Neisté tehotenstvo a ťažká práca. Čo mám robiť?

6. sep 2020

Ahojte dnes som si robila test a ,,mala som tam ducha,, čo ma aj potešilo pretože sa snažíme o malé,viac ako tri roky pred tromi mesiacmi som bola tehotná no žiaľ skončilo to kyretom 😔 ide o to, že pred mesiacom som nastúpila do novej práce do potravín a ako to už býva dvíhajú sa tam ťažké krabice či už s mäsom, alebo alkoholom, za pokladnou ešte nie som a teraz keď som asi tehotná sa bojím. Neviem či mám ísť k gynekologičke s tvrdením že som ASI tehotná, ona mi to pravdepodobne tak skoro nepotvrdí či? A po skúsenosti spred 3 mesiacov sa veľmi bojím. Čo mám robiť? Nechcem to ešte nikomu hovoriť ani manželovi, pretože ak to nevíde... niektoré ma určite chápu. Ďakujem ale musela som sa aspoň tu ,,vypísať,, 🤫❤

inas6
6. sep 2020

Určite by som to neriskovala a radšej sa dala vypísať na PN

mogaa
6. sep 2020

@inas6 bez diagnózy? s negatívnym tehotenským testom?

inas6
6. sep 2020

@mogaa ak máš dobreho gynekológa tak by som ho poprosila aspoň na týždeň kým sa to nepotvrdí a ak nie tak by som šla za obvodným s "chripkou" ťa podrží min týždeň a potom sa uvidí..

mogaa
6. sep 2020

ak nedostaneš menzes môžeš ísť ku gynekológovi a ten z krvi zistí či si alebo nie si tehotná.....na PN lebo chceš byť tehotná ťa nevypíše🙂

evamea
6. sep 2020

@inas6 Dámy a páni, takto sa zneužívajú PNky... Vymyslíš si diagnózu a oddychuješ. Bomba 👌

Autorka: Gynekológ vie zistiť možné tehotenstvo z krvi, ďalší postup si dohodni priamo s ním.

klarissa25
6. sep 2020

@evamea normalne ziram... Nema nic potvrdene a uz ju posiela na pn..

evamea
6. sep 2020

@klarissa25 a vymyslieť si chrípku, to už je tiež iný level...

inas6
6. sep 2020

@evamea ja som si tiež prešla potratom a presne viem aké to je mať ťažkú prácu..koľko ľudí si ide na dovolenku alebo na brigádu a využívajú tento štát..toto je kus iný prípad nevravím že je to správne ale viem akú je to strach ..ten jeden týždeň nikoho nezabije a veľa doktorov je ústretových..

sasesoe
6. sep 2020

Ahoj, gynekolog vie z krvi zistit tehu a ked si uz mala potrat + taku pracu, tak moze mat dovod Ta dat na PN. Len pokial si v praci v skusobnej dobe, mozes dostat vypoved aj pocas PN. Pokial tehotenstvo v praci oznamis pisomne, ideal doporuceny list, nie email (plus potvrdenie od lekara), tak Ta sice mozu vyhodit, ale musia uviest dovod, kt nesuvisi s Tvojim tehotenstvom. Ale to potvrdenie od lekara by som si pytala cim skor, lebo ak by si neostala na PN, tak na zaklade neho Ti je zamestnavatel povinny najst pracu vhodnu pre tehotnu - tam su nejake obmedzenia, kolko kg mozu dvihat a pod

evamea
6. sep 2020

@inas6 Na to, aby posúdil možné tehotenstvo tu je gynekológ a na ochranu tehotnej zákonník práce. Myslím si, že viac netreba dodať.
Určite to nie je správne a takýto "ústretový" doktor si vie zarobiť na pekný problém.

pukanec123
6. sep 2020

Veď chod ku gynekológovi nech ti urobí odber krvi na hcg, ak sa to potvrdí tak jednoducho v práci oznámiť tehotenstvo a zamestnávateľ ti musí prispôsobiť pracovne podmienky. Čiže sa nemusíš naťahovať s krabicami a podobne...neni to hneď na pn.
Mimochodom to že si raz potratila ešte automaticky neznamená, že druhé tehotenstvo je rizikové.

cookie29
6. sep 2020

Akože... to že v tehotenstve netreba dvíhať ťažké veci je skreslene... pokial nemáš hematóm tak na bábätko to najmä v takomto ranom štádiu nemá žiaden vplyv. Neodporúča sa to, pretože keď sa začnú vylučovať tehotenské hormóny tak dochádza k uvoľňovaniu svalstva šliach proste telo sa pripravuje... a keď zle zdvihnes môžeš si ľahšie ublížiť. Sebe. Nie bábätku. Takze pokial dvíhas správne, netreba stresovať

evamea
6. sep 2020

@pukanec123 ak oznámi tehotenstvo, pravdepodobne však s ňou bude ukončený pracovný pomer v skúšobnej dobe. S tým tiež musí autorka rátať...

pukanec123
6. sep 2020

@evamea aha to som prehliadla, že je v skúšobnej dobe 😏 no to teda máš pravdu teda v tomto prípade. Ale ak je v skúšobnej dobe, tak ukončiť pracovný pomer bez udania dôvodu môže kľudne aj keď sa na tu pnku dá, takze to je asi v podstate jedno 😏

ivca88
6. sep 2020

Nedvihaj celú krabicu. Polku si vyloz po kuse. Vyhovor sa, že máš seknuty krk, že či si to môžeš na pár dní takto uľahčiť.
PN šetri keď ju budeš skutočne potrebovať, keď ti bude naozaj zle

sense
6. sep 2020

Mozno tehotna nie je dovod na pn .... malm za sebou tiez MA a nie jeden.... a dieta pri kt som v 8 tt spajala zeleznicne vagony...
Viem co orezivas ale stress a strach skodi viac .... ako praca v obchode pokual nedvihas 20kg krabice

evamea
6. sep 2020

@pukanec123 no veru, ani z voza, ani na voz. 😒

autor
7. sep 2020

Ďakujem vám za názory, veď ja som úplne zabudla, že mi to môže zistiť z krvy 🤭, skúsim si ešte zajtra spraviť test, ak tam budú dve // tak sa objednam k gyn. na krv a nech teda ona posúdi čo mám robiť.
Určite vám dám vedieť ako som dopadla 🙂

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hennyinnsbruck
7. sep 2020

Ja kým som nemala potvrdene tehu som kolegom vravela ze ma hrozne bolia kríze 🙈 pracovala som ako čašníčka a každý 2-3den sme museli z auta nápoje prekladat do skladu....
Ak sa nevieš na niečo výhovorit tiež som za PN

autor
7. sep 2020

Zajtra ráno si zrobim test držte mi palce 🙂

autor
7. sep 2020

@hennyinnsbruck tiež sa asi budem vyhovárať na kríže 🙂 teda ak zajtrajší test bude pozitívny 🙏

hennyinnsbruck
7. sep 2020

Bude isto... 😍😍

terezia323
7. sep 2020

V práci si nejak poradíš, ako ti poradili baby vyššie. Polku si vylož a potom zdvihni krabicu. Keď zamestnávateľovi povieš že si tehotna, preloží ťa inde. Je kopa mamičiek, ktoré čakajú druhé, tretie, piate dieťa a tie predchádzajúce nosia na rukách, nemajú na vyber.

petruska21
8. sep 2020

Daj si zobrať krv a ak zistíš, že si tehotná, tak si chod vybaviť PN. Keď sa človek snaží o bábätko dlhý čas a ešte po potrate neoplatí sa nič riskovať hlavne v prvých týždňoch. 🙂 držím palce ✊

autor
8. sep 2020

Ahojte no tak dnes som si robila ďalší test, ale inu značku a nič na ňom nebolo 😔 asi som mala len veľké oči a predčasne som sa tešila. 😔

autor
10. sep 2020

Ahojte tak mne to nedalo a test som si zopakovala dnes znova... a už tam boli silnejšie dve // ALE! Teraz večer som si všimla hnedy výtok, presne ako som mavala tak dva dni pred ms. Bojím sa. Mám počkať do rána, či dostanem ms?

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexandra2468
10. sep 2020

Ja som spinila v 6tt, je to normalne. Ziadny stres.

autor
10. sep 2020

Mávam nepravidelnu ms, mavala som ju aj 25dni v mesiaci, teraz som ju nemala 33dni, tak vôbec neviem či to môže byť uhniezdenie... uvidím čo bude do rána, ale ako napísala alexandra2468 tak snáď to bude aj môj prípad a všetko bude ok. 🙂