Mám prijať novú prácu?

mimirka32
15. máj 2021

Ahojte,
potrebujem poradiť, lebo som úplne nerozhodná, až neviem kvôli tomu ani spať. S priateľom sa snažíme už viac ako rok o dieťa, ale nedarí sa nám. Boli sme aj na vyšetreniach a všetko je ok. V mojej súčasnej práci som už 6 rokov, posledný rok viac-menej len čakám na to, kedy budem môcť ísť na materskú lebo ma robota už vôbec nebaví, je veľmi stresujúca a ja som už vyhorená. A tu začína moja dilema. Mám možnosť dostať prácu, ktorá je pre mňa „práca snov“, pretože by som sa pohybovala v odbore, ktorý som vyštudovala, ktorý ma zaujíma a ponúka mi veľa možností, po ktorých túžim a táto šanca sa už nemusí zopakovať, dostať takéto miesto mi pripadá ako zázrak. Problém je v tom, že ponúkajú dobu určitú a na začiatku nižší plat a ja už mám 32 rokov, tak dieťa by som už odkladať nemala. Čo by ste robili na mojom mieste? Zobrali by ste prácu snov a odložili snaženie o dieťa alebo mám ostať na mieste, ktoré robiť nechcem a čakať, kým otehotniem, čo sa nemusí vôbec stať, ale zase keby náhodou, tak mám istotu, že po materskej sa mám kam vrátiť?

janai1
15. máj 2021

@mimirka32 nemáš nijakú istotu, že otehotnieš tento rok... Ak ti to príjmovo vyjde zober novú prácu

martinkatinka
15. máj 2021

Sla by som do novej.

pribinak
15. máj 2021

Mizno aj stres v práci je blokácia tvojho tehotenstva. Takze ja by som novú prácu vzala
Zmena je život ;)

krisbar
15. máj 2021

Ako vies ze otehotnies? Nam to trvalo 14 rokov. Keby som mala takto premyslat tak som 14 rokov nestastna, frustrovana z prace a podpisovalo vy sa to aj na nasom vztahu. Ja ked som si hladala pracu tak sa ma opytali otvorene ci chcem mat deti. Odpovedala som ze chciet a mat ich su dve rozdielne veci, ale ze nebranim sa im. Na co moj buduci sef povedal, ze "aj keby som vas mal len 8 mesiacov, ste ovela lepsia kandidatka ako vsetky ostatne a mne to za to stoji vas mat kratko". Dokonca vedel ze prechadzame aj cez ivf ked som s nim uz pracovala a ani nemukol. Pretoze som spravila 10x kvalitnejsiu pracu ako ktokolvek iny co mal na pohovore.
Cize naco sa fixovat ja nieco co sa nemusi stat, resp moze sa stat o niekolko rokov?
A mozno nie si tehotna prave kvoli tejto praci - si stresovana, frustrovana a nemas radost v zivote. A vesmir takaj zene mozno dieta dat nechce.

pet888
15. máj 2021

Urcite ju prijmi,ked je to pre teba praca snov!Vsetko v zivote je nacasovane presne ako ma,treba ist za svojim stastim..Mozno dieta sa zatial nepodarilo,lebo skratka este nemalo,ono to pride presne kedy ma,treba v to verit.Vela stastia ti prajem!☺️

luccija
15. máj 2021

@mimirka32 ísť do novej dnes väčšinou všade dávajú na dobu urcitu

lucka_ke
15. máj 2021

choď do toho, veď kým otehotnieš a porodíš prejde možno rok a viac, ak sa osvedčíš a budú s tebou spokojní tak ti prácu podržia aj po materskej, nemusíš byť doma 3 roky

deti95060810
15. máj 2021

brala by som novú prácu.... možno ostaneš tehu o 10 rokov a zatiaľ sa v novej práci vypracuješ na profíka...😉

number19
15. máj 2021

Nesla by som do toho. Chces otehotniet, praca na dobu urcitu, v dnesnej dobe, kedy su ludia radi, ze si udrzia robotu? Zmluva na neurcito je uz maly zazrak.
Nie. Je to risk. Ak otehotnies nebudes sa mat kam vratit. Vyhoriet mozesa j v novej praci. A ked sa podaria deti, budes rada, ked sa budes mat kam vratit.

janage
15. máj 2021

@number19 ak sa podaria deti, tak do stresujúcej nezáživnej práce bude ešte ťažšie sa vrátiť podľa mňa

number19
15. máj 2021

@janage Lenze aj nova praca moze byt stresujuca. A plus stres ci ti predlzia zmluvu. Tak sa mozno nebude mat kam vratit.
Neviem. Ja kebyze planujem babo tak toto by bola neistota. Musi si udrzat job. Co ak sa nieco vyskytne vo vztahu, ona na materskej a nemat sa kam vratit? Podla mna dnes nie je doba na vysnene neiste joby. To bolo tak pred 2 rokmi.

mpg
15. máj 2021

@mimirka32 Teraz to robia vo väčšine firiem, že na miesto príjmu na dobu určitú, aby ak sa neosvedčí, mali to ľahké. Ak sa osvedčí, tak dajú aj na trvalý pracovný pomer. Ale stres a nespokojnosť s prácou, býva veľmi často príčinou, že nemôže otehotnieť. Najlepšie by bolo dobre sa oboznámiť s novým zamestnaním, čo by mohlo robiť problémy, trochu nižší plat to by zo začiatku aj mohlo byť, ak by práca bola inak vhodná.

tncka
15. máj 2021

@mimirka32 a najlepsie bude ze vezmes novu a otehotnies🙈🤣Ja by som tiez vzala novu pracu,v starej praci sa trapis a uz len cakas a cakas,s novou pracou pride novy zivot,ver mi😅👌👌

lamar11
15. máj 2021

Nepremarni šancu,ďalšia uz nepríde.

mimirka32
autor
15. máj 2021

Ďakujem vám všetkým za rady, asi to teda zoberiem 🙂 aj priateľ mi hovorí, že sa nad tým moc zamýšľam, že to mám zobrať a čo má prísť, to príde 🙂

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lavienocka
15. máj 2021

@mimirka32 ahoj, ja som bola na tom presne ako ty, nakoniec som šla do novej vysnívanej práce, aj keď som si povedala, že je škoda ze tam budem krátko lebo sa snažíme o mimi. Nakoniec to dopadlo tak, že nam sa nedarí a budem tam skoro rok a teda som šťastná, že som to vzala. Keď nemam dieťa, mam aspon fajn prácu a tak si poviem, že som vďačná za tu prácu, lebo koli mimi sa trápime, že sa nedarí♥️

bluka2
15. máj 2021

Ak chces otehotnieť, ber tu novu prácu 🙂

lienkazuzu
10. dec 2021

@mimirka32 @mimirka32 ahoj,ako toto dopadlo? Ja som vo velmi podobnej situacii,ale teda uz som tu robotu zobrala,tak len zo zvedavosti sa pytam ako sa ti dari? 😁