Práca a živnosť opatrovateľky v Rakúsku

mima343
24. máj 2021

Dobrý deň, chcem sa spýtať ci niekto z vás robí opatrovateľku v Rakúsku cez agentúru? Agentúra vyžaduje odomna živnosť v Rakúsku, a aby som platila štvrťročne 600eur agentúre.. Prosím vás, mate skúsenosť? Alebo nemôžem mať založenú živnosť na Slovensku a chodiť opatrovať do rakúska? Ďakujem pekne, za odpovede

tina4931
25. máj 2021

@luccija Ja uvažujem, že aj ako dobrovoľníctvo - opatrovanie v AT.Či to je blbosť?

mimi1237
31. máj 2021

@mima343 na Slovensku nemoxes mat založenú živnosť ak chceš robiť v At opatrovateľku, živnosť musi byt rakúska.600 eur štvrťročne je strašne veľa, vyber si inú agenturu, ak trvas na agentúre.Za živnosť v At sa za založenie nic neplatí, ak zakladas 1x, Odvody sa platia štvrťročne prvé 3 roky veľmi nizke, väčšinou tie rodiny prispievaju na odvody mesacne ,alebo si z hrubej mzdy odkladas mesačne na odvody cca 150 eur.Danove v at podávať nemusis ak tvoj ročný príjem nepresiahne určitú sumu, ale môžeš.V tom.pripade ti odvody vypocitaju z realneho príjmu.Agenture hlavne nedávať plnú moc.

mimi1237
31. máj 2021

@mima343 prepac ja až teraz čítam ,ze ty uz v At pracuješ,živnosť si založ ak tam chceš pracovať, lebo môžeš mat problém a agentúru vymeniť

bubi007
11. apr 2022

@mima343 praca v rakusku vyzaduje zivnost u nich kedze aj rodina dostava peniaze ked opatrovatelku prihlasi na pobyt...tu treba podat potom danove a aj tam samozrejme.600 za agentúru je vela ..treba najst cez inzerat a zavolat priamo rodine alebo hladat agenturu co nezdiera..mam kontakty na rakuske ag.tak ak ..mozem pomoct