Práca v sociálnej poisťovni

mogaa
27. okt 2021

Žienky mám na výber z 2miest v Soc.poisťovni...prvé miesto v krajskom meste, mala by som na strosti poistné a ZZČO, čiže odborná práca, druhé miesto - kontaktné centrum v mieste bydliska, kde by boli podávané také všeobecné info ohľadne poistenia a PN....rozdiel je v tom že prvé miesto je odborné, vyšší plat ale dochádzala by som, druhé je ľahko nahraditeľné, ale v mieste bydliska a plat cca o 150 eur nižší.....obe miesta sú na zastupovanie počas RD....čo by ste volili?

bagre
27. okt 2021

@mogaa ak môžeš dochádzať tak prvé...

kvetinkakk
27. okt 2021

podla priorit. plus ak mas male deti tak to druhe

lilinka88
27. okt 2021

Pri oboch musíš počítať s tým,že budeš "splachovacia". Ale pri Tom prvom bude asi menší priamy kontakt s ľuďmi

jaavaa
27. okt 2021

Pri prvom mieste je komunikacia so SZCO viac telefonicka - vystavujes potvrdenia, rozhodnutia na neuhradene poistne a penale, v podstate robis v kancelarii. Na druhom mieste si v priamom kontakte s ludmi. Ja robim na vybere poistneho ale mam na starosti zamestnavatelov (nie SZCO) a roboty mame riadne vela ( register, nesulady s davkovymi oddeleniami, rozhodnutia na poistne, doriesovanie preplatkov, ,mesacnych vykazov s uctovnickami, , chyby v mesacnych vykazoch) ale nemenila by som ;) mna to bavi. SZCO robi trochu ine veci ako my, ale ja by som si vybrala to prve ;). Na druhej strane ked mas rada pracu s ludmi tak mozno aj ta druha pozicia by Ti vyhovovala.

marca12
27. okt 2021

@mogaa vybrala by som si to prve,ale zvaz kolko mesacne precestujes. Kolko km to robi?

roberta000
27. okt 2021

@mogaa z mojej skúsenosti to prve, ja robim na dochodkovom, cize s ludmi, teda momentálne som chvalabohu na MD 😀

evkamotka
28. okt 2021

Ake stare mas deti a kolko casu a penazi by si mesacne precestovala? Lebo ak v zapchach 1.5h tam, 1,5h spat...tak by som sa netrepala

mogaa
autor
28. okt 2021

@jaavaa
@roberta000 obe pozície majú byť na zastupovanie počas RD....je potom problém prejsť v rámci SP na iné oddelenie, prípadne na inú pobočku? viac menej som už potvrdila nástup na druhú pozíciu, aj keď som tiež presvedčená že tá prvá je lepšia, len kvôli dochádzaniu chcem vyskúšať tú ponuku v mieste bydliska....

jaavaa
28. okt 2021

@mogaa ked mas mensie deticky a dochadzanie by trvalo dlho, tak urcite je pre Teba lepsia ta druha praca - blizsie k domu. Ano, skoro vzdy sa najde miesto aj po skonceni RD Ta vedia ,,prehodit inde,, ak su s Tebou spokojny. Drzim palce nech sa Ti praca paci a nezlakni sa na zaciatku, ze si z tolkych novych informacii popletena ;). Je toho dost vela a chvilu cloveku trva kym sa ,,zabehne,, a zorientuje.

mogaa
autor
29. okt 2021

@jaavaa ďakujem, malé detičky síce nemám, ale cesta mi trvá cca 40minut + presun v inom meste + ďaľších cca 20minut.....viem že prvá pozícia bola zaujímavejšia a lepšia(práca v kancelárii)+ aj perspektívnejšia....pri tej druhej som ľahko nahraditeľná, ale risknem to.....veď uvidím po 1,5roku, hádam sa nájde aj potom lepšia prac.ponuka či už na dôchodkovom alebo so SZČO či PN-kách....

katkaajurko
29. apr 2024

Ahojte, spýtam sa aj tu - dá sa v SP - ústredie pracovať aj na HO?

tara42
30. apr 2024

@katkaajurko záleží od oddelenia a pozicie. Niekde áno, niekde nie.

ba123
30. apr 2024

Robil niekto alebo pozná niekto pozíciu Operátor dokumento v BA na ústredí SP ? Ďakujem