Výpoveď zo zdravotných dôvodov

viecko09071
30. mar 2023

Dobrý deň. Prosim vas chcela by som sa spýtať. Som zamestnana ale som na PN. Poskodenie chrbtice. Neurolog mi dal lekarsky posudok ze nesmiem vykonavat ich práce. Ako mam teraz postupovať? Iba zaslať lekársky posudok a čakať ako sa vyjadria? Ci so mnou oni skoncia pracovný pomer?. Ďakujem

viecko09071
autor
30. mar 2023

@maranco dakujem tam sa iba pise kedy smie dat zamestnavatel vypoved a preradenie na inu prácu ale nepíšu ako mam postupovat ked mam lekarsky posudok ci ho odovzdam samotný a budem cakat alebo ako..

9gabi9
30. mar 2023

@viecko09071
Pošli zamestnávateľovi písomnú žiadosť o preradenie na inú prácu v zmysle lekárskeho posudku. Ak zamestnávateľ nebude mať pre teba inú vhodnu pracu, bude musieť prísť výpoveď

lienka.7
30. mar 2023

@viecko09071 zamestnavatelovi doruc ziadost o preradenie na ine miesto, priloz k tomu posudok. Pokial nebude mat pre teba inu pracu, dostaneš vypoved, myslím ze aj s odstupnym, lebo si sa stala nespôsobilou a danú pracu. Pozri si ZP.

vulka
30. mar 2023

@viecko09071 Daj výpoveď zo zdravotných dôvodov. Tak môžeš ukončiť pp aj okamžite.

lienka.7
30. mar 2023

@vulka preco by mala ona davat vypoved a ukratiť sa o pripadne odstupné?

viecko09071
autor
30. mar 2023

@lienka.7 presne toto mi hovori kazdy aby som ja vypoved nedavala lebo pridem o odstupné

viecko09071
autor
30. mar 2023

@lienka.7 ďakujem🙂

simonah73
30. mar 2023

@viecko09071 len otazne je ci bude stacit posudok od neurologa, obvykle posudok ma vystavit pracovny lekar, ktorych zoznam je na internete.

lienka.7
30. mar 2023

@viecko09071 urcite si ešte prezistí, kto presne co ti musi napisat, ako pise
@simonah73
Posudok potom predloz zamestnávateľovi spolu so žiadosťou o prelozenie na inú vhodnu pracovnu poziciu. Nepises co robíš a kde by ta mohol eventuálne preložiť. Ak nie, potom ti da vypoved s odstupnym. Ty nic nepodávaj. Pripadne ak.by chcel dohodu, tiez tam musíš mat dohodnute odstupné.

simonah73
30. mar 2023

@lienka.7 neviem preco si oznacila aj mna, ja som len napisala to co viem, ked to riesil asi 5 rokov dozadu manzel, my sme sa vtedy na to vykaslali a dal nakoniec vypoved, lebo to bolo na dlho.

viecko09071
autor
31. mar 2023

@lienka.7 dakujem za odpoved uz mam napisanubtu ziadost o prelozenie na inu poziciu. Robim ako opatrovatelka kde su leziaci a uctovnicka hovorila ze by ma prelozili na upratovacku ale to uz duplom nesmiem robit. Tri poschodia zametat umyvat po stvornozky sprchove kuty a umyvat okna. Bez sance. Ja mam napisane ze nesmiem dvihat bremena,nesmiem robit pracu v predklone a nesmiem robit pracu kde budem zotrvavat dlho v jednej polohe. Inak mi už nemajú co dať

renatka1
7. apr 2024

@viecko09071 prosim , ako ste dopadli?preradil vas zamestnavatel na inu pracu.?riesim nieco podobne...tiez ma zamestnavatel chxe preradit na inu pracu, /lekarsky posudok aj posudok o invalidite som mu odovzdala/kt.vsak tiez je proti posudku -z kt je jasne ze ani tuto pracu robit nnemozem.
Neviete mi prosim poradit, ako dalej postupovat?nerada by som bola dotlacena ku k nejakemu kroku , a aj stratila narok na odstupne.v tejto praci pracujem nepretrzite (s vynimkou pn ,posledny rok)od roku 2010.
Vopred dik za info.