Ťehotenstvo a ťažká práca

vanessa12345
21. jan 2024

Ahojte, prosím poraďte mi, som tehotná 2 týždeň a dva dní.
Pracujem, no lenže mám ťažkú prácu, pracujem vo výrobnej hale na práčky, je to namáhavé práca.
Bojím sa už ísť do prace aby mi neprišlo zle alebo to najhoršie aby som nepotratila.
Nechcem zobrať výpoveď, ako to mám riešiť?? Ďakujem za odpoveď.

lienka.7
21. jan 2024

@vanessa12345 spolu s potvrdením od gynekológa oznámiť ze si tehotná. A v zmysle ZP žiadať o preloženie na prác.miesto vhodné pre tehotné.

vanessa12345
autor
21. jan 2024

@lienka.7 myslíte, že každá firma takto funguje, že má môžu položiť na iné pracovné miesta? ...

janai1
21. jan 2024

@vanessa12345 funguje, nefunguje ťa nemusí zaujímať. Buď ťa preložia alebo si s plným platom doma. To je zákon

vanessa12345
autor
21. jan 2024

@lienka.7 pracujem tu už 2 a pol roka a ešte som nevidela, že by pracovala tehotná. A podotýkam 3 zmenka

vanessa12345
autor
21. jan 2024

@janai1 ok ďakujem.

muchacici
21. jan 2024

Áno, musia 🙂 Neriskuj

janai1
22. jan 2024

To ktorý admin menil názov témy? 😂😂😂

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka.7
22. jan 2024

@vanessa12345 teba to nemusí vôbec trápiť co iné... ty postupuj tak, ako určuje zákon. Tam je stanovené presne co a ako môžeš vykonávať. Nočné tehotne nemôžu robiť urcite.

cookie29
22. jan 2024

@vanessa12345 este si zrejme len objavila // babatko je chranene. A ked dostanes potvrdenie od lekara, od cca 8tt tak treba oznamit zamestnavatelovi a poziadat o preradenie na vhodnu poziciu. Zakonnik prace plati pre vsetkych

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre