Krivé obvinenie na pracovisku - ako sa brániť?

4ocka
25. máj 2020

prosim vas potrebujem pomoc. pracujem v obchode v kolektive zien cca nas je 15, jedna kolegyna napisala anonymne stazonost na managerku tu samozrejme riesia, potom na dvoch brigadnikov kt obvinili len tak z brania drog, ziadne testy nic nebolo riesene a dnes mi bolo oznamene ze anonymne na mna napisali staznost za sexualne obtazovanie na pracovisku. ze vraj som mala kolegyne chytat za prsia, zadok, poukazovat na ich postavy atd atd. samozrejme nic z toho pravda nie je. dostala som okamzitu vypoved, mozem sa nejako branit??

deti95060810
25. máj 2020

už by som sedela u právnika...

bmuller
25. máj 2020

@4ocka a to si vedenie neoveri u "obeti", ci je nieco take pravda? a zaroven, nezda sa vedeniu podozrive, ze ta vasa praca je plna "ganstrov", s ktorymi "musi" robit poriadok anonym?
inak je tu skupina "Právne poradenstvo", skus poprosit o radu aj tam.

simca06022011
25. máj 2020

Samozrejme, že sa s tým dá niečo robiť. Len tak na základe anonymného udania a bez prešetrenia ti nemôžu dat výpoveď. Aby to nebolo vykonštruované, že sa vás chcu/chce niekto zbaviť... Poradila by som sa s právnikom určite.

jvasenka
25. máj 2020

@4ocka ja by som to dala na sud kvoli neplatnosti skoncenia pracovneho pomeru

adri442
25. máj 2020

@4ocka mala si dať výpoveď ty a ihneď!!!

adri442
25. máj 2020

@4ocka taký kolektív? 🐙

4ocka
autor
29. máj 2020

@bmuller
@adri442
@jvasenka
@simca06022011
baby, take tazke obdobie ze dovidenia. zistila som ze vypoved mali nachystanu uz pred dvoma tyzdnami. ze nemozu dat konkretny datum setrenia lebo setreni bolo viac. ale ziadne mena kto, kedy, co.. kde som sa mala udajne koho chytat, absolutne nic. nikdy by som nepovedala ze by ma niekto takto dokazal "oznacit" ale tak hold musim to spracovat. mam za sebou uz oznamenie na policii, pravnik poradil zohnat co najviac cestnych prehlaseni z kolektivu kde som pracovala co je celkom komplikovane kedze neviem komu mozem verit, spisany papier ze nesuhlasim s vypovedou.. a normalne ma kleplo ked som sa dostala k spravam medzi personalnou a xy ludmi o tom ako dufaju ze to podpisem a ak nie budem mat okamzite skoncenie pomeru pripravene ako zalohu. a take kraviny🤦🏻‍♀️
zrazu ako som mala slubenu poziciu tretej plnej veducej vysvitlo ze na nasom obchode maju byt len dve a jedna mala skoncit. a ja som bola posledna kt brali na poziciu. a ked si spatne pozrem spravanie nasej perso ako sa mi divala do oci ako dostanem full uvazok a pritom uz riesila moju vypoved tak mi je na grcanie

adri442
29. máj 2020

@4ocka tak sa tým nezaoberaj! Rozprávaj o tom všade! Dnes je to normálne. Keď teba ťahajú a si nevinná, tak ťahaj aj ty ich, veď sú vinní! A cez súd je to zbytočné, pretože takí idioti majú známosti všade! Len sa vytrepeš z peňazí za právnika a pod. a ešte sa budú z teba smiať! O nič iné im nejde! Lenže tak sa ťahajú aj oni sami cez takéto ohováranie, takže si vo výhode. Každého budú takto ohovárať a deptať až sa sami vyhodia z pracovných miest alebo budú otroci samých seba a nikto od nich nič nebude potrebovať. Veď to potom každého ohovárajú, kto im príde na oči!

bmuller
29. máj 2020

@4ocka to je riadne chore, taketo vymysly 😠 no jasne, ze chcu zredukovat stavy a vas sa chcu zbavit takym sposobom, aby ste z toho vysli zle vy ako zamestnanci a oni mali "dovod" vas na hodinu vyhodit... to by normalne bolo aj na trestne oznamenie za osocovanie, zasluzili by si to 😠 keby u nas bolo dosiahnutie spravodlivosti jednoduchsie a nie na dlhe lakte pre beznych ludi 😕

cacianka
31. máj 2020

.