Aký je dobrý plat?

veronika713
25. aug 2015

Ahojte...Chcem sa opýtať na názor...aký je podľa Vas už dobrý plat?! Samozrejme s ohľadom na to, ze žijeme v SR...jednoducho s čím by ste boli spokojne, 3-4 členna rodina, škôlka, úver...štandardná slovenská rodina 😄 Ďakujem vopred za všetky názory...

janickacrazy
25. aug 2015

@tenerifka
@zita19 Prepáčte dievčatá, ja som to brala podľa mna a mojho muža, ja som vždy pracovala 8 hodín denne a on pracuje 12-ky každý den, tak preto som mu napísala viac. 😀

gabrielkaa
25. aug 2015

velmi všeobecná otázka. Záleží na tom, aké výdavky má rodina. či má hypotéky, prípadne iné požičky čo musí splácať...a plus teda tie bežné mesačné platby a šeky - no ja neviem. 5000evri 😀

veronika713
autor
25. aug 2015

@lilimoni takto si predstavujem odpoveď na moju otázku...stručne, jasne...

zuzanka.zuzu
25. aug 2015

za mňa je to 1000e/mesiac/osoba - čiže aj deti a teda podľa toho by mali rodičia zarábať.
v BA, rodinný dom na hypo, aspoň 1 zahraničná dovolenka do roka k moru (ale nie také že ešte aj tam variť 😀 ), predĺžené víkendy v aquaparkoch, kino pre celú rodinu aspoň 1 do mesiaca, možno rodičia aspoň 1x do mesiaca kultúra (opera, divadlo... + s tým spojené opatrovanie detí € pre opatrovateľku), deťom tábor, školné, krúžky, jazyky.... atď.

zita19
25. aug 2015

@zuzanka.zuzu preco? JA mam cez 1000 a nemam pocit, ze to je moc. Keby mal tolko aj chlap, tak sme za vodou.

gabrielkaa
25. aug 2015

@zita19 ano, tiež si myslím, že záleží na nárokoch a životnom štýle.

dzejn80
25. aug 2015

@janickacrazy si si dala ... ludom sa nezavdacis 🙂 a dievky ostatne, vy by ste neboli rady, keby vas muz zaraba 1700 aj ked vy len 1000??!!
Hned sa do nej pustate, pritom nikde nenapisala, ze je je to za rovnaku pracu ... a netvarte sa, ze slovenska realita je, ze zeny zarabaju rovnako ako muzi

zita19
25. aug 2015

@dzejn80 nie, realita je ina. Moji kolegovia zarabaju viac, lebo vsak zivia rodinu. 😝 Ze ja som roky zivila rodinu sama, to tak moc ziadneho mojho sefa pri zvasovani platov netrapilo.
A ano, zavisi od regionu, zivotneho standardu, zivotnych priorit.... Zavisi to od kadecoho, ale myslim si, ze rodina s 2 skolopovinnymi detmi by na slusny pohodlny zivot bez velkeho luxusu mala mat prijmy aspon 8 az 10 nasobok zivotneho minima. S detmi studujucimi aj 12 nasobok. Realita je taka, ze mnohe nemaju ani zivotne minimum na hlavu.

andy03
25. aug 2015

no slusny prijem :D ked mam povedat pravdu tak kolko clovek ma tolko minie..tak zvysuje svoje naroky, poziadavky.. vidim to na sebe pred svadbou sme s mm zarabali 1300e spolu a bolo nam svetazit..teraz som a materskej a prijem je asi 1700e z ktoreho veeeeeeeeeelku cast odlozim a z 1000 /bez hypo/ vyzijeme ako krali a este dokupujeme do domceku ..ked sme stavali tak som spocitala nase vydavky boli 300e svokrocom sme platili 100+100 benzin a 100 telefon, kozmetika, lieky, jedlo... a stacilo nam lebo ostatne islo inde...tak ked mas 300 tak minies 300 ked mas 3000 tak minies 3000 preto je celom smiesne riesit co je dobry plat.. niekto chce dve dovolenky a v zime lyzovaku a niektomu staci bazen na zahrade...
tak pre mna slusny prijem pre chlapa je cca tak 1000-1200e a pre zenu??no mne bude stacit ked budem zarabat tolko co predty tak okolo 600-700e ale neverim tomu ze sa mi podari zohnat taku robotu ked budem s dvoma detmi 😒

mirage
25. aug 2015

@zuzanka.zuzu slusne a bez vulgarizmov sa vyjadrit nevies?

tajka1986
25. aug 2015

@worker_falcon a to sa ako da?

belllinka
25. aug 2015

Tie sumy pisete v hrubom ci v cistom?????

veronika713
autor
25. aug 2015

@andy03 no to jasne, každý sa už potom prispôsobí tomu čo má, ci viac, ci menej...išlo o to, pri akom plate si človek povie ze teraz som spokojný...v štandardnej slovenskej rodine, 2 deti, byt-dom na úver, auto v rodine, 1 dovolenka pri mori...nechcem sa baviť o extremoch...ak by, tak tiež napíšem ze aspoň 2000€ na osobu 😄

alana1
25. aug 2015

my sme z vychodneho slovenska a tak 1800 nam staci s tym ze 1000 mesacne odlozim na horsie casy 🙂

veronika713
autor
25. aug 2015

@mia18112 išlo o to, pri akom plate si človek povie ze teraz som spokojný...jasne ze vždy môže byt aj lepšie...ale co postačí skutočne na dobrý štandard v Slovenskej republike...v štandardnej slovenskej rodine, 2 deti, byt-dom na úver, auto v rodine, 1 dovolenka pri mori...nechcem sa baviť o extremoch...ak by, tak tiež napíšem ze aspoň 2000€ na osobu 😄

veronika713
autor
25. aug 2015

@piacere nemyslela som ani tak ideálny, lebo to by som sama napísala ze aspoň 2000€ na osobu...išlo o to, pri akom plate si človek povie ze teraz som spokojný...teraz mam slušný standard na Slovensku...v štandardnej slovenskej rodine, 2 deti, byt-dom na úver, auto v rodine, 1 dovolenka pri mori...nechcem sa baviť o extremoch...

veronika713
autor
25. aug 2015

@moni244 no to jasne, každý sa už potom prispôsobí tomu čo má, ci viac, ci menej...išlo o to, pri akom plate si človek povie ze teraz som spokojný...v štandardnej slovenskej rodine, 2 deti, byt-dom na úver, auto v rodine, 1 dovolenka pri mori...ale nechcem sa baviť o extremoch...proste primerane na SR

veronika713
autor
25. aug 2015

@alana1 tak to viete pekne odložiť...klobúk dole...naozaj úprimne...asi dobre gazdujete 👍

veronika713
autor
25. aug 2015

@belllinka ja som pochopila, ze v čistom

dkethe
25. aug 2015

Vychod 1500 ideal. Nad mi uz pride zbytocna rozsafnost a v takom duchu decka vychovavat ani nechcem.

veronika713
autor
25. aug 2015

@gabrielkaa slovenský štandard, byt na úver, auto, 2 deti, 1 dovolenka - napríklad...

veronika713
autor
25. aug 2015

@bosoriak 3500€ pre rodinu? Čiže 2x plat? Tak to my tu v KE môžme snívať...myslím si, ze kto ma tých 1800€ dokopy, tak je štastný...

alana1
25. aug 2015

@veronika713 tak byvame v dome kde naklady na vsetko su 100e, hypo 170, net 20, skolka 40, zvysok jedlo, kozmetika , oblecko....hej tak nie sme narocni ani co sa tyka jedla, ani odievania, tak to kvoli tomu sa to da. to este chodievame kazdy vikend niekam na vylet spojeny aj s obedom v restike a da sa to. pravda je ta, ze doma viacmenej nevarim, iba ranajkujeme, obedy mame v praci a maly v skolke a na veceru len nieco lahke...a to nesetrim nejak cielene...

veronika713
autor
25. aug 2015

@jani_uk ja si myslím, ze predavačka moze mat vyšší plat niekedy napr.ako sekretárka...všetko je mi jasne, rozdiely chápem, bavme sa o nejakom priemere a štandarde...

jolinka
25. aug 2015

@zuzanka.zuzu no jak sa ty vyjadrujes... 🙄 🙄 🙄 to je des.

veronika713
autor
25. aug 2015

@maslenka47 to všetko je jasne...išlo o to, pri akom plate si človek povie ze teraz som spokojný...proste dobry standard na Slovensku...v štandardnej slovenskej rodine, 2 deti, byt-dom na úver, auto v rodine, 1 dovolenka pri mori...nechcem sa baviť o extremoch...ak by, tak tiež napíšem ze aspoň 2000€ na osobu 😄

jolinka
25. aug 2015

my sme 6ti, takze trochu vacsia rodina, byvame v mensom novom dome, okolie Kosic, kde je este co dokoncovat 😎 mame aj hypo okolo 200eur ale za 4,5 roka dosplacame. plus nejake tie dlhy po rodine. Kazde dieta skola ci skolka nas vyjde bez stravy doma a oblecenia, len poplatky druzina, strava, kruzky cca 50 eur. Plus auto cca 120, energie 120, denne dochadzanie, mobily a net 40, strava a domacnost okolo 450 eur...

takze k veci tych 2000 v cistom na celu rodinu by sme boli spokojni, ale musime sa uspokojit s par stovkami menej 😉 Vsetko potrebne vieme poplatit, bezna skromna strava doplnena zo zahrady co dopestujeme, skromne vylety s vlastnou stravou, vylet do madarska na termalne kupalisko uz je u nas vrchol "luxusu" ktory si doprajeme tak 3-4 xdo roka , obcas cukraren, restika tak 2x do roka.

jana_eyre
25. aug 2015

dobry plat je taky plat, ked ti po vyplateni vsetkych vydavkov ostane tolko penazi, aby ti nebolo luto kupit si nove topanky, ram na obraz a ist do restauracie napr..

moj muz ma velmi dobry plat, ale mame aj velmi "dobru" hypoteku.. takze ked zaplatime hypo, potom uver, natankujeme, kupime vsetky potrebne veci, cakame na dalsiu vyplatu.. tento rok sme boli na dovolenke po 7dmich rokoch a stale sa z toho financne spamatavame..

takze aj ked ma muz velmi dobry plat, je nam to prd platne, kedze ako cerstvy dospelak si nabral kopu uverov /ktore sme vyplatili, ked sme si brali hypo/, ze sa nam to stale nedari dostat do normalu - stale sa to taha s nami.. ale nestazujem sa, naozaj mame vsetko, co potrebujeme..

veronika713
autor
25. aug 2015

@jolinka čiže 2000€ príjem rodiny...dakujem za odpoveď...

rebeka25
25. aug 2015

Ako ja ked citam tie cifry co tu niektory hadzete .... A vraj slovaci nemaju peniaze :D :D