Ukončenie pracovného pomeru

25. júl 2022

Od jula do konca augusta mam brigadu a chcela by som skoncit, pretoze mame v rodine problemy, neda sa to znasat plus aj ta praca mi dopomáha k psychickému zdraviu velmi zle…mam teda skúšobnú dobu v dĺžke 2 mesiacov…moc sa nevyznam v zákonoch ale v zmluve mam pod skončením pracovného pomeru: pracovný pomer mozno skoncit spôsobmi uvedenými v paragraf 59 a nasl. ZP..to mi je asi Jane ze akými spôsobmi ale potom sa dalej pise ,,ak zamestnanec nepotrvá pocas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ ma pravo na peňažnú náhradu v zmysle paragraf 62 ods. 8 ZP….Ja by som naozaj potrebovala odist cim skor, viete mi prosim poradit ?

luliu
25. júl 2022

Môžu tu nevyplatit výplatu, resp. od teba žiadať akoby pokutu za to, že si odišla skor

martul
25. júl 2022

No je to tak ako píšeš, tam nič nevymyslis. Pracovný pomer to skončí 31.8.
Skôr len ak by si sa dohodla a zamestnávateľom a on bude súhlasiť.
Inak ma právo na náhradu škôd.
Ešte PN? Ale aj to je špekulácia čo neznášam a takí ľudia u mňa letia jak raketa, bez rozlúčky.

aliziana
25. júl 2022

Ty máš brigádu na júl-august, t.j. 2 mesiace, skúšobnú dobu máš 2 mesiace a ešte aj výpovednú 2 mesiace? Či ako?

autor
25. júl 2022

@luliu to asi neviete, od kolko do kolko sa pohybuje ?

autor
25. júl 2022

@aliziana výpovednú tak to neviem… len citam co sa pise v zmluve pred ktorou sme sa následne dohodli

luliu
25. júl 2022

Keď máš ešte len skúšobnú dobu, môžeš odísť kedykoľvek, veľmi nejasné píšeš.....

zalka
25. júl 2022

Autorka zatri osobné a firemné údaje a zverejní zmluvu...

nina255
25. júl 2022

Ale ved ked ma len Brigadu tak tam nieje tiadna vypovedna zmluva ci sa mylim ? Nepise ze je na TPP ani nic… ja mam za to aspon u nas to tak bolo ze brigadnici niesu viazani nejakou vypovednou dobou proste povie ze chce skoncit a konci

zalka
25. júl 2022

@nina255 no i brigádnik má výpovednú 15 dní a nie každý...ja by som tiež pustila dohodára preč...ak nechce robiť ale u zadavatelky nie je jasné čo vlastne má podpísané