Môžem odmietnúť prácu, ktorú mi ponúka úrad práce?

mickao
21. nov 2022

Môžem odmietnuť prácu, ktorú mi ponúka Upsvar bez toho, aby ma vyradili z evidencie? Jedná sa o to, že ponúkaný plat je nižší ako moja výška podpory v nezamestnanosti. Prácu si hľadám, samozrejme, ale toto, co mi ponukaju je z blata do kaluže.

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drzaopica
21. nov 2022

@mickao ak odmietnes vyradia Ta.Ak Ta na pohovore zoberu a odmietnes tak...

viestta
21. nov 2022

@mickao rob ako ti radi
@luscious len pýtaj ešte viac ako máš teraz. Aspoň o 10%. Pečiatku dajú, nezoberú ta

mickao
autor
21. nov 2022

Myslíte, že to bude také jednoduché? Nástupný plat je tam o 50€ v čistom nižší ako moja výška podpory.

mickao
autor
21. nov 2022

@viestta To je pracovné miesto o ktoré nemá nikto záujem práve pre výšku platu. Napriek tomu neponúkajú ten plat vyšší. A keď, strieda sa to tam ako na páse.

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
21. nov 2022

@mickao Lenze podpora ti skonci, ale praca a mzda bude pokracovat s tym, ze plat moze rast.

Ovela horsie je pre teba byt dlhsie nezamestnana, pretoze budes pre trh prace zaujimava. My to vidime na pohovoroch, cim dlhsie su ludia doma, tym viac su mimo. Ved ak by ti praca nevyhovovala z vaznych dovodov, vzdy ju mozes ukoncit a aj popri praci si mozes hladat nove miesto.

viestta
21. nov 2022

@mickao preto pýtaj viac. Pečiatku ti dat musia, zobrať nemusia

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzt
21. nov 2022

Sú tam špeciálne požiadavky na tú prácu? Ak sú, vyhovor sa na to… dajú pečiatku, donesieš na úrad a hotovo. Nevyradia ťa

mickao
autor
21. nov 2022

@zmrzlinka2021 som evidovaná na upsvare len druhý mesiac. Toto je prvykrát. Doposiaľ som bola zamestnaná 20 rokov u jedného zamestnavateľa.

mickao
autor
21. nov 2022

@luscious práca v nepretržitej výrobe.

mickao
autor
21. nov 2022

@dzt špeciálne požiadavky nemajú. Nočná práca mi nevadí, som zvyknutá. Len ten plat

mickao
autor
21. nov 2022

@viestta vyskúšam tak, ako mi radíš. Snáď to vyjde. Vďaka.😉

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mickao
autor
21. nov 2022

@elizabet173 nie, ani neviem, že taká možnosť je.

deniskaapetko9
21. nov 2022

@mickao keď si sa evidovala, tam sa to uvádza v tých papieroch, keď si tam šla prvýkrát 🙂

mickao
autor
21. nov 2022

@deniskaapetko9 nič také tam určite nebolo. Ani sa ma na to nepýtala. A tak nízky plat by som s istotou neuvádzala.

panelacikova
21. nov 2022

@mickao ale výška požadovaného príjmu sa vypĺňa v žiadosti o evidenciu na ÚPSVaR už roky rokúce.... čo ja pamätám a ja pamätám fakt dlho.... jedine, že si tú kolónku prehliadla a teraz ti budú núkať každé hovno s prepáčením :( urob, ako ti napísali baby vyššie a pri najbližšej návšteve úradu im oznám, nech ti do zložky napíšu, že najnižší plat, za aký si ochotná ísť pracovať je........... €

panelacikova
21. nov 2022

@mickao fúha, beriem späť. teraz som si našla najnovší formulár a vyzerá to tak, že taká kolónka tam vážne nie je.... v každom prípade urob, ako radili vyššie. ak by to bola prekážka, nevadí, zamestnaj sa, porob 1-2 týždne a skonči v skúšobnej dobe. podpora ti bude naďalej plynúť ešte z predchádzajúceho výpočtu, ak sa nemýlim...

deniskaapetko9
21. nov 2022

@panelacikova tiež som prekvapená lebo to tam bolo donedavna

mickao
autor
21. nov 2022

Ďakujem vám všetkým, dievčatá. Urobím tak, ako ste mi poradili.🙃

matullienka
21. nov 2022

@mickao poprípade ak máš deti tak na pohovore treba spomenúť, že ti nemá kto pomôcť a každý soplik s ktorým budú musieť zostať doma musíš riešiť vo vlastnej réžii tak aby počítali s OČR to majú veľmi radi

mickao
autor
21. nov 2022

@matullienka aj nad tým som premýšľala, ale asi by mi to neprešlo, syn je už väčší. A uviedla som, že nočné mi nevadia, tak nejaká očr by vyznela ako výmysel z mojej strany.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikuska37
23. nov 2022

@mickao Tak všade sa hovorí že pokiaľ nepôjdeš na odporúčanie do zamestnania tak ťa vyradia ... U nás na úrade sme mali chlapa, ktorý odmietol ísť na ponúkanú prácu a pani zo správneho oddelenia povedali, že ho nevyradia že to je dobrovoľné.... Ale tiež som si myslela , že môže byť klient vyradený pre nespolupracu. Môj osobný názor je, že treba ísť na pohovor s tým, že sa treba dohodnúť so zamestnávateľom, že jednoducho si chcete dobrat podporu a následne si budete hľadať. Dá vám razitko a máte pokoj ..

mickao
autor
23. nov 2022

@nikuska37 ano, uvidim, aki budu v ponukanom zamestnani a ci sa bude dat s nimi dohodnut.

abiamo
23. nov 2022

@panelacikova urcite tam bola, tiez si ju pamatam....ale svinuchy ju asi vyradili prave preto, aby mohli kazdu blbost ponukat aj ked je to platovo pod uroven 🙈

abiamo
23. nov 2022

@mickao akozeeee nechapem co ta hned tlacia do platovo podradnej prace ked velmi dobre vidia v systeme aku mas podporu a k tomu si tam len 2 mesiace, otrasne tento stat 😖 ....tak nech sa radsej zameriavaju na tych co su na urade roky rokuce!