Nastúpiť, či nenastúpiť do ponúkanej práce?

19ninka27
11. dec 2012

Baby potrebujem radu brigadujem v supermarkete v pekarni. Od novembra a pred tyzdnom mi navrhla veduca ci by som nechcela nastupit na zmluvu , ze mam na to mesiac aby som si to rozmyslela. Lenze ja sa neviem rozhodnut, nakolko tam je prac.cas na dve zmeny ranna zacina od 6 do 14:30 hod samozrejme to nieje dodrziavane vzdy sa zeny co tam robia zdrzia aj do 15/16 hod . Co uz zaplatene nemaju! Potom je poobedna od 12 do 20:00 samozrejme tiez sa predlzi aj o hodinu! Problem je vtom ze neviem co spravit mam syna ktory chodi do skolky, a priatel do prace ktory ide o 7 do 17,18,20hod podla toho kolko ma praci ☹ ranna by mi celkom vyhovovala to by ho priatel nosil rano do skolky len poobedna nwhrozi mozno by sa to dalo zariadit ze by pracoval len do 16 hod ked budem mat poobedu , lenze ide o to ze ja tam zarobim max 300 eur aj vobec tolko a narobim sa moc, o to ani jeide len tam popri peceni peciva kusim stihat odpis denno denny potom inventuru potom precenovat. A je to velka zodpovednost.. Myslim ze keby som nastupila a priatel by si prisposobil pracovny cas mne tak by sme vobec neboli financne plusovy , kedze on bude koncit skor a on ma celkom slu sne platenu robotu na hodinu. Zistilasom to ked som ho ziadala o skoncenie skor v praci ked som chodila brigadovat boli sme minusovy o 160 eur a ja som na brigade zarobila len 90 eur a on koli tomu ze koncil skor zarobil o 160 eur menej a to len 8 krat isiel po neho☹a bojimsa ze ked odmietnem ze budem lutovat ze si uz potom nic nenajdem tazko sa hlada ked som predtym nepracovala nikde☹ co by ste robili vy??

titkovamiriam
11. dec 2012

@19ninka27 držím palce!!!!

19ninka27
autor
11. dec 2012

@titkovamiriam Dakujem pekne🙂

dm1
11. dec 2012

@19ninka27 a na dohodu uz od noveho roka nebudes robit? Tak to je super ze vas to fin.nesuri aspon nieco 🙂. Ide o to ze ci vobec je nejaka ina perspektiva v meste kde byvas sa zamestnat za vyssi plat alebo nie... Ono ako cukrarka asi moc viac nezarobis myslim v obore. Jedine keby si robila cukrarcinu doma a to je skor na prilepsenie ako na zarobok 😝

maruska24
12. dec 2012

tak neviem, v dnešnej dobe sa práca neodmieta, i keď nemáte núdzu o financie, tu ide hlavne o pracovné návyky a sociálne prostredie. Prečo robíš na dohodu? Kvôli dieťaťu? Brigády sú úplne oničom, je to podla mňa taká školská záležitosť, nie pre dospelé ženy. Pracovať sa má na TPP, nie na brigády. Určite sa z vedúcou nebude nejako môcť dohodnúť, dobre napísala, na jej pozíciu vezme inú zamestnankyňu. A že sú neplatené nadčasy? že bežná realita? A nielen v supermarketoch? Nepáči sa, tam sú dvere. Je to často tak. Podla mňa ako cukrárka, ktorá robotu nefláka, máš šancu robiť aj inde a na TPP. Hlavne ak dokážeš dobre odprezentovať svoju prácu. Ak ti ide len o počet rokov praxe, tak sa poobhliadni aj po obchodoch, po upratovacích agentúrach, poinformuj sa o pracovnom čase a tak. Na tvojom mieste by som tú ponuku vzala a ak to nepôjde, tak do 3 mesiacov dala výpoveď.