Pomer na pracovisku

snazilkaxy
5. dec 2022

Ahojte, chcem sa opýtať, pomer na pracovisku je niečim zakázaný alebo? Dajme tomu že dvaja ľudia, kde jeden je manažér a druhý vedúci oddelenia.

pribinak
5. dec 2022

@snazilkaxy v zákonníku prace zakázaný nie je, ale z týchto pomerov nikto nadšený na pracovisku nie je
Ak sa vzťah nevydarí, skôr či neskôr jeden musí odísť.
Ak sa aj vydarí, tak pár musí čeliť ohováračiek, či zákernostiam ostatných

viestta
5. dec 2022

Zakazany nie je. Ide len o moralny kodex firmy ci pomer nadriadeny podriadena a naopak nie je povazovany za nieco mimo standardu. O tom ako na to pozeraju ostatni zamestnanci sa mozu viest dlhe polemiky, a aj siahodlhe klebety.

lula313
5. dec 2022

Záleží od firmy. Ja som robila aj vo veľkej korporácii, kde si začali viacerí kolegovia a nebol s tým problem. Dokonca to bolo vítané, lebo potom zostávali kvôli sebe v praci a nefluktovali do inej firmy.

sandra19901990
5. dec 2022

Treba si zachovať profesionalitu. V praci som mala kolegov, ktorí tvorili pár, ale zistili sme to velmi neskoro a nakoniec sa aj vzali, ale v praci by to človek o nich nepovedal.

janinah
5. dec 2022

Vieš kolko existuje manželstiev lekár a sestrička? čo myslíš kde tie vzťahy vznikli? len sa treba vedieť správať profesionálne a na úrovni.

babalenka
5. dec 2022

Ja som sa s mojím už mužom zoznámila na pracovisku.Ale my nie sme spolu v kancelárii on je servisný technik a ja sedím na pobočke.ked sa dačo pokazi tak príde opraviť .Pobočky má po strednom Slovensku

petamich
5. dec 2022

neviem, ci moze byt oficialne zakazany nejakymi internymi smernicami, ci by to nebolo neeticke a tak, kazdopadne v kazdej firme, kde som bola bolo "zakazane" mat vztah, ked ste boli v pozicii nadriadeny a podriadeny = priamy dosah na odmenovanie, benefity....moj manzel je kolega a nikomu to nevadi, lebo sme kazdy v inej divizii, ked som robila v banke na centrale a vznikol tam vztah nadriadeny/podriadeny, jeden bol zvycajne presunuty inam, ak boli na rovnakej urovni, nikto to neriesil

paciko9
5. dec 2022

Ak si rozumiete tak je ok, ak je panko suknickar tak asi nie😃. Tiez som malla sefa menezera lamal jedno srdce za druhym, zla atmosfera. Dievcata nevedeli vystat medzi sebou😊jak na beziacom pase sa striedali. Este,ze som bola ducha pritomna, a nedala sa, aj ked skusal kade co, na mna. Odolala som! Personal sa menil, kazdu chvilu. Ja som tam uz 10rorov 🙂

morgane1975
5. dec 2022

@snazilkaxy nie je zakázaný. Ja poznám take prípady ale osobne by som do toho nešla.

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lopka1313
6. dec 2022

U nas v minulosti kvoli tomu prelozili jednu kolegynu na ine oddelenie, aby nebola podriadena svojmu manzelovi. Taketo vztahy u nas nesmu byt - partneri zaroven podriadeni jeden druhemu... Aj ked, najvyssieho manzelka je u nas vo firme tiez zamestnana, ale asi nepodlieha priamo muzovi...

ibrunova
6. dec 2022

Pomer? Alebo vzťah?

jesenzima
6. dec 2022

@snazilkaxy zažila som.. ..mne osobne to bolo šumafuk, väčšina ostatných zamestnancov to dosť prežívala....