Hľadanie si práce, zaslanie životopisu vs osobná návšteva?

9. júl 2021

Ahojte,

dlhšie si hľadám novú prácu a buď sa mi ozvú, že vybrali niekoho iného, alebo sa neozvú vôbec.
Je pravda že posielam životopis len zbežne, nie rad radom, skôr niekam, kde by som reálne chcela pracovať, neprecuňujem svoje schopnosti. Myslíte, že osobná návšteva typu "Dobrý deň, videla som že hľadáte nového zamestnanca, tak som si dovolila priniesť životopis... " zvýši šancu v zamestnaní sa? Počula som názor že áno, pretože životopisov im príde niekoľko a tak som len jedna z mnohých, že by som mala ísť aj "do terénu".
Máte skúsenosť? Pripadne ak ste prijímali nového zamestnanca a niekto len tak osobne priniesol životopis, pozerali ste na neho trochu inak?

Som zvedavá na vaše názory🙃

szdan
9. júl 2021

Toto by zaujímalo aj mňa

Kvantum životopisov na pozície, kde spĺňam všetko až nad mieru a žiadna spätná väzba.
Ja to teda pripisujem skôr tomu, že mi z "dier" v životopise vidno, že mám viac deti.
Už som z toho smutná, na jeden jediný pohovor ma nepozvali😔

catlyn
9. júl 2021

Vela zalezi na aku poziciu. Ak napr. do potravin a ja som veduca predajne, vidim Ta a by ma to potesilo ze si prisla osobne, by sme iste prehodili par vier. Ale su firmy, kde sa nedostanes dalej ako na recepciu. Tam to vyznam isto nema, len sa nachodis.

petamich
9. júl 2021

Nebudem pausalizovat ale poviem napr. za nasu firmu - je velmi mal sanca, ze pri osobnej navsteve narazis na kohokolvek relevantneho a zodpovedneho za naborovy proces - maximalne si ten zivotopis vezme recepcna a odovzda ho nasledne HR alebo manazerovi = sanca sa mozno este aj znizi, kedze ak hladaju 10 roznych pozicii, tak este budu lustit, na ktoru si sa hlasila, v pozitivnejsom pripade skoncis beztak na kope vytlacenych CV z Profesie, ktore prechadzaju sitom ;)

ked uz tak by som poslala zivotopis na kontaktny email do danej spolocnosti, ze ta zaujali ako firma a zaujala ta pozicia xy a rada by si poslala zivotopis takto priamo

a ak to je velka korporacia typu Banka, Telekomunikacie tak tam prides dolu na recepciu, kde je SBS a dalej co? prva otazka bude za kym idete 🙂

ak je to mala firma, obchod, potraviny atd. tak tam si to predstavit viem :D spytas sa na veduceho

katkamatka7
9. júl 2021

Ja som si tak našla v minulosti. Ako je to teraz.....?

sapetka
9. júl 2021

Treba mat po prve profesionalne napisany zivotopis hlavne aby obsahoval vsetko co ma a mal formu. A motivacny list je alfaomega. Ked ho sformulujes tak ze dokazes uputat a odlisis sa od inych uchadzacov nie je dovod aby sa ti neozvali. Len nepis do motivacneho to co uz mas v CV..

ivkazba
9. júl 2021

@sapetka ako pre koho. Ja som nikdy motivačné listy nečítala, je to pre mňa zhluk kecov, každý vie napísať pekné riadky. Riešim feeling z človeka keď sa stretneme plus moju intuíciu.

ivkazba
9. júl 2021

Ako už píšu niektoré kočky vyššie, záleží akú prácu hľadáš. Niekde prísť osobne znamená plus 100 bodov (mne je to sympatické), niekde to je presne ako píše Peťa, nenatrafíš na zodpovedného človeka a ak odovzdáš CV, nemusí sa dostať kam má. Skôr sa zameraj na dobre spracované CV a ak ide o niečo špecifické, skús riešiť aj dobrú personálnu agentúru.

saraxyz
9. júl 2021

@ivkazba feeling pri stretnutí je ok. Ale ako sa predať iba z CV?

sapetka
9. júl 2021

@ivkazba no podla mna nie kazdy vie napisat dobry motivacny list lebo to nie je vobec lahke aby si vynikla spomedzi viacerych uchadzacov.. ano viem si predstavit ze skoro kazdy napise lace z cv a potom je to o nicom.. ale neviem podla coho pozyvas ludi na pohovor…

bublinka1426
9. júl 2021

@szdan mam to iste, 10rokov praxe avsak sa obavam ze ako matka po RD si tak lahko pracu nenajdem..

ivkazba
9. júl 2021

@saraxyz no ja som vždy vylúčila CV, ktoré boli extrémne stručné, potom CV so strašnou fotkou (na posteli, s pivom na grilovačke a pod), CV kde je 10 zamestnaní za 5 rokov, prečačkané CV a CV kde bolo viac gramatických chýb. Ostatné CV som volala, aj keď toho bolo niekedy veľa.

bublinka1426
9. júl 2021

@sapetka myslim ze si napsiat ML nie je ziadna veda. co mam skusenost preferuju strucne jednoduche a jasne. a hlavne s cielom a odhodlanim, zdravym nie prehnanym sebavedomim, h;avne ked clobek ma uz roky praxe.

ivkazba
9. júl 2021

@bublinka1426 nemaj obavy, nech nemáš stres. Pozitívna nálada skôr prinesie pozitívne veci. 😉 Je veľa zamestnávateľov, ktorí nemajú problémy s mamičkami po RD. Ja tu často spomínam v takýchto diskusiách, že som mamičky prijímala bežne a top bola mamička so 4 deťmi po 8 ročnej RD, najmladšie malo 2 roky keď som ju prijímala.

bublinka1426
9. júl 2021

@petamich hej pri korporate velkom asi tazko pochodi len navstevou ale mozno ked je daka mala prevadzka..neksusala som takto napriamo ale to zavisi o aku poziciu ide

autor
9. júl 2021

@sapetka životopis mám myslím ok, motivačný list píšem, nie vždy, ale na pozíciu ktorú mám záujem ho napíšem. Aspoň tam je priestor povedať stručne to, čo som sa doteraz naučila, alebo čo som mala v náplni práce a viem uplatniť v novej potencionálnej práci. Je pravda, že nemám za sebou neviem aké skúsenosti alebo pracovné pozície, ale na druhú stranu hľadám pomerne bežné zamestnania, žiadne vedúce pozície. Ale aby som zo zúfalstva skúsila poslať životopis ako predavačka do drogérii a aj tak ma odpinkali, tak to potom už núti človeka rozmýšľať, kde je chyba.

bublinka1426
9. júl 2021

@ivkazba ja nejak nestresujem skor som sklamana ze administraiva kde som predtym roky robila teraz s apohybuje od 4-5eur bezne co je este ovela menej nez som sla na matersku. to znamena ze CENA PRACE sla akoby dole. minimalne v tejto sfere. nechcem urazat upratovanie ale kamoska ma upratovat za 4 eura pri nitre, a ja mma robit administrativu v Ba za 5 eur? to je trocha..mimo...a hlabne ked vyzadujue pomaly dva jazyky, prax, a neviem co este. skoda ze nie som iteckarka, to by som mala vystarano, o nich sa firmy biju

bublinka1426
9. júl 2021

ono niekedy nekontkaktuju, lebo moze byt cloven na danu poziciu prekvalifikovany

szdan
9. júl 2021

@ivkazba to ma v celku potešilo. Ja mam 4 deti a posledne 3 po sebe, takže 9 rokov doma 🙈
Tak som rada, ak čítam, že sú i takí, čo nám dávajú šancu 😊

ivkazba
9. júl 2021

@szdan držím palce 😉

bublinka1426
9. júl 2021

@szdan 4 deti, to uz samo o sebe hovori o dobrom stress managemente a planningu :D klobuk dole.

saraxyz
9. júl 2021

@ivkazba tak to si jedna z mála. Minule som sa dopočula, že personalisti si už nevyberajú ľudí, ktorí "kysli" x rokov v jednej firme (i keď nepíšem teraz iba o jednej pozícii). Keď spomínaš foto na CV, tak mňa pobavili tiež fotky plavkách, ale raz mi baba poslala CV. Fotku vyretušovala tak, že som skoro odpadla keď som ju uvidela naživo

bublinka1426
9. júl 2021

@saraxyz fu to vazne pre nich clovek co kysol v 1 firme nehra moc do karat? :/

autor
9. júl 2021

@petamich práve chcem pracovať v niečom menšom, v podstate sa aj na také práce zameriavam, je fakt, že v takých prevádzkach nebýva vždy vedúci, ale zamestnanec mu životopis dá a už je minimálne reč o mne, aj keď iba v štýle "bola tu pani ohľadom práce, nechala tu životopis.." a už si ho aspoň pozrie. Cez email, po prijatí kopy žiadostí sa ku mne nemusí ani dostať. Lebo už naozaj neviem kde ísť robiť. Zatiaľ som prácu súrne nepotrebovala, ale už by sa mi hodila. Od septembra musím byť zamestnaná

saraxyz
9. júl 2021

Odpinkali ťa v drogérii? Mňa raz v nemenovaných potravinách. Som prekvalifikovana a nevydržala by som tam.🤣 Každé tri mesiace hľadajú niekoho.

bublinka1426
9. júl 2021

@saraxyz ano prekvalifikovanost je velka nevyhoda. :( a clovek si mysli ze cim viac vies tym lepsie no opak byvava vela x pravdou...

saraxyz
9. júl 2021

@bublinka1426 kysnutie áno. Osobná skúsenosť 🤣 i keď v jednej firme som šla "od podlahy". Ja už neviem, co do CV napísať. Asi začnem klamať a bude to ok.🤦 Začínam mať pocit,že miesta sú už dávno obsadené (na profesii) a fakt je to pravda

autor
9. júl 2021

@bublinka1426 aj nad tým som rozmýšľala, ale moja prax nieje nič moc. Posledný rok mám pozíciu od ktorej sa najviac odpichujem, ale predtým bežné práce brigádne, aj ked dlhoročná popri škole jedno miesto pár rokov. Mám aj medzeru, keďže mám dieťa, ale bola som doma dlhšie. Tak už naozaj neviem. Keby sa aspoň ozvali, možno sa pár vetami spýtali na dôvod prečo hľadám prácu akú hľadám - u mňa je dosť podstatný čas, jednoduchá a úprimná odpoveď, momentálna práca je časovo náročná (štýl práce kde treba byť stále, ak nie osobne tak na mobile), alebo iba zmena životného štandardu a potrebujem prácu. Ale buď nieje spätná väzba, alebo ma nevzali.

bublinka1426
9. júl 2021

ja tiez hladam na skrateny a preto reagujem na rozne ponuky. co skrateny ponukaju...a este nebodaj moznost Homeoffice, to ani nehovorim , ale zial, nemozem s mojimi poziadavkami moc vyskakovat

autor
9. júl 2021

@saraxyz áno, pritom to bol polovičný úväzok a reálne by mi aj vyhovoval, platovo už menej, ale popri tom by som stíhala niečo iné tak, ako by som mala čas. A aj tak vzali niekoho iného. Keď niečo nieje cez známosť, tak bežné práce sú normálne ťažko dostupné. Toto by ma nenapadlo, že je taký problém.

matapo
9. júl 2021

...podla toho o aku pracu sa jedna a podla toho na kolko splnas vsetky poziadavky. ked som sla po dvoch detoch do prace (6 rokov MD) tak som aj rozposlala aj osobne zasla aspon to co bolo blizsie. Myslim ze osobny pohovor len dopomohol k miestu, nakoniec som si mohla aj vyberat a vybrala som si miesto kde som predom osobne nebola, kde som len zaslala zivotopis. Tento rok po dalsej RD som zacala hladat pracu, vlastne som ani nezacala len som bola zvedava aka je situacia na trhu a zvlast pocas korony, bol februar, ked som nasla miesto ktore mne vyhovovalo a splnala som vsetky poziadavky, len tak som skusila ze za skusku nic nedam, hned som aj zaslala zivotopis aj so sprievodnym listom vyberove konanie bolo do stvrtku ja som zaslala na poslednu chvilu v utorok, v stredu som uz bola na pohovore vo stvrtok som mala uz telefonat ze ma vzali, jednalo sa o home office (nakolko korona) este lepsie pre mna, velmi mi to na zaciatku vyhovovalo, kedze ja tri deti doma, teraz sme uz presli na normalny rezim. Som spokojna. Takze osobnou navstevou nic nepokazis, ak nestihas tak aj telefonat mozno postaci, ale ak niekde hladaju cloveka a splnas vsetko, tak sa Ti urcite ozvu.