Výpovedná lehota

18. mar 2024

Dobrý deň.
V máji bude rok co pracujem u môjho zamestnávatela, a chcem dat výpoved, mala by som mať mesačnú výpovednú dobu. Plánujem dat výpoveď v apríli, celý máj ešte odrobim, a moja otázka znie : dátum podania výpovede sa ráta odo dna doručenia, alebo odoslania? Budem im to posielať listom. Ide o to, ci to môžem odoslať napríklad 28.3.a im to príde az 2.4.a bude sa mi to rátat od apríla, alebo by sa to rátalo od marca - odo dňa odoslania a tym pádom by ta výpovedná lehota bola uz od apríla. Ďakujem

doriiis
18. mar 2024

Výpovedná doba sa začne od nasledujúceho mesiaca.Takze ak dorucis výpoveď 2.4 výpovedná doba začne v maji

autor
18. mar 2024

@doriiis ano ano tomu rozumiem, len teda som sa chcela uistit ze ked to pošlem skôr ze sa mi to bude rátat az odo dna doručenia, ďakujem

tiika
18. mar 2024

Dôležitý je dátum prevzatia. Ak si si istá, že to v marci nikto nepreberie, môžeš poslat i v marci; inak radšej začiatkom aprila.

matullienka
18. mar 2024

Do výpovede uveď dátum ku ktorému chceš skončiť teda 31.5. a je úplne jedno kedy to niekto preberie

aliaray1
18. mar 2024

@matullienka to je velmi nespravny nazor. Som pravnicka a pri jednostrannom skonceni PP vypovedou je pre zacatie plynutia vypovednej doby urcijuci datum dorucenia.

autor
18. mar 2024

@aliaray1 super, ďakujem veľmi pekne za info, ako ja by som tie dva dni co vychadzaju na sviatky aj počkala, len im uz chcem dat čím skôr vedieť ze chcem odísť, preto sa takto uisťujem, takže ak je rozhodujúci dátum doručenia a nie odoslania, to je hlavne, ďakujem

emma2782
18. mar 2024

Ak mám správne informácie tak na to aby si skončila 31.5 ti musia výpoveď prebrať 1. 4-30.4. Ty môžeš poslať napríklad 28.03 keďže tam máš sviatok, víkend a ďalší sviatok. Takže prebrať to vedia až 02.04, v tom prípade ti začne plynúť 01.5.

aliaray1
19. mar 2024

Podat ju musis vzdy pisomne. Ak postou, tak doporucene a cez cislo zasielky a web posty: sledovanie zasielky uvidis datum dorucenia.
Ak osobne, tak dvojmo: 1 si nechaju oni a 1 podpisane a s datumom prevzatia ide tebe (podavas do podatelne alebo zamestnancovi - sef, personalne...). Ak to das do ruk zajtra, o aprila sa ti rata vypovedna a v maji si volna.

autor
19. mar 2024

@aliaray1 takže ak písomne poštou tak stačí iba 1x?nemusia mi jednu kópiu podpísať a poslať späť?

aliaray1
19. mar 2024

Nie nemusia a ano, 1x. Na podaci listok kludne napis "Vypoved", ten ostava tebe.
Firma je povinna si viest evidenciu posty, cize dokaz o tom bude.

autor
19. mar 2024

@aliaray1 ďakujem veľmi pekne za rady