Výpoveď počas PN

anicka654
5. feb 2024

Ahojte baby,

Neviete ako je to s výpoveďou počas PN? Chcem ísť na PN a poslať doporučený list s výpoveďou a 2 mesačnou výpovednou lehotou. Prípadne to môžem urobiť aj tak že daň výpoveď a tak pôjdem na PN (ale to bohvie kedy bude šéf v práci aby mi fyzicky podpísal ,že súhlasí). Moja otázka znie..môžem teda byť na PN a tak poslať list? Našla som na nete, že áno, že sa výpovedná doba nepredlzuje, čiže ak dám vo februári výpoveď počas PN tak do konca apríla musím byť PN a tak je to v poriadku. Druhá otázka je teda, či budem dostávať zo sociálky podporu ak som dala ja výpoveď ale nevidím dôvod prečo by som nemala, len pre istotu sa pýtam , resp. Ak by som potiahla dlhšie pn napríklad do augusta tak PN bude platiť sociálka a potom dostanem dávku z mojej mzdy alebo z PN myslím dávku v nezamestnanosti. Ďakujem

zalka
5. feb 2024

@anicka654 môžeš dať výpoveď, po skončení PP stále budeš mať vyplacanu PN

mogaa
5. feb 2024

obe dávky sa rátajú z vymeriavacích základov teda zo mzdy.....otázne je, či ťa lekár nechá na PN tak dlho a rátaj aj s kontrolami zo SP, lebo zamestnávateľ isto nahlási že PN je účelová....

anicka654
autor
5. feb 2024

@zalka dakujem

anicka654
autor
5. feb 2024

@mogaa no myslím že nechá nakoľko to bude psychického charakteru, neplánujem chodiť na výlety,čiže socká môže chodiť kľudne na kontrolu to mi nerobí problém ..len sa musím spamatam zo smrti a v práci je problém že som tri dni nebola v práci

kacena4
5. feb 2024

ak ti to bude podpisovat nie je to vypoved, ake skončenie dohodou a na com sa dohodnete je na vas

anicka654
autor
5. feb 2024

@kacena4 veď práve že bude s tým problém ak sa buďme chcieť dohodnúť preto to chcem takto rieist ,lebo iba možnosť tu nie je bohuzial

tiika
5. feb 2024

@anicka654 v tom prípade staci výpoveď doručiť (firma prevezme zásielku doporučene prip.s doručenkou), v tom prípade je plátna; je to jednostranný právny úkon a netreba k tomu suhlas druhej strany
Môžeš poberať nemocenske i po skončení PP a následne sa zahlásiť na UP kvôli podpore v nezamestnanosti

simca06022011
5. feb 2024

s vypovedou sef nemusi suhlasit

tiika
5. feb 2024

výpoveď môžeš dať pred i počas PN s odôvodnením i bez neho; výpovedná doba sa o ochrannú dobu nepredlžuje (iba pri výpovedi zo strany zamestnávateľa)
Výpoveď zo strany zamestnanca nemá vplyv na výšku a dĺžku trvania podpory

anicka654
autor
5. feb 2024

@tiika ďakujem veľmi pekne

anicka654
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anicka654
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nivea777
5. feb 2024

@anicka654 a musíš dat výpoveď? Chod na PN,zostaň koľko ti treba na zotavenie a vrat sa do prace? Či?

anicka654
autor
5. feb 2024

@nivea777 v práci je to už celkovo zle, už koncom roka som rozmýšľala nad výpoveďou ale som povedala ,že vydržím , len teraz sa to zhoršilo ..nie je možné ísť u nás na celodenné ošetrenie, na PN už je problém ak som dlhšie ako 5 dní ..nehovoriac o Tom ,že po smrti ocka,budem musieť s mamkou chodiť po lekároch namiesto neho a to sa nebude dať....stresujúca veľmi práca resp. Vedenie no