Opatrovateľky v Rakúsku

evicapet
7. mar 2013

Ahojte dievcata, potrebujem vasu pomoc a budem vdacna za kazdu radu. Mam ukonceny opatrovatelsky kurz,, NJ zaciatocnik, snazim sa drvit kazdy den...ale nejde o to...............chcela by som vediet od tých co pracovali v rakusku ako opatrovatelky. Napriklad zivnost a naklady spojene s nimi platí rodina...ale zajima ma taka situacia ak by som sla vonku len na par mesiacou 2-5 mesiacou...normalne si uzatvorit zivnost a potom ked uz nebudem moct chodievat ju hned aj ukoncit? ako to je potom z danovým priznamin buduci rok ??? ak by sa toto vsetko zomlelo rok? Mozu vzniknut neake nedoplatky ak by rodina platila za mna odvody? Ide o to ze sa snazime o babatko ale nemozem cakat a cakat bez roboty......prosim napíste mi neake dobre rady, postupy....kedy by som mohla poberat aj matersku a rodicovsky z rakuska? ja sa dotoho vobec nevyznam....... :/

miraska333
7. mar 2013

@evicapet Ahoj, ty ked by si chcela prestat chodievat, nemusis vobec zivnost rusit, staci ju len pozastavit, cize na neurcito prerusit.Nedoplatky mozu vzniknut vzdy.Mne napriklad prisli v r.2012 nedoplatky za rok 2010 a 2011 spolu 1960euro.Rodina urcitou ciastkou prispieva na odvody, niekomu viac, niekomu menej, niekomu plati cele odvody.Rodina vlastne nie je povinna platit odvody, ale este som sa nestretla s niekym, komu by aspon neprispievali nejakou ciastkou.

evicapet
autor
7. mar 2013

@miraska333 ja som este ani nezacala chodit vonku, no z kazdej strany pocuvam to ze babam prisli nedoplatky 1200, 900, 600 e tak naco potom chodit vonku ked treba tolko platit? oplati sa to vobec na par mesiacov? a tie odvody ma kazdy rovnake? alebo od coho to zalezi? viem ze kamoske platia neakých 152e a aj tak jej prisiel nedoplatok :/

miraska333
7. mar 2013

@evicapet Sak aj u mna bolo, ked si spocitas suma sumarum, tak zas tak extremny rozdiel v tom neni.Je to o stasti, ze ci za ta budu platit, ale nie je to ich povinnost, maju myslim ze tych 150e, co prispievaju.Som radsej prerusila zivnost a dala sa klasicky u nich zamestnat.

miraska333
7. mar 2013

@evicapet Nedoplatok tej kamoske prisiel preto, lebo aj ked platili odvody predpisanu sumu napr.550eur na 3mesiace, je to len pausal a po rocnom zuctovani jej vyrubili nedoplatok.Mne sa stalo to iste, volala som do SVA, vysvetlili to tym, ze su to len pausalne platby, ktore sa platia.Takze mne vypocitali, ze som skoro cele dva roky mala o 120eur platit na tri mesiace viac.Este teraz splacam.

r1000
16. feb 2014

ahojte a neviete mi poradit ako to je s pridavkami na deti a s bonusom na deti v rakusku. chystam sa tiez vycestovat do rakuska ako opatrovatelka. a este poradite mi vy chodite cez agentury alebo mate najaku dobru rakusku co sa tyka prace,aby som neplatila agenture. dakujem
a na uradoch so zivnostou mi pomoze rodina alebo si to sama vybavujem,v tedy je dobra agentura.
krsna odvadza za tri mesiace 700e a neprispievaju jej a aky tam je priemerny plat za 14dni.pekny den a dakujem za rady,lebo ak je to 50e na den za 14dni je to 700e ked si odlozim na zivnost po 230e tak je to nic moc, ci prispievaju aj na cestu a tiez s ami to vyplati kvoli pridavkam a tiez bonuse na deti mame tri deticky.kvoli nim idem vycestovat aby som im dala vsetko