Narodeniny v práci

15. aug 2022

ahojte, nastúpila som do novej práce, sme kolektív cca 15 žien. Pracujem tam mesiac a pol a zistila som, že narodeniny sa tam oslavujú strašne vo veľkom. Zatiaľ som zažila len troje narodeniny ale vždy doniesli krabicu zákuskov, niečo slané buď domáce pagáče alebo chipsy, tyčinky a také veci, také tie obložené misy kde sú rezne, rebierka, kolená pečené jedna mala kačaciu misu lokše, kačacie prsia, kapusta. Pár chlebíčkov alebo jednohubky plus nejaký džús, minerálku alebo Kofolu. Mne to príde strašné veľa veď len ten kartón zákuskov stojí minimálne 45€ a tie misy ani nehovorím takúto oslavu nerobím ani doma nie ešte v práci. V novembri mám narodeniny myslíte, že bude blbé keď doma niečo upečiem a spravím pár chlebíčkov? Alebo sa mám radšej im prispôsobiť?

nerya
15. aug 2022

Ja pre toto svoje narodeniny tajim 🤷

stellarstar
15. aug 2022

Máš 3 možnosti
1 na deň narodenín si vyber dovolenku
2 daj sa na PN
3 nikomu nehovor kedy máš narodky
😅 veľa šťastia

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patinqaa
15. aug 2022

Ja furt peciem do roboty. Kazdy je spokojny ba viac ze su domace
Na okruhle narodeniny/svadby sa nesu chlebicky, zakusky vo velkom mnozstve. Teda u nas
Vsetko je na tebe.
Mam kolegyne ktore rano nakupia v lidli keksy, cipsy a vody a to donesu. Netreba sa predbiehat prines co uvazis ty za vhodne

portret7
15. aug 2022

Mne pridu taketo oslavy v praci prezitok… jeden cas u nas fungovalo aj davat si darceky, ja som nikomu nic nedala, uz mi nenosia😂mam pokoj… vsetkym srdecne podam ruku a pogratulujem, niektorym to asi tiez vyhovovalo, lebo to robia tiez, hold niekto zacat musi🤷‍♀️Neviem, ci ma za to aj ohivarali, nedozvedela som sa nic a uprimne, je mi to jedno😉

ysseba
15. aug 2022

Tvoje narodeniny - tvoje pravidlá. Na Tvojom mieste by som spravila jeden koláč, možno tiramisu alebo smotanovú nepečenú tortu alebo proste kúpila marlenku. A spravila by som možno domáci parížsky šalát alebo domácu tresku. Keď ľúbia rebierka alebo kačku, tak aj s takýmto budú v pohode. A kúpila nejaký dobrý chlieb (napr. drevorubačský z lidla), jednu kofolu a jednu vineu. Určite by som ani ja nedávala nikde robiť žiadne misy kačacie. Booože to sú mi móresy 😀
Inak tu na MK je skupina Pohostenie pre návštevy a aj tam niekedy baby riešia čo do práce, tak skús aj tam pokukať 🙂

zuzliq
15. aug 2022

A kedy to stihnete pojesť? Veď na obednej prestávke nie je toľko času...

dskjhfdlkdjhl
15. aug 2022

My teda nemame v praci cas na taketo oslavy, jedine tak vianocny vecierok😉 Ale ja by som upiekla kolac a tym by som to povazovala za vybavene. Ak sa to niekomu bude zdat malo, tak je to jeho problem.

didi2102
15. aug 2022

My to máme v práci tiež tak že sa aaaakoze oslavujú narodeniny,niekto prinesie parádne , niekto skromnejsie ,máme aj kolegu slobodného 40r, on donesie čipsy , tyčinky a tvrdé 😄😄 nik to nerieši,ja upečiem koláč,urobím asi cestovinový šalát , neake čipsy , čiže tiež nič extra lebo do práce.dochadzam komplikované

janinah
15. aug 2022

@stellarstar trošku trápne na dospelého človeka,nemyslíš?
autorka,do novembra sa to vyvrbi,možno budete taká partia,že s radosťou urobíš mega oslavu,možno sa na to komplet vykašleš....a možno tam už ani nebudeš....treba byť asertívna,nemusíš doniesť vôbec nič,ale potom sa ani ty nenúkaj z iných osláv...ale jeden koláč ťa nezruinuje a dáke pivo nealko k tomu a vybavené

patinqaa
15. aug 2022

@zuzliq my do toho chodime cely den pokial sa nezje vsetko. Mame open office a take medzi stoly s oddeleniami. Takze je to na dosah. Netreba na to pauzu.
Robim vstanem na sekunk zobnem a sadnem :D

dupinka
15. aug 2022

Aj u nás takto, niektoré mám pocit že sa doslova predbiehajú. Ponúkni sa decentne a na Tvoju oslavu dones to, čo Ty uznaš za vhodné. (Napríklad kolegyňa teraz doniesla asi kilo pagáčikov a 1 štrúdľa, objednala, spolu to vyšlo cca 30€)
Ja zvyknem urobiť 1 zákusok na plech, k tomu nejaký šalát/natierka +zelenina, nakrájať bagetou. Pre tých 15 ľudí to stačí.
A paradoxne niekedy takého domáce viac záujme ako kupované-megalomanské akcie

stellarstar
15. aug 2022

@janinah nie nemyslím si predstav si

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
15. aug 2022

To dáko moc, neboli to náhodou nejaké okrúhliny?

zuzliq
15. aug 2022

@patinqaa áno, v Office je to v pohode. Ale niekde vo výrobe, v obchode, ako to tam robia? My sme tiež v kancelárii, v pohode si oslávime. Ale teda o dosť skromnejšie....

mikadooo
15. aug 2022

Ja upečiem domácu tortu. U nás som už tých narodenín zažila viac, jeden to spravil vo veľkom, nátierky, bagety, džúsy, neviem čo ešte, druhý doniesol len doma upečenú tortu. Takže beriem to tak, že každý si robí podľa svojej chuti. Ja narodeniny utajiť neviem, keďže šéf vždy všetkých zvolá a oslávencovi sa spoločne spieva 😁😁😁.

patinqaa
15. aug 2022

@zuzliq Tak vo vyrobe to funguje tak ze len cez obedy oslavuju prip po zmene nieco zjedia vypiju.
V obchode (brigadovala som) nechali sa veci v kuchynke a clovek si vzdy spravi nejaku pauzu. Tak ked som sla na kratku pauzu/wc zobla som si.
Veru v office je to jednoduchsie ale vsade sa to da.
A ci je to honosne alebo skromne to je uz na ludoch kto je kolko ochotny investovat do kolegovcov :D.
Ja som za 1 doma upeceny zakusok a dovidenia

autor
15. aug 2022

Máme to tak, že všetko je položené v kuchynke ktorá je hneď vedľa kancelárie a tam sa chodia celý deň kŕmiť. Ja si moc toho neberiem ale fakt mi príde veľa dávať pre kolegov viac ako dajme tomu že tých 30€. V predchádzajúcej práci stačil koláč, tu sa každá predbieha akú misu zajednala.

autor
15. aug 2022

@ysseba ten parížsky šalát by ma ani nenapadol super nápad

autor
15. aug 2022

@ibrunova nie to som sa aj ja hneď pýtala

nelka93
19. aug 2022

Ja si vždy na narodky beriem dovcu, lebo ich trávim v zahraničí. A mám vybavene

lunademonica
20. aug 2022

Mozes si zobrat dovolenku a neist do prace :D a hotovo.
A podla mna kludne mozes upiect kolac a chlebicky budu stacit. Tiez by som neplytvala tolkymi peniazmi na kolegov....