Introvert - problém v práci

aamelkaaa
14. aug 2014

Ahojte, mám taký problém, v kancelárii sedím s kočkou opačný typ ako som ja. Neskutočne ma vyčerpáva. Celý deň musí buď rozprávať na mňa, alebo telefonovať, skypovať s celou rodinou (tu ma ozaj velku) a frajerom, pocas pracovnej doby si k nam este vodi kolegyne alebo aj ine kamaratky z vonku na kavicky. Citim sa ako taka zalobaba, ak by som sa mala ist stazovat k sefovi. Uz som jej to hovorila viackrat co mi vadi, trosku chvilocku to zaberie a o par dni zase robi to iste ako predtym. Naozaj ma nezaujima jej sukromny zivot, ani jej 5 neteri a synovcov, jej sestra a braskovia, ci mama a frajer a kamarati... Stale o niekom hovori, riesi svoj zivot, tym ze mi vsetko rozprava, lenze mne sa na to nechce reflektovat cely den. Je mila a priatelska, lahko sa s kazdym skamarati. Ja som presne opacna. Zaujimave na tom je to, ze ked jej chcem nieco povedat ja z mojho zivota tak to pomerne lahko odbije a da mi najavo, ze ju to nezaujima. Keby bola empaticka ako ja, tak by si vsimla, ze jej to davam najavo aj ja, no nepomaha. 😀 Uz neviem kam sa mam pred nou skryt, cez den idem 100x na wc si od nej oddychnut. Je mi neprijemne, ked este pocas obeda si k nam dotrepe kamosky na kavicku. Mali sme kolegu, tiez introvert, ktory tu dost trpel s nami (to sme este boli ine zlozenie kolegov - miesto nej bol chalan - podobny ako ona) a tomu dali nakoniec vlastnu kancelariu. S nim by som si rozumela, ale kedze on je tazky introvert, on by trpel keby mna teraz k nemu posadili. Co mu nechcem spravit. Sanca, ze by dali vlastnu kancelariu aj mne, nie je. Teraz ma k nam prist este jedna kocka, uz teraz mam strach co to bude. Ak by bola introvert, to by bolo fajn, mozno by tato chodila aspon telefonovat von. Ale ak bude ako ona, tak ja si to mozem rovno hodit. Co by ste mi poradili? Pracu menit nechcem, vyhovuje mi.

tykat
14. aug 2014

@aamelkaaa ...k nam chodi kolegyna (tiez taka ukecana) cela nestastna lebo ju posadili ku kolegovi ktory na jej slova prve dva dni reagoval len ...uhm...hm...mmm...a po dvoch dňoch si nasadil sluchatka 😀 čiže ak sa ho chce niečo opytať musí prísť k nemu a poklepať na rameno, on jej odpovie a znovu nasadi sluchatka 😀 uz je z toho znicena, trpi neskutocne...takze radim ...sluchatka s hudbou 😉

0silvia0
14. aug 2014

@aamelkaaa a kedy tá tvoja kolegyňa pracuje? 😕

bonaqa2013
14. aug 2014

Keď tieto veci tvoja kolegyňa stíha, tak to musí byť práca snov. Takú by chcel asi kde kto. A čo nadriadení? Nevidí, nepočuje? Tiež som pracovala v nejakých firmách, ale niečo takéto som si dovoliť nemohla.
Nabudúce keď ti bude niečo milá kolegyňa rozprávať, tak sa urob, že si zrovna niečo súrne píšeš - nejakú správu, často ju prerušuj - napr. mobil. hovor, sem tam zívaj, keď sa ťa opýta - neodpovedaj ako že si nepočula...
Ja som mala v práci takú kolegyňu, ktorá stále rozoberala svoje problémy - rodinné. Len ona ich chcela každému povedať osobne. No ale keďže to bol takmer mužský kolektív, moc nepochodila.

bonaqa2013
14. aug 2014

@0silvia0 asi nejaké ministerstvo....

aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
14. aug 2014

@aamelkaaa introvert nikdy poriadne nepochopí extroverta a opačne. Takže ak ti to jednoducho vadí (aj mne by to vadilo - som tiež introvert a nepotrebujem preberať cudzie vzťahy), povedz jej, že máš veľa práce, nemôžeš sa jednoducho sústrediť a ignoruj jej otázky. Keď začne "štebotať", rob sa, že si veľmi sústredená
a nepočuješ, nevnímaš, poprípade urob rukou nejaké gesto (nie vulgárne 😎 ) ktorým potvrdíš svoju sústredenosť nad pracovnou činnosťou.
A s tou kolaudáciou - oni to posudzujú podľa seba, oni by do nového bytu zavolali pol mesta a tak si myslia, že aj ty tak rozmýšľaš, takže treba normálne povedať, nie, kolaudácia nebude. Bodka.
Tento typ ľudí má aj jednu dobrú vlastnosť pri tom svojom necítení sa - nie sú veľmi urážliví a dotkliví 🙂

aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
esterba
14. aug 2014

@aamelkaaa To by som neprežila, v takej kancelárii som raz vydržala 4 mesiace a už nikdy viac ☹ Môžem poradiť len štuple do uší, a ak ťa príde poklopať na rameno, treba sa poriadne ohnať, akože zabíjaš muchu. Vážne. Poriadne.

mima4
14. aug 2014

@aamelkaaa

to kde pracujes???!! mna by veduca asi vyhodila von oknom za take kvakanie 😀

Slusne jej povedz, ze sa potrebujes sustredit na pracu a nechces byt rusena...

ale zas ani ty by si to nemala prehanat s tou tichostou... vztahy v praci su dobre aj na kvalitnu spolupracu a dobre vztahy do buducnosti...

aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anatalia77
14. aug 2014

@aamelkaaa tak toto mam ja v praci,a uplne ta chapem. Ja si ale nemozem dat sluchatka do usi. Tak som neraz vystavena reciam o nicom a to cele hodiny. Isty cas mi robila spolocnost kolegyna,ktora predavala Avon. Zeny verite,ze sa o avone da rozpravat 8 hodin cisteho casu?Ze asi tazko? Tak mi verte ze sa da. A cely tyzden. 🙂

0silvia0
14. aug 2014

@aamelkaaa aj ja chcem ísť k vám robiť, nepotrebujete novú kolegyňu? Boli by sme dve (introvertky) na jednu, o dva dni by sme ju mali na lopatkách a zutekala by, to ti sľubujem 😀 😀 😀
Dám ti jednu radu - nerieš pocity trápnosti a to, že ti je niečo blbé v sebe. Ona nerieši, nerieš aj ty, budeš za divnú - no a čo??

aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anatalia77
14. aug 2014

@aamelkaaa na ludi musis byt tvrdsia. Precitaj si nieco o aserivite,alebo podobne clanky.

aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anatalia77
14. aug 2014

@aamelkaaa pozri sa,z toho co si napisala,mam dojem,ze sa nevies presadit. Kolegyna si robi co chce,nerespektuje ta,rozoberaju ti baliky s tovarom 😕 ,a ty mas pocit,ze si divna.
Ano si divna.

mima4
14. aug 2014

@aamelkaaa len pokial nebudes s ludmi komunikovat, vylucia ta z kolektivu

aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anatalia77
14. aug 2014

@mima4 😀 u nas ked budes komunikovat s ludmi,tak ta vyhodia. Ja uz mam verbalne upozornenie. Este jedno a letim ako Majka z Gurunu 🙂

aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aamelkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anatalia77
14. aug 2014

@aamelkaaa nie,je to korejska firma.