Brigáda vezus dohoda

ladynina
14. dec 2021

Ahojte. Prišla som si po radu. Skončil mi rodičak a som nezamestnaná. Od apríla mám prácu takmer istú (dúfam že totak bude) no a do aprila by som chcela ísť do jednej malej firmy pracovať. Neviem ale na akú zmluvu. Majiteľ tam ma vraj len dohodarov a brigádnikov. Čoby bolo pre mňa najlepšie ? Do toho marca byť na dohode či brigáde ? Nemám s tým žiadne skúsenosti. Ďakujem

mauduska
14. dec 2021

nie je náhodou brigáda a "dohoda" to isté? veď sa to celé volá napr. "dohoda o brigádnickej práci študenta". podľa mňa je to to isté.

ladynina
autor
14. dec 2021

@mauduska nepýtaj sa má nič veď píšem že s tým nemám žiadne skúsenosti takže neviem ti povedať 😄😄

simca06022011
14. dec 2021

brigada je pre studentov, si student? Inak sa uzatvaraju dohody o vykonani prace alebo dohody o pracovnej cinnosti, co uzatvaraju oni to je na nich/podla pracovnej naplne napr./.

ladynina
autor
14. dec 2021

@simca06022011 nie som študent

lindous
14. dec 2021

Možno tiež nepoviem úplne presne a niekto ma ešte opraví, ale brigáda je "dohoda o brigádnickej práci študenta", to sa teda teba netýka, keď nie si študent a potom existuje "dohoda o vykonaní práce" a "dohoda o pracovnej činnosti" ....pri dohode o vykonaní práce máš dohodu na max. 350 hodín v kalendárnom roku a nezáleží na týždennom rozsahu, keď odrobíš 350 hodín, viac pracovať nemôžeš a pri dohode o pracovnej činnosti je limit myslím 10 hodín/týždenne (nemôžeš odpracovať viac, môžeš menej)

simca06022011
14. dec 2021

@ladynina no tak ked nie si student, nemozes mat brigadu.. to da logiku. Cize ides na dohodu o pracovnej cinnosti alebo dohodu o vykone prace. Kazda ma ine pravidla.

ladynina
autor
14. dec 2021

@simca06022011 a vieš mi poradiť ktorá je lepšia ? Jedná sa o prácu každý deň od 6h-15h

sofinka_293
14. dec 2021

@ladynina dohoda o vykonaní práce sa uzatvára keď ide o jednorazovu prácu.. a dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára keď prácu budeš vykonávať pravidelne... Takže v tvojom prípade môžeš ísť jedine na dohodu o pracovnej činnosti

ladynina
autor
14. dec 2021

@sofinka_293 a tam mi zamestnávateľ bude platiť odvody do zdravotnej keď budem na dohodu o pracovnej činnosti ?

lindous
14. dec 2021

No s pracovnou dobou 6-15h každý deň, nebudeš môcť mať dohodu o pracovnej činnosti, keďže tam je limit 10h/týždenne ...ja keď som bola chvíľu "neštudent" a pracovala som na dohodu, tak som pracovala na tú o vykonaní práce, aj keď to nebola jednorázova záležitosť resp. vymedzená prácou ako to bežne pri dohodne o vykonaní práce býva, mala som to tak preto, aby som mohla odrobiť 35h/týždenne, pretože som to potrebovala iba na pár mesiacov ... tu to máš zhrnuté, aj o odvodoch sa tam píše https://www.podnikajte.sk/pracovne-pravo-bozp/d...

sofinka_293
14. dec 2021

@ladynina pokiaľ nepoberas žiadny dôchodok tak áno

ladynina
autor
14. dec 2021

@sofinka_293 nepoberam žiadny dôchodok

sofinka_293
14. dec 2021

@ladynina tak potom áno bude platiť za teba odvody do zdravotnej aj do sociálnej poisťovne

ladynina
autor
14. dec 2021

@sofinka_293 ďakujem