Aká je možnosť otehotnenia po operáciách brucha?

cikitinka
9. okt 2011

ahojte, chcem sa opýtať, či ste niektorá z vás nemali problémy s otehotnením po náhlych brušných operáciách.ja som konkrétne v 10 rokoch bola operovaná na slepák a o týždeň na to na ileus (nepriechodnosť čriev). Už vyše roka sa s manželom pokúšame otehotnieť a stále nič :( Vraj je všetko v poriadku a gynekologička nevidí problém v otehotnení. Spomínala síce možné zrasty, vraj sa ešte máme posnažiť, poradila mi brať Femibion 800, a potom ma pošle na prefuk vaječníkov.Nemám žiadne problémy, mám pravidelnú menštruáciu (odchýlka 1-2 dni), meriam si bazálnu teplotu, kde mi krásne ukazuje ovuláciu, aj ju cítim.Je možné, že aj napriek tomu môžem mať nejaké zrasty, ktoré mi bránia v otehotnení? Máte s tým niektorá skúsenosti?

akika722
9. okt 2011

ja som po operácii brucha-rakovina,mám rez komplet cez celé brucho,,operovali ma ked som mala presne 20r,tvrdili mi že dieťa nikdy v živote nevynosim.
No a just som im chcela dokazať že sa pletu,PRESNE o rok som planovane otehotnela a o 2,5 roka zase planovane druhy x..sice som bola na rizikovom ale mám 2zdravé krásne deti a som tu aj ja 😵
takže si myslim že to nemá nato vplyv

cikitinka
autor
9. okt 2011

ďakujem je to povzbudzujúca správa..tiež mám rez cez celé brucho, o tom, že budem mať problém s tehotenstvom mi nikto nič nevravel, iba mama mi nedávno spomenula,že si myslí, že pre TO budem mať problém otehotnieť. a od operácie bolo všetko v poriadku? myslím cyklus a tak. a otehotnieť sa ti podarilo hneď?

keira
26. okt 2011

holky, a aky vplyv malo narastanie bruska v tehotenstve na jazvy po operacii?

zivika
26. okt 2011

ja som mala tiez dve operacie brucha, s otehotnenim som problem nemala...
@keira ja som mala jazvu 5 rokov staru, nevsimla som si, ze by sa pocas tehu nejako zmenila...aj ked mne nakoniec po tej jazve viedli aj cisarak, takze neviem ti povedat uplne presne, ako by vyzerala keby ju nepresili 🙂

keira
26. okt 2011

@zivika aha, ja ze ci ti nejak pocas toho rastu sa nedeformovala, ci nepukala 😀

zivika
26. okt 2011

@keira mozno zalezi aj od toho, kde ju mas...ja ju mam dole a tam sa to brucho az tak neroztahuje...mozno sa ti trosku roztiahne, ale urcite nepukne 😀 skus vela mazat 😉

keira
27. okt 2011

no ja ju ma napriec bruchom, od prs az po spodok ☹

gelinka75
27. okt 2011

@keira inak dobra otazka co spravi tehotenstvo s jazvami, ja mam 2, jednu od pasa dole a druhu na podbrusku..ale nejak to neriesim, podla mna sa to isto trocha roztiahne, ale ked porodime tak sa aj stiahne, vidim to podla toho, ze ked som mala o 10kg viac tak som mala sirsiu jazvu ako teraz ked som nieco schudla...a isto sa to da aj kremikmi ovplyvnit..neboj ono to isto nepukne :D