Kariéra po dieťati

19. feb 2024

Ahojte, je tu niekto, komu sa podarilo vybudovať zaujímavú kariéru, nájsť dobrú prácu po narodení dieťaťa - ak ste predtým nikde nepracovali, len študovali.

mogaa
19. feb 2024

popri malom dieťati chceš budovať kariéru? a bez praxe? veľa šťastia....

autor
19. feb 2024

@mogaa Takže podľa teba keď mám dieťa už je to nemožné?

sheila121
19. feb 2024

Jedine že to dieťa čakáš s Kollarom 🙂

hipuska
19. feb 2024

Ale, prosím vás. Jasne, ze sa da. Je veľa úspešných žien, čo maju viac ako jedno dieťa. A to dieťa má aj otca.

20erika07
19. feb 2024

Všetko je možné, ked sa chce 🙂 je nespočetné množstvo takých žien. Veď každá začína na tom istom bode, kým sa niekde dopracuješ aj dieťa podrastie, kym dospeje môžeš byť akurát kročik pred vysnivanym cieľom, nikde nie je dané, že musis karieru urobiť za trepnem 5 rokov.

klementinka58
19. feb 2024

ano ja som tak budovala, uplne v pohode. Ale ja som taka karieristka cely zivot.

andrejkap123
19. feb 2024

Podla mna uplne vpohode si najdes prácu. Samozrejme zavisi v akom meste. Vravis ze si studovala takze mas vysoku skolu? Kde by si hladala tu pracu? Neboj sa vies sa dobre vypracovat aj takto ale hladaj zaciatocne (absolventske), jednoduchsie pozicie. Ak sa budes snazit tak urcite lahko si najdes inú lepsiu prácu alebo ta povysia. Mas predsa super hnací pohon byt uspesna. Svoje dieta! Ja praveze na tych co maju rodiny vidim ze sa viac snazia a viac toho dokazali ako ti co nie 🙂

anjelicek26
19. feb 2024

Jedno po druhom a nie všetko naraz a ide to.

heidy222
19. feb 2024

Toto je riadna demotivacia tu 😅 mala som 2 kolegyne lekárky, čo vychovali každá 3 deti a v 50 si začali robiť atestáciu (čiže začínali od 0 ako po škole), to boli 20 rokov doma v podstate a Max učili pár hodín na zdravotnej škole. Ja mám 35 a popri deťoch som si spravila phd aj atestáciu. Pomaličky sa všetko dá, ale záleží ako veľmi sa vie podielat partner, na okolnostiach, aký je to konkrétne Job ( ja napr som si musela vybrať všeobecné lekárstvo). Naša generácia bude robiť do min 67 ak sa nemýlim, v 45 ma väčšina už veľké deti tak ešte vyše 20 rokov sa dá podľa mňa celkom pekne realizovať

heidy222
19. feb 2024

Demotivacia som myslela tie úplne prvé dva príspevky 😁

larinka552
19. feb 2024

Inde vzdy same emancipovane odpovede, ako ma zena budovat karieru, dat dieta do jasli a bezat do prace a tu ju niektore sfukli ako sviecku 😄👏

autor
19. feb 2024

@andrejkap123 Áno mám vyštudovanú VŠ, žijeme vo väčšom meste. Síce nemám priamo pracovné skúsenosti po škole, keďže som sa nestihla ako tehotná zamestnať, ale snažila som sa byť počas štúdia aktívna, podieľať sa na projektoch atď. Dieťatku a rodine sa veľmi teším, mám však strach, či to, že mám dieťa, nebude pre zamestnávateľa automaticky problém..

ivangeline
19. feb 2024

Minule ma nadchla pani,kt vychovala 8 deti a potom robila riaditelku v ms. ;)

medda_beda
19. feb 2024

Keď je zamastnávateľ hlupák tak je jedno či máš dieťa teraz alebo až neskôr.
Dôležité je to kde chceš tú kariéru budovať, či si ochotná začať z dola a učiť sa nové veci.
Podľa mňa sa to dá, ale nie všade.Veď niekde nevybuduješ kariéru ani za 20 rokov bez detí keď nemáš kam rásť.

sheila121
19. feb 2024

@heidy222 no ja som si hlavne myslela, že autorka má strednú školu a nie vysoku.

cecilia29
19. feb 2024

Určite sa dá 🙂 podľa mňa šikovný človek si nájde cestu. Ja som mala deti hneď po výške. Celý rodičak ale prispievam do rodinného rozpočtu, aj keď nemôžem hovoriť o kariére. Ale robím co ma baví. A začínam sa teraz zase postupne dostávať do toho čo som študovala a robiť aspoň pár hodín mesačne. Popri dvoch deťoch doma.

fairyy
19. feb 2024

ano ja som budovala karieru popri dietati a bez partnera do prace som nastupovala ked mala rok a pol...da sa to len treba chciet

aaadkaaa
19. feb 2024

Co si predstavujes pod pojmom kariera? Lebo ja som mala dieta uz na strednej, stalo sa....a dorobila som aj strednu aj vysoku aj dalsie skoly a ziskala pracu,ktoru zboznujem. Nie som ziaden vrcholovy manazer, ale len "obycajny pedagog", ale nevidim problem uplatnit sa aj s dietatom

doriiis
19. feb 2024

Najviac pracovných úspechov som dosiahla odkedy som išla do práce od 6 ročného a ročnej.V brandži,v ktorej som nikdy predtým nepracovala a prácu,ktorú som nikdy predtým nerobila.

euie
19. feb 2024

@doriiis to ma zaujalo. Tesim sa s tebou. Tiez rozmyslam nad ciastocnou zmenou v zamerani a nastupe po RD do trosku ineho smeru. Ako si sa nakopla? Nejake kurzy alebo?

autor
19. feb 2024

@aaadkaaa Mohla by som ti napísať? ☺️

aaadkaaa
19. feb 2024

Jasne 🙂

denkabemommy
19. feb 2024

Ja. Po 2 deťoch. Obe hneď po škole, respektíve ešte počas strednej školy prvé. Začala som budovať kariéru, môžem povedať, že celkom úspešne sa mi darí 😊. Aktuálne zvažujem aj VŠ, všetko sa dá, ak máš ciele a chuť sa posúvať dopredu. Ja som ale od začiatku vedela čo chcem robiť a podľa toho som sa vzdelávala cez kurzy, knihy,… ešte počas materskej. Nenechaj sa nikým odradiť. Zameraj sa na ľudí, čo ťa podporujú 💪. Ja som sa musela odstrihnúť od pár ľudí, čo boli negatívni ale odstupom času pre mňa nie sú stratou 😅🤷🏼‍♀️

domiklik
19. feb 2024

@sheila121 neboj sa, aj so strednou školou sa dá urobiť kariéra...

sheila121
19. feb 2024

@domiklik tak dá ale podľa toho v akej oblasti.

doriiis
20. feb 2024

@euie ....nakopnúť som sa nemusela.Milujem svoje deti ,ale sedieť s nimi doma bolo pre mňa utrpenie.Neznasam stereotyp.
Priznám sa,mala som a mám šťastie na ľudi,prac.cas a našla som si fakt super prácu.A ešte mám skvelého muža,ktorý mi veľmi pomáhal a vo všetkom podporoval

janka95
20. feb 2024

Ja mám tiež dieťa a tento rok mám štátnice. Určite sa dá, ak ste fungujúca rodina, nie si na to dieťa sama. 🙂

lalu_sk111
20. feb 2024

nenechaj sa odradit, nechapem tie trapne komentare..jasne, ze sa to da

katulienkax
20. feb 2024

Zabudli tu zeny napisat, ze tie karieristky mali celodenne babysittingy od starych rodicov a deti videli len po veceroch 🙈

letmebe8
20. feb 2024

@katulienkax vážne? ako vieš? moja kamarátka má 2 a pol ročného syna. Je rozvedená, chlap neplatí. keď mal malý necelý rok tak ho dala do jasiel a začala pracovať. Popri tom má ešte 2 práce na čiastočný úväzok a nik jej syna nestráži - nemá kto. Otec sa o neho nezaujíma, jej mama robí v zahraničí, ,málokedy chodí na SK. A malému sa venuje a vychováva ho tak isto ako matky, čo sú na materskej, napríklad, nevída ho len "po večeroch".