Poraďte pri výbere práce

mataklinec
24. jan 2013

KKočky neviem sa rozhodnut čo by bolo pre mna i moju rodinku výhodnejšie... V roku 2006 som sa zamestnala v Bille a dochádzala som do práce 35 km. V roku 2007 som šla na materskú a kedze som mala posebe dve deturence bola som na rodičovskej až do konca decembra 2012. Zmluvu mám na neurčito a stále somnou v práci rátaju. Teraz som momentálne na dovolenke.. čerpám si staru...
Dnes sa mi ozvali z kooperativy že mi ponukaju prácu u nás v Dt ale práca je za minim. mzdu + provizie. V Bille mám hrubu mzdu 405 eur ale vela precestujem...
Ani netušim kolko je min. mzda,...
čo by sa mi viac oplatilo podla vás?? poradite? Dakujem

zuzana909
24. jan 2013

@mataklinec pokiaľ ti v kooperative ponúkajú minimálnu mzdu, predpokladám, že činnosť čo budeš robiť bude spadať do stupňa náročnosti práce 2 kde minimálna mzda platná v roku 2013 je 1,2*337,70 = 405,24 €
teda toľko isto ako aj v Bille, tam by si mala mať tiež 405,24 €
over si v kooperatíve do akého stupňa náročnosti práce ťa zaradia a keď to bude číslo 2 a práca sa ti pozdáva a bavila by ťa tak nemáš o čom premýšľať. 🙂

cerez
24. jan 2013

No neviem čo je pre teba výhodné, ale môžem ti povedať, že výška minimálnej mzdy je tuším 337,70 eur.
@mataklinec

liz_lemon
24. jan 2013

@mataklinec min. mzda je 337,70 E
v tej Kooperative by si zrejme robila zmluvy, ked spominas provizie, tak si musis hlavne rozmysliet, ci na to mas, lebo nie kazdy vie predavat poistky

mataklinec
autor
24. jan 2013

@zuzana909 super dakujem, ved to by mi viac vyhovovalo aj preto že mám 4 deti a viac času by som trávila snimi... A slubili mi že môžem pracovat aj z domu a v terene, takže to by mi vyhovovalo viac, ako byt cele dni v obchode...a precestujem pol výplaty. Z Billy asi odstupne nedostanem, však??

zuzana909
24. jan 2013

@mataklinec keď si dáš sama výpoveď tak na odstupné nemáš nárok, ešte si prever ten stupeň náročnosti, do ktorého ťa zaradia, aby si potom nezostala prekvapená. tento stupeň musí byť napísaný aj v pracovnej zmluve 😉

podľa tohto stupňa sa potom minimálna mzda 337,70 € prepočítava.

stupeň náročnosti 1 - čo je minimálna mzda 337,70 € sú odmeňované iba jednoduché a pomocné práce.
Ak však zamestnanec podpísal aj dohodu o hmotnej zodpovednosti alebo jeho práca si už vyžaduje určitú mieru samostatnosti, mal by mať dohodnuté odmeňovanie vo forme minimálnej mzdy 337,7 eur vynásobenej 1,2 koeficientom. S narastajúcou náročnosťou práce sa samozrejme zvyšuje aj koeficient.

buldok
24. jan 2013

Pojišťováka bych nešla dělat ani za nic!!!! Nikdy!

baklik
24. jan 2013

@buldok ale v jej pripade je to lepsie ako precestovat polovicu z hrubej mzdy 405 eur!

buldok
24. jan 2013

@baklik Jo, jenže v těchto pracích je vždy nějaké velké ALE a většinou je to práce úplně o ničem a výdělek se většinou zdaleka nepřiblíží tomu, co naslibují... PS: A když nebude dobrá v prodávání, tak ji brzy vyrazí a přijde o tuhle práci i o tu jistou v obchodě. PS2: V dnešní době lidi nemají prachy na to, aby si platili kdejakou pojistku...

lv
24. jan 2013

@mataklinec já jsem byla z práce v pojišťovně zklamaná, pracovala jsem tam rok a to na přepážce, tedy mým úkolem bylo poskytovat servis, změny ve smlouvách, hlášení úrazu, ALE hlavně se pokusit u každého zákazníka sjednat pojistku novou..vopruz, denní porady proč jsem uzavřela a neuzavřela, jak to udělám lépe, tlak, stres. A to jsem bývala v minulých zaměstnáních dobrým obchodníkem, vedoucí v prodejně, region.manažerka, takže mluvit s lidmi a prodávat umím. Pokud jsi prořízlá pusa a máš prostor/známé...

mataklinec
autor
24. jan 2013

Ženičky dakujem vám všetkým za odpovede, ak mám povedat pravdu, nie som ten typ človeka, čo vie ludí presviedčat... takže neviem či by mi to šlo a asi by ma potom dlho v kooperative nedržali... a ako píše
@buldok asi by som prišla o obe práce... Ešte si to nechám prejst hlavou...vdaka za každý názor 😉

lujza123
25. jan 2013

@mataklinec dochadzat do prace je casovo narocne...ale na druhu stranu robit poistovaka je tiez katastrofa...teda urcite su ludia ktorych to bavi a ide im to...ja by som to teda nevedela, este predavat nieco realne..okna, kachlicky, oblecenie to hej ale poistky isto nie..osobne tomu neverim sama, dnesna doba je aka je, len malo ludi ma peniaze navyse, a s tych ochotnych uzavriet nejaku poistku uz vacsina poistku ma....
Neviem na tvojom mieste by som sa asi vykaslala na pracu s dochadzanim, sla na podporu v nezamestnanosti a za pol roka by som si snad nasla novu pracu v mieste bydliska..ale tazko sa radi takto vseobecne, v niektorych regionoch je s pracou problem

dvojickychalani
14. sep 2013

Chcete si privyrobiť pár eur mesačne,navyše?Jedná sa o česku firmu DEDRA,ktorá sa zaoberá nielen ekologickými výrobkami.Registrácia nestojí vôbec nič,Neplatíte ani žiadne poplatky.Máte záujem?Zo začiatku slušný privýrobok,neskôr slušný zárobok.
Asi takto môžem charakterizovať ponuku práce pre českú spoločnosť,ktorá ponúka na predaj cez katalóg svoje kvalitné.ekologické a vysoko účinné výrobky,ktoré potrebujeme
denne v domácnosti.Registrácia je úplne zdarma,žiaden povinný odber,zárobok hneď pri prvej objednávke 15-30%.Bližšie informácie Vám poskytnem