Čo sa zmení, ak dám výpoveď počas PN?

mesiacik12
7. feb 2020

Chcem sa spýtať, že momentálne som PN a zamestnaná, ale do pôvodného zamestnania sa nechcem už vrátiť. Liečim sa na depresiu a úzkosti. Chcem dať výpoveď v zamestnaní, len sa chcem spytat, že keby že dám teraz výpoveď a budem ďalej ťahať PN už aj po dvojmesačnej výpovednej doby budem PN, tak sa mi dačo zmení? Snáď som to dobre napisala. Uvažujem dať teraz už výpoveď a potom ďalej ťahať PN. Je nejaka zmena byť zamestnaná a mať PN alebo nezamestnaná a mať PN. Ďakujem za radi.

pink_lady
7. feb 2020

dohodni sa so zamestnavatelom na vypovedi dohodou k datumu kedy budes koncit PN. ked das vypoved pocas PN, nikto nebude za teba platit napr zdravotne odvody

mesiacik12
autor
7. feb 2020

@pink_lady a keď neviem kedy budem končiť PN. Moja obvodna lekárka povedala, že môžem byť rok na PN a včeraj som bola na kontrole u psychiatra a ten sa ma pýtal či chcem byť PN ďalej...teraz mi len začala zaberat liečba a veru tam sa už nechcem vrátiť do zamestnania....keď zase pôjdem o 3 týždne k psychiatrovi a ten sa ma zase bude pýtať či chcem byť PN. To mu každé 3 týždne budem hovoriť, že chcem stále PN? Rok PN budem mať 23.10. Proste cítim, že mi lieky zaberajú ale necítim sa vrátiť do zamestnania a nie do toho zamestnania kde som zamestnaná.

zuzikak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baboadel
7. feb 2020

pokiaľ si na PN nedávaj výpoveď aj keď budeš ťahať rok, teraz máš PN vypočítanú z výšky platu, keď by si bola nezamestnaná PN Ti nebude nik platiť, po ukončení PN podaj výpoveď a daj dohodou, uveď dôvody na ukončenie prac. pomeru. Zametnávateľ môže s Tebou rozviazať prac. pomer aj bez výpovednej lehoty, to už závisí od zamestnávateľa.

rusalkablack
7. feb 2020

presne ako pise babaoadel, ja to tiez momentalne riesim. Som na PN od oktobra a lekar mi to kazdy mesiac predlzuje. Vypoved som nedala, pretoze mi vysla celkom pekna PN , z toho, co som zarabala.Keby som dala vypoved, PN by som mala vyratanu z minimalneho zakladu. Takze pockaj na ukoncenie PN a az potom daj vypoved.

evittam
7. feb 2020

@pink_lady Počas PN nikto neplatí žiadne odvody ani keď PP trvá.
@mesiacik12 Nic sa nezmení. Budes PN. Po PN bud nova práca, dobrovoľne nezamestnaná alebo evidencia na UPSVaR.

evittam
7. feb 2020

@baboadel To nie je pravda. Aj ked PP ukonci PN bude platena.
Zeny naozaj ked niečomu nerozumiete tak nerozdavajte zavádzajuce rady.

evittam
7. feb 2020

@rusalkablack Dalsia sprostosť. Prepac.

evittam
7. feb 2020

Ak ste zamestnane a boli ste u toho istého zamestnávateľa aj cely minulý rok tak ak dnes ukoncite PP dohodou tak ste v 7dnovej ochrannej lehote t.j.to znamena ze do 7dni môžete nastúpiť na PN. Davka NP bude pocitana z hrubého príjmu za r.2019.

evittam
7. feb 2020

@rusalkablack Cize PN aj keby si dala výpoveď mas stále tu istú. A nie to co píšeš. Skus si naštudovať najskôr zakon o SP a potom pisat hluposti. Urobíš službu nielen sebe.

mesiacik12
autor
7. feb 2020

@evittam vidím, že sa viac k tomu vyznas. Môžem ti napísať ip správu?

nika82
7. feb 2020

@mesiacik12 ano Evittam je super vzdy tu popradi lebo stym pracuje

evittam
7. feb 2020

@mesiacik12 Ano môžeš. Ale kludne napíš sem. Nech aj ostatne sa dozvedia.

mesiacik12
autor
7. feb 2020

@evittam chcem sa spýtať, že aj keby že dám teraz vypoved a bola by som už vlastne nezamestnaná ale ďalej PN či by sa mi napríklad tie mesiace čo budem PN ale už nezamestnaná niekam priratavat. Ako napríklad odpracované roky....

evittam
7. feb 2020

@mesiacik12 To som si nie ista.
@zalka

rusalkablack
10. feb 2020

@evittam toto som dostala ako odpoved na moju otazku priamo v SP.Ze nemam davat vypoved, lebo potom sa mi zmeni vyska PN smerom k horsiemu, podla ich nejakych tabuliek. Takze ak ja trepem hluposti, tak ich hlavne trepu zamestnankyne SP !!!!

evittam
10. feb 2020

@rusalkablack No ved tak trepu hluposti. Mas to písomne od SP? Ak nie zamestnankyna ti moze povedať co len chce. Mne uz toho natrepali velmi vela, bohužiaľ.😉

evittam
10. feb 2020

@rusalkablack Nakoľko ak si PN napr.od januára 2020 a cely rok 2019 si pracovala u toho istého zamestnávateľa tvoj VZ pre PN je HM za r.2019 az do konca r.2020. Je irelevantné ci PP trvá. Je to velmi jednoduché. VZ pre PN sa nemeni ak pokracuje.😉

veronice
10. feb 2020

@rusalkablack divila by si sa kolkokrat sa pani zo socialky mylia :D ako vravi @evittam, pri PN ktora je zacata kedykolvek v roku 2020 sa vyska davky rata z hrubeho prijmu v roku 2019. Pani zo socialky netreba brat vazne pokial to nie je oficialne pisomne stanovisko...

veronikaszabova
10. feb 2020

@rusalkablack blbost. Nic sa ti neznizi. 🙈

ukulela
10. feb 2020

@mesiacik12 @evittam ti urcite dobre poradi. ja len - tusim si ti tym co si pred par dnami riesila depresie a pracu ako spustac ... som rada, ze sa ti polepsilo. zameraj sa na seba. so zamestnavatelom sa da dohodnut, aj na vypovedi, aj na odstupnom. ak sa s nim neda a planujes potiahnut PN do oktobra, tak das vypoved dva, ci tri mesiace pred ukoncenim PN - aby ti plynula vypovedna lehota a hotovo. ak ti to ma pomoct, tak odid aj na ukor penazi. daj sa do kopy a potom si najdes nieco, co ti bude vyhovovat ... ak sa bude dat, vycerpaj po PN podporu a budes si pomaly hladat pracu. drz sa, liec sa.

mesiacik12
autor
10. feb 2020

@ukulela nie som to ja čo som tu riešila prácu a depresiu, ale asi je tu osoba čo má rovnaké problémy ako ja, ale ďakujem. Určite do zamestnania sa nechcem vrátiť a chcem si poriadne oddýchnuť. Ja pracujem v jednej firme 19 rokov a tá firma bola spúšťačom mojich problémov....hlavne kolektív....

bubu62
11. okt 2020

@mesiacik12 ta práca je spustacom u viacerých.