Dovolenka počas rodičovskej dovolenky

lubica9414
21. mar 2022

Dobrý večer, nájde sa tu niekto kto mi vie poradiť ohľadne čerpania dovolenky počas rodičovskej dovolenky? Ako požiadať zamestnávateľa o dovolenku a je vôbec povinný mi ju zaplatiť? Musela by som prerušiť rodičovskú a ísť "na dovolenku" a potom sa zas prihlásiť na rodičovskú?

Ďakujem pekne

diamond007
21. mar 2022

@lubica9414 presne ako si napísala.
Musíš zrušiť RP, zamestnávateľ tá musí evidovať že si sa vrátila, dá ti čerpať dovolenku, kľudne aj koniec pracovného pomeru viete vybaviť rovno ak sa tam neplánujes vrátiť a po Tom sa opäť prihlásis na RP, po RP na úrad práce.
Mne to takto núkali v práci po MD, avšak vedela som že pôjdeme do druhého a dobre že som to tak nespravila inak by som po novom pri druhom nemala nárok na tehotensku dávku ani materskú.

lubica9414
autor
21. mar 2022

@diamond007 ďakujem, je ale zestnamestnavatel povinný mi ju preplatiť? Predpokladám, že sa nevrátim, ale človek nikdy nevie, zadné dvierka si pre istotu nechám otvorené.
Asi je najlepšie požiadať o preplatenie dovolenky a potom zrušiť rodičovský pre prípad, že mi nevyhovejú?

zuzanockamt
21. mar 2022

@diamond007 žiadny RP rušiť nemusí, iba RD

diamond007
21. mar 2022

@zuzanockamt šak to som myslela 😀 preťažená som na dnes 😀

diamond007
21. mar 2022

@lubica9414 tak treba sa dohodnúť so zamestnávateľom samozrejme ako prvé či máš takúto možnosť. Nechápem to ale, peniaze ťa počkajú predsa aj o dva roky.

lubica9414
autor
22. mar 2022

@diamond007 pokiaľ viem, tak dovolenka sa počas rodičovskeho skracuje, ak si dobre pamätám tak o týždeň za každý rok, takže sa mi jednalo o to, aby som o tie týždne neprišla. A samozrejme ani peniazom navyše by som nepovedala keďže rodičovský je aký je.