakeho natlaku ze "musim zaposobit aby som mala kamosky" a mozno naozaj casom aj nejake najdes ked sa viac spoznate 🙂

lindous
12. okt 2022

Na fajčiarskej sa vždy riešia všetky drby a spája to ľudí 😂 ale teda neodporúčam kvôli tomu začať fajčiť.. A vlastne ani klebetiť 😅 ale je to spôsob

alchemilkazltozelena
12. okt 2022

Možno tá majú v zuboch lebo vedia ze si tam dosadena 🤣

marca12
12. okt 2022

Vo vacsich kolektivoch je tazsie sa zaradit. Volakedy som chvilu robila v stastnej sprave,zensky kokektiv. Vsetky boli poskupinkovane. Tak lepsie sme sa zoznamili na vianocnom vecierku a ked mal niekto narodeniny. Inak sme len na chodbe obcas prehodili par viet.

smajcii
12. okt 2022

Ojoj, si mi pripomenula moje začiatky v štátnej správe 🙂 tiež toho bolo na mňa celkom dosť, prísť medzi 19 nových ľudí a vlastne celkovo do nového mesta atď. Len toľko ti poviem, utrasie sa to všetko 🙂 v ženských kolektívoch je tuším trošku ťažšie sa zaradiť, lebo šak my ženy sa poznáme, aj naše vrtochy 🤭😁 ja som si ale vždy povedala, že som do práce prišla pracovať a nie hľadať kamarátky, ale samozrejme ku každému som sa snažila byť priateľská a otvorená. Paradox je, že človek z ktorého vyžaroval obrovský rešpekt a držala som si ho takpovediac ďalej, je teraz pre mňa úplne najlepšia kolegyňa zo všetkých ktoré som dosiaľ mala 🙂
Nevešaj hlavu, bude dobre 😊

20erika07
12. okt 2022

Mozno cas pomôže, ja som si s prvou skupinou nových kolegov nerozumela,teda ja som chcela alebo resp.nebranila sa, ale kedze som tam bola najmladsia (vtedy 19r) a ostatní nad 40r tak mi to davali patricne pocitit,ale nie vsetci, tí rozumní ma pracovne brali ako seberovnú. Potom po 4rokoch, som sa dala preložiť blizsie k mojmu bydlisku, cize novy kolektív ,( tiez ludia nad 40r) kolektiv uzasnych ludi ❤ vsetci do jedneho ma hned prijali a sme 10rokov najlepsia partia z tych vsetkych co nasa firma v 80km obvode má 😊

martul
12. okt 2022

Koľko tam pracuješ? Snažila by som sa byť milá a slušná, pozdraviť, usmievať sa. Daj tomu čas.

domini404
12. okt 2022

Ahoj, no mne trvalo prvé tri mesiace len sa naučiť priradiť si meno k tvári 😀 najprv som sa zaradila do skupinky v kancli, v ktorom som sedela, baby ma volávali na čaj, kávu, pripadne sme spolu vyšli na obed, potom som sa začala kamarátiť so skupinkou, s ktorou mám rovnakú pracovnú agendu a následne som spoznala aj ostatných. Nie so všetkými kolegyňami mám kamarátsky vzťah, ale ani k jednej nemám problém prísť do kanclu a opýtať sa na pracovné veci.
Ak bývajú otvorené meetingy pre všetkých, choď na ne, skús vystihnúť chvíľu, keď je v kuchynke frmoľ a príď si dať kávu, čaj a zapoj sa do rozhovoru, prípadne popros svoju mentorku, aby ťa zoznámila s nejakým okruhom ľudí 😀 ono sa postupne ľady prelomia, ak je fajn kolektív 🙂

martul
12. okt 2022

@alchemilkazltozelena na to si došla sama?

savanna
12. okt 2022

Ach, toto mi pripomina moju prvu pracu po skole v statnej sprave. Prevazne starsie zeny, zazerajuce, ohovarajuce poza chrbat a kladuce polena pod nohy. Nikdy som si tam nezvykla. S nimi sa ani nedalo mat korektne vztahy, take boli protivne. Mne pomohlo, ze som mala jednu blizku kolegynu v mojom veku, s ktorou sme sa vedeli navzajom vzdy podrzat. Dufam, ze aj ty coskoro najdes takuto spriaznenu dusu. Ale musim povedat, ze neskor v sukromnej sfere som uz take zle vztahy ako v statnej nikdy nezazila.

alchemilkazltozelena
13. okt 2022

@martul ano sama. Skúsenosťami. Más s tým problém?

martul
13. okt 2022

@alchemilkazltozelena zaujímavé, že na základe toho čo si zažila ty si pausalizovala všetkých.

autor
13. okt 2022

@liz_lemon ano chodime, s tou kolegynou s ktorou som v kancelarii. Vdaka obedom som spoznala dalsie 2 kolegyne, s ktorymi sa ona kamarati, tak sedime pri stole na obede 4. A ostatne kolegyne su tam tiez tak poskupinkovane, na obede sa s nimi pozdravime a to je vsetko.

autor
13. okt 2022

@lindous ano to som si uz vsimla, ze na cige sa vselico preberie a tak, ale nefajcim, to je troska problem 🤣

autor
13. okt 2022

@alchemilkazltozelena nooo to asi nie, kazdy vie, ze na to miesto bolo dlho vypisane vyberove konanie a prve bolo aj neuspesne, lebo kandidati nepresli prvou testovou castou. Potom vypisali druhe a prisli sme tam traja, ja som sa dostala aj k pohovoru, normalne bola komisia a tak.
Iba ak by sa zasa sirili nejake klebety JPP, ale o tom neviem 🤔

autor
13. okt 2022

@martul som tam vyse 2 mesiace a tak presne sa aj spravam, tak snad casom to bude lepsie 🙂

autor
13. okt 2022

@domini404 s tou mentorkou je to dobry napad, ona tam je uz 15 rokov, kazdeho pozna, s kazdym si tyka, tak skusim cez nu. Dobre si s nou zatial rozumiem, tak snad bude ochotna 🙂

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alchemilkazltozelena
13. okt 2022

@martul ja som nikde nepísala že vždy sú tí ľudia dosadení.. ale VACSINOU sú.

martul
13. okt 2022

@alchemilkazltozelena citujem ťa: možno ťa majú v zuboch lebo vedia že si tam dosadená"
Vidíš tam napísané väčšinou? Ja nie. Ty si ju zadefinovala a nevieš!

alchemilkazltozelena
13. okt 2022

@martul dala som tam úsmev.. tak ak nevidíš kúp si 👓

alchemilkazltozelena
13. okt 2022

A aký je to úrad?

martul
13. okt 2022

@alchemilkazltozelena ja okuliare nepotrebujem, prečítala som si presne to čo je tam napísané. Že sa tam autorka dostala protekčne tam napísané nie je. Usmievavý smajlík znamená čo..... že táraš a urazaš?

alchemilkazltozelena
13. okt 2022

@martul musíš sa veľmi nudiť keď to toľko rozoberas a tak sa tá to dotklo 🤔 asi si ty dosadena a preto tak reagujes 👍 autorka to pochopila ako som to myslela očividne, ale ty si stojíš na kabli sa mi zdá.

martul
13. okt 2022

@alchemilkazltozelena jasné máš pravdu. Dosadila som samu seba, som SZČO.