Nástup do práce počas trvania rodičovskej dovolenky

mimik79
23. sep 2015

Poradte mi prosim, kde v zakonniku by som nasla priamo info o tom ze nastupit do pracovneho pomeru mozem aj niekolko tyzdnov pred oficialnym datumom skoncenia rodicovskej dovolenky a ci je aj zakonom stanovene dokedy sa musi vycerpat dovolenka ktora mi vznikla pocas trvania materskej, lebo pocas rodicovskej uz nevznika narok, ak dobre citam. dakujem za pomoc

monicm
24. sep 2015

@mimik79 Popýtaj sa na porada.sk, ty chceš asi paragrafy, tie ti neviem dať, viem len rodičovskú dovolenku upravuje paragraf 166 a pár vyššie Zákonníka práce.

mimik79
autor
24. sep 2015

@monicm dakujem idem kuknut ten paragraf

gapa
24. sep 2015

@mimik79 čerpanie dovolenky §113 ZP do konca kalend.roku, kedy prestaneš čerpať RD, resp. po Rd.

mimik79
autor
24. sep 2015

@gapa no je tam ze dovolenka bude poskytnuta po skonceni rodicovskej dovolenky, no kedy? nepisu ze do konca roka, ja sa v tom uz nevyznam

gapa
24. sep 2015

@mimik79 no ale inde je písané, že treba vyčerpať do konca roku nasledujúceho po roku, za ktorý patrí (napr. dovolenka za rok 20010 do 31.12.2011, nikde v zákone nenájdeš, že ti prepadne, len že kedy ju treba vyčerpať a že preplatiť môžu len pri ukončení pp, resp. dovolenku nad základnú výmeru môžu § 116 ZP