Asistent učiteľa - plat

jazminn
24. aug 2021

Mam ukončené Mgr. v odbore Socialna práca, nemám pedagogické minimum, a idem robiť asistentku učiteľa, ale len na polovičný úväzok, nie je niekto, aký tam bude plat asi...?

pietra
9. okt 2021

@jaruska6 s tymto s tebou suhlasim, ze je ucitel a ucitel. Len aby sa dalo robit sito a nechat v skolstve len kvalitnych pedagogov, treba ich najprv do skolstva dostat. A to sa nepodari, kym tie platy budu take, ake su. Ale v BA je napr. taky stav, ze takmer na kazdej skole chybaju ludia a ucia sa potom predmety aj neodborne, tak ziaden riaditel nevyhodi toho menej kvalitneho ucitela, pretoze nema zanho nahradu a potom sa uplatni, ze radsej zly ucitel, ako ziaden ucitel. Co zas u rodicov vzbudi negativne emocie a kydanie na ucitelov vo vseobecnosti.

desore
9. okt 2021

@sorciera24 Hlavne sa ukludni! Ste skoro 3 mesiace doma? Ste. Mate to zaplatene? Mate. Tak ma nechytaj za slovicka. Stale pracujem ako ucitelka za zivnost uz dlhe roky, takze mozem porovnavat. Vyucovacia hodina trva 60 min. a musim sa na nu pripravit. Neucim 10 rokov z tej istej ucebnice, musim sa prisposobit vsetkym vekovym kategoriam a poziadavkam klientov. Predstav si, ze dovolenku preplatenu nemam! Ani navstevu s dietatom u lekara.
Dakujem Bohu, ze som nezostala v skolstve, lebo by sa zo mna stala vyhoreta, dominantna zena, ktora by sa nedokazala uplatnit inac na trhu prace.
Stacila mi online vyucba, minimalne 50% ucitelov by som na hodinu prepustila a verejne som to povedala na rodicovskom zdruzeni! Bola som pritomna na hodinach, takze som videla a pocula.
Uz prestante vykrikovat, ze mate nizke mzdy! Je moznost volby, v zavodoch za pasom by kazda z vas ronila horuce slzy, lebo by ste boli iba do poctu. Kusy!!!
Krasnu sobotu Ti prajem!

sorciera24
9. okt 2021

@desore už viem, prečo takéto ženy nedostávajú v školstve, len sa čudujem, prečo teda za taký kráľovský plat si neostala na skole, ale robíš na živnosť.....jaj už viem,lebo práca je náročná ako píšeš, vyhorela by si.....aspoň si to priznala....každý si zaslúži primeranú mzdu....ja vo svojej profesii makám, ale je to tak všade....sú takí, aj takí....mimochodom na to,aby som mala čím pokryť to volno....tak to sú moje nadčasy....kým si ale ľudia budú závidieť aj par eur navyše,vykrikovať o iných veci, lebo sami to nedokážu spracovať,tým hlbšie je naše Slovensko v.....robíš presne to iste, co drvivá väčšina ľudí,nik ta nenúti robiť na živnosť a nemať platenú dovolenku.....na všetko možno pozerať z viac strán, komu sa ako hodí že?....viac nemám čo dodať. Zbohom.

desore
9. okt 2021

@sorciera24 Nezostala som, lebo rada cestujem a mam rada nove vyzvy.

snezienkaaa82
9. okt 2021

@pietra joj,, moja mama učila 40 rokov a tisícku nevidela.....

jazminn
autor
10. okt 2021

tak už to mám...so všetkým všudy som dostala 410eur...

jajo1
10. okt 2021

@jazminn môžem vedieť či v hrubom alebo už v čistom na účet?

jazminn
autor
10. okt 2021

@jajo1 už v čistom na účet 409,70e

zuzanockamt
10. okt 2021

@jazminn to ti vyšiel super plat, na plnom by si bola cez 800€ a to všetko bez vzdelania...no paráda

jazminn
autor
10. okt 2021

@zuzanockamt uznali mi len Bc, pretože som akože nekvalifikovaná, lebo nemam pedagogické minimum, takže keby mi uznali Mgr., mala by som cez 500e, podľa mna super...

zuzanockamt
10. okt 2021

@jazminn to sa dám asi na asistenciu a som bez stresov, zodpovednosti a tisícka v čistom ako teraz...len teraz kopec príprav, zodpovednosti, práce...spravodlivosť veru neexistuje

asturia26
10. okt 2021

@jajo1 Zdravím vás, prosím, nevedeli by ste mi poradit, či je možné zamestnať sa ako asistent učiteľa alebo vychovavatelka, keď mám 2.stupeň VS vzdelania ale ekonomického charakteru s doplnujicim pedagogickým minimom. Ak áno, aký by tam bol plat? Je rozdiel vo výške platu v práci asistenta a vychovavatela? Dakujem za radu

jajo1
10. okt 2021

@asturia26 predpokladám, že pedagogické minimum máte na vyučovanie ekonomických predmetov. Podľa vyhlášky č. 1/2020 tak nespĺňate kvalifikačné predpoklady ani na vychovávateľa, ani na pedagogického asistenta. Museli by absolvovať rozširujúci modul doplňujúceho pedagogického štúdia pre splnenie kvalifikačných predpokladov na výkon pracovnej činnosti v kategórii pedagogický asistent alebo vychovávateľ - každé je zvlášť (čiže treba si vybrať alebo asistent, alebo vychovávateľ) a každý z týchto modulov trvá napr. v Ružomberku 1 rok.

jajo1
10. okt 2021

@asturia26 alebo potom pracovať ako nekvalifikovaná, ak to bude zamestnávateľ akceptovať. U nás v okolí je pretlak kvalifikovaných, takže napr. na našej škole nikoho nekvalifikovaného nemáme. V prípade pedagogického asistenta by ste ako nekvalifikovaná bola v 5. platovej triede (základná hrubá mzda 817,50 eur), v prípade vychovávateľky v 6. platovej triede (základná hrubá mzda 915,00 eur)

domuska11
10. okt 2021

@asturia26 ako začínajúci pedagogický asistent si v 5 triede, po adaptacnom -3 mesiace , prejdes do 6 triedy a tam to končí.
Na asistenta potrebuješ Bc. ak aj máš Mgr. vyššie v triede ťa to neposunie.
5 trieda v čistom je okolo 650€.

jajo1
11. okt 2021

@domuska11 adaptačné ale môže trvať aj dlhšie ako 3 mesiace - maximálne 2 roky. Takže niekde môže trvať výrazne dlhšie ako 3 mesiace, toto si nastavuje každá škola individuálne. Paušálne sa teda nedá povedať, že po troch mesiacoch pôjde do vyššej triedy

diablikovci
26. okt 2022

Ahojte chcem sa opýtať.
Pracujem ako pedagogický asistent - ukončené VŠ 1. stupňa - som nekvalifikovaný prečo mám základ len 761€ ? Nemala by som mat
Základný tarifný plat podľa tabuľky 817,50 eur v hrubom? Ďakujem za info 🙂

sorciera24
26. okt 2022

@diablikovci ano, podla tohto zaradenia: https://www.minedu.sk/data/att/13950.pdf by ste mali by zaradena v 5tke triede, co je podla tabluky - 842,50 EUR v hrubom: https://www.minedu.sk/data/files/11306_platove-...
pytajte sa u svojho zamestnavatela

diablikovci
16. nov 2022

@sorciera24 ďakujem za info.

diablikovci
16. nov 2022

@sorciera24 ale tak my to neuznali :( a šupli má do 4. Platovej triedy. Uznávajú my iba stredu školu!! A potom ja neviem ako mám im vysvetlit že ja som Bc. Nekvalifikovaný podľa tabuľky a už tam by som mala byt v 5 triede ako.

ema1403
9. mar 2023

Prosím vás. Rada by som zistila,aký plat mam mat ako asistent učiteľa. Mam strednú pedagogicku školu, vysokú špeciálna pedagogika a adaptácne ukončené. Bola som na pohovor v ZS na asistenta učiteľa,a bolo mi povedané ze tam idu cez projekt, čiže každý asistent 850e v hrubom. Tak načo mam potom školu,keď aj tak nie sú peniaze na tých asistentov podla tabuliek? Respektíve načo sú vôbec tie tabuľky? Ďakujem za odpoveď.

mim23
30. apr 2024

@jajo1
Môžem sa opýtať na plát. Špeciálny školský pedagóg.
Mám ukončené vysokoškolské Ing.
Na 50% úväzok
Aký plat by mi vyšiel?