Počíta sa do doby trvania pracovného pomeru aj obdobie na materskej a rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výpočtu doby trvania pracovného pomeru.

Počíta sa do doby trvania pracovného pomeru aj obdobie na materskej a rodičovskej dovolenke?

Ďakujem

Dobrý deň,

doba trvania materskej a aj rodičovskej dovolenky sa štandardne započítava do doby trvania pracovného pomeru.

Existujú isté výnimky. Napr. na účely praxe advokátskych koncipientov sa započítava do doby trvania len materská dovolenka, nie aj rodičovská.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk