Šikana na pracovisku a nepreberanie zásielok

maciak410
14. jún 2021

Ahojte asi sa chcem len poradiť neviem či niekto nezažil niečo podobné. Som tehotná a som pn nakoľko sa v práci nechovali moc korektne naschvál má stresovali krikom a pod. Spôsobili mi nejaké zdravotné problémy takže som na PN, počas posledného výstupu nadriadenej mi prišlo nevoľno ( niesom citlivka, je to dlhodobo pretrvávajúci stav) a vzhľadom k môjmu stavu som sa zľakla okamžite som sa zbalila a išla ku dr, zaco som si z práce zaslúžila zásielku domov - porušenie pracovnej disciplíny, na toto porušenie dom odpísala ale ďalej odmietam s nimi komunikovať som predsa pn a oni mi znova poslali nejaký list ten som si neprevzala a momentálne mám info že mi opäť má prísť list výpoveď nechcú poslať a moja otázka teda znie, vyplýva niečo pre mňa z toho keď si nebudem tieto ich zásielky preberať? Potrebujem mať predsa kludovy režim a nie si dopisovat o blbostiach.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
14. jún 2021

mas zmlvu na dob neurcitu ? osnamila si tehotenstvo pisomne ? ak ano nemas sa coho obavat ale zasielky preberaj ak nepreberies skodis len sama sebe

maciak410
autor
14. jún 2021

@loginexistuje zmluvu mám na dobu neurčitú a tehotenstvo som oznámila písomné aj som si to dala potvrdiť. Ja by som bola ak za výpoveď potom ako sa zachovali tam nepustí ego oni nemôžu prežiť že dom si dovolila neprevziat ich list....

luccija
14. jún 2021

@maciak410 zase odist z prace behom 10 min nebolo fajn riesenie.Zasielky preber aj tak sa budu brat ako prebrate...vypoved Ti nemozu dat ako tehotnej nie?

ceklis
14. jún 2021

@maciak410 nájdi si právnika a rieš to cez neho. Čo iné ti poradiť? 🤷🏼‍♀️ Môžeš sa venovať kludovemu režimu a on s nimi bude komunikovať. Takto je ťažko doťahovať sa čo, kto, kedy a ako spravil. Poznáme len jeden uhol pohladu. Mna z práce tiež vyštvali a teraz len ľutujem, že som to tak “prežívala”. Neber veci osobne a zi svoj život. Je to len práca a keď ti nevyhovovala, dobre sa stalo a po rodicaku si aspoň nájdeš lepšiu. Držím palce. Mysli hlavne na svoje zdravie.

lija22
14. jún 2021

dories tuto neprijemnost a nastane kludovy rezim

0silvia0
15. jún 2021

@maciak410 o co islo? Aky krik? Zaco krik? Mozes im pohrozit inspektoratom prace za sikanu, mobbing alebo bossing, ale porad sa s niekym, toto mi prve napadlo, ked spominas neprimerane spravanie. Samozrejme, zasielky preberaj.

https://www.pravnenoviny.sk/mobbing-a-bossing-s...

klip0
15. jún 2021

Ak si odišla z práce a išla rovno k lekárovi, že ti je zle, tak to nieje žiadne porušenie. Ak si išla domov tak áno
Vyhodiť ťa nemôžu a ani by som nepodpísala žiadnu dohodu a podobne, počas materskej nabieha aj dovolenka o ktorú ako nezamestnana prides

alexwarring
15. jún 2021

@maciak410 a cim si akoze porusila pracovnu disciplinu? Tym, ze na teba sef nakrical, tebe prislo zle a utekala si k lekarovi? To by mu bolo ako viac po voli, keby si na pracovisku odpadla ci zomrela a on bybto mal na svedomi? Ja by som sa s listom o poruseni prac. discipliny okamzite obratila na inspektorat prace. Druha vec vsak je, ak tam boli kolegovia a dosvedcili by sefovu verziu pribehu

klip0
15. jún 2021

@alexwarring ono aj keby dosvedčuju kolegovia, ona ak má papier od lekára že bola na ošetrení lebo jej bolo zle tak dosvedcovat môžu čo chcu. Aj ja by som sa obrátila na inšpektorát

katkatonkova
15. jún 2021

Pokiaľ ma zmluvu na dobu neurčitú, tak ta zamestnávateľ nemoze vyhodiť....ty len pekne ostan na PN až do materskej....Žiadnu výpoveď nepodpisuj...len si sama sebe skodis.....

maciak410
autor
15. jún 2021

@0silvia0 tam je šikana stále a nielen voči mne veľa ľudí odchádza odtiaľ.

maciak410
autor
15. jún 2021

@klip0 samozrejme rovno k lekárovi som išla na ten deň mi dal pečiatku a od nasledujúceho dňa pn ale oni toto robia s ľuďmi stále také špinavosti boli aj v tv kôli tomu zo všetkého sa dostanú majú právnikov

0silvia0
15. jún 2021

@maciak410 tak v tom pripade by som bez vahania podala podnet znova, nenechaj sa zastrasovat.

klip0
15. jún 2021

@maciak410 tak absolútne nerieš ty si krytá ale zásielku ak máš vychádzky by som si prevzala aby si si zbytočne problémy nespravila lebo ak to neprevezmes považuje sa za doručené. Ale ak nemáš vychádzky tak nepreberaj lebo logicky nemáš ako

maciak410
autor
15. jún 2021

@klip0 áno mám vychadzky, budem si teda tie ich vyhrážky a trápne listy preberať ale prečíta si to manžel a ak povie že su to zas len hovadiny na ktoré netreba reagovať odloží to. Ja sa tam aj tak vrátiť nechcem do takej spoločnosti určite nie....

klip0
15. jún 2021

@maciak410 vrátiť sa nemusíš ale výpoveď daj po skončení rodicaku, budeš mať potom nárok na podporu keby nenájdeš zamestnanie ak sa nemýlim a nie že oni ti dajú teraz aby ti nemuseli preplácať dovolenku atď

rucka77
15. jún 2021

@klip0 tak to bude veru najlepšie. spravila by som to asi aj ja presne takto

ibrunova
15. jún 2021

@maciak410 nie si náhodou ešte v skúšobnej dobe?

qetka
15. jún 2021

a hladne im nepodpisuj ziadnu dohodu. Ani ked povedia, ze ked nepodpises dohodu, daju vypoved tak ci tak. Ked ti budu chciet dat vypoved, budu musiet mat dovod a musia splnit podmienky na to, aby ti ju mohli dat.

maciak410
autor
15. jún 2021

@ibrunova pracujem tam už tri roky a som na dobu neurčitú