Je vaša pracovná pozícia ohrozená novými technológiami?

blazargandalf
22. feb 2024

Ahojte, všade dnes počuť že umelá inteligencia, nové technológie....atď potenciálne môžu ohroziť rôzne pracovné miesta......veď viete, určite ste to zachytili.....

Moja otázka na Vás, spadá vaše pracovné miesto pod tú kategóriu ktorá potenciálne môže byť novými technológiami ohrozené, teda by Vás firma už viac nepotrebovala. Nemyslím teraz úplne že by vás mal nahradiť robot, to nie :D

skôr narážam na to, že vo vašej firme bude inštalovaná nejaká technológia ktorá spôsobí to, že tam nebude pracovať 10ti, ale povedzme len traja.....čiže ako keby nejaká technológia z automatizuje to, čo ste predtým robili 10ti, ale vďaka nej, bude potrebné len 3ja ľudia.

Pripravujete sa na zmenu kariéry, teda ak ste si vedomé že môže byť vaše miesto ohrozené?

viera27
23. feb 2024

@blazargandalf nie,robim sice v IT,ale som specializovana. Takze tam je to tazko. AI minimalne zatial je vhodna na jednoduche repetitivne ulohy. Prave pri tych mi velmi pomaha a odbremenuje ma,takze sa mozem venovat komplexnejsim veciam. Co vnimam,tak velky problem maju trebars dizajneri. Vacsina malych zakaziek je uz teraz do nejakej miery plne nahraditelna (ak si trebars niekto privyrabal logami,upravami atd). Takze zostali len tie velke (dizajn hier trebars),kde dokaze AI uspokojivo generovat nejake ciastkove veci (travu,oblohu atd),ale celok ako taky aj tak musi navrhnut a dotuknut dizajner.

smajliica
23. feb 2024

Som AI inžinierka takže asi som v suchu 🙈

nelca0510
23. feb 2024

@sheila121 nuž,popravde,podla tvojho vyjadrovania som si myslela,že si krčmárka alebo podobne.

sheila121
23. feb 2024

@nelca0510 ďakujem za kompliment 🙂 ináč prečo si to myslis? Vulgarizmy nepoužívam a v súkromí som stále len človek.