Výpoveď počas rodičovskej

monika77kol
18. sep 2022

Ahojte,môžem podat vypoved pocas RD?
Zdravotné a sociálne odvody platí za mňa štát?
Chcem podat vypoved ,pretože zamestnávateľ odstupuje prevádzku a aj s nami zamestnancami.
Na RD budem este 1 rok.
Potom nemám záujem sa vrátiť do pôvodného zamestnaní z dôvodu zmeny zamestnavatela.
Mám si dať na niečo pozor?
Riesilis

petamich
18. sep 2022

a nechces dat vypoved az potom? ono ak napr. planujete druhe dieta v dohladnej dobe, tak ak by ti pracovny pomer trval, tak budes mat stale narok na matersku, tehotenske a vyssi rodicak, ak sa nahodou stane, ze otehotnies a uz nebude trvat tak na tehotenske narok nebude a matersku mozes/nemusis stihnut a rodicak bude nizsi - to len ako priklad 🙂

mogaa
18. sep 2022

@monika77kol počas RD za teba nikto neplatí odvody do SP, je tam výluka z poistenia....zdravotku za teba platí štát....

ukulela
18. sep 2022

@monika77kol tiez som za to podat vypoved az na konci rodicaku. Pripadne druhe tehotenstvo, alebo pn, alebo nastup ns upsvar budu potom vyhodnejsie.

lienka.7
18. sep 2022

@monika77kol SP za teba nie je platené, takže nemas narok na PN, podporu a pod.
Naco chces teraz davat vypoved? Vsak si na RD, co ta to teraz trapi? Riesit to budeš, ked to bude pre teba aktuálne.
Plus ako ti pise
@petamich ak by si medzitým otehotnela, nemáš potom narok na tehotenske ani matersku, keďže nemáš poistenie. Cize teraz nevymyslaj a nic neries s horúcou hlavou

konikkon
18. sep 2022

@monika77kol akú výhodu pre teba bude mať, ak dáš počas RD výpoveď? Nenapadá ma ani jedna.

monika77kol
autor
19. sep 2022

Ďakujem Vám pekne za reakcie .
Druhé tehotenstvo už určite nie,ale na podporu asi budem musieť ísť asi na 2 mesiace ,možno nie celé , kým nájdem prácu v septembri.
Ok tak to budem riešiť potom.
Ďakujem

viiila76
27. sep 2022

@monika77kol pracovnny pomer ukonci az par dni
(napr. Dvoch) po ukonceni Rd. Ak mas staru dovolenku, bude Ti preplatena, co Ti zvysi vymeriavaci zaklad pri podpore. ;)