Aké jedlo a vitamíny sú vhodné a nevhodné po potrate?

lucka222
24. apr 2012

Chcela by som radu ako najlepšie dostať svoje telo do poriadku a radu ako minimalizovať ďalší potrat pomocou vhodnej stravy alebo vitamínom.

lenkaa222
24. apr 2012

neviem či sa to da nejak minimalizovať stravou...vitaminmi sa da podporiť maternica..ja som potratila v 8tt...a nasledne o dva mesiace som znova otehotnela..aa to som užívala iba kyselinu listovu...žiadna zmena stravy, nič

keira
24. apr 2012

pozitivne myslenie!

latvia
24. apr 2012

najprv treba zistit, co bolo pricinou potratu - zapal, alebo nieco ine. strava a vitaminy v tomto zohravaju prilis malu ulohu aby si musela nieco obmedzit, vylucit, pripadne pridat. ako pise keira, pozitivne mysliet, nestresovat, zregenerovat telo i ducha..drzim palce

pacica
24. apr 2012

ja vsade citam,ze bylinky a koreniny by sa nemali jest v tehotenstve,ze to moze narusat potraty.uz som popala nejake ako bazalka,oregano,majoran... a korenim stale,pretoze mne to nechuti bez toho a hlavne v praci co nam varia vsade davaju taketo igrediencie.pytam sa vas,aj vy sem-tam spapate taketo vecicky?

graceful9
24. apr 2012

@pacica ja by som bez korenia neprežila, ja som až extrémne korenená,,,,smiali sa mi, že sa mi narodí malý feferó ,,,,malá je zdravá, nemá žiadne problémy, tak neviem ozaj, či to má vplyv teda,,,

kika1111
24. apr 2012

ja som 7 rokov užívala antikoncepciu, ked sme sa s mužom rozhodli, že chceme byť traja, vysadila som ju, začala som užívať Femibion 800... každý mi tvrdil, aby som prvé 3 mesiace ani nedúfala, že otehotniem a že sa zárodok vo mne udrží.. no hned od začiatku sa mi dala rátať ovulácia a na prvý šup som otehotnela.. teraz som v 33tt.. Myslím, že pomohla kyselina listová..

kvetinka211
24. apr 2012

@pacica bazalka, oregano, majoran su velmi zdrave bylinky, kludne ich mozes jest, najlepsie cerstve. V tehotenstve aj potom pri kojeni. Davaju sa dokonca (oregano, majoran, ligurcek) ako prve bylinky pre babatka do prikrmov. Pokial viem tak ani kvalitne chilli nie je problem, ani normalne gulickove korenie. Korenie a bylinky su velmi zdrave, neviem kde sa vzala ta fama ze sa nemozu jest 🙂 Comu by som sa ale v tehotenstve ale aj celkovo vyhla su velijake hotove zmesy korenin plne pridavnych latok, hotove omacky, dochucovadla, maggi, bujony, vegety a dobrotky ... to su svinstva ... aj ked si nemyslim ze sposobia potrat, prispeju vsak k celkovo zlemu stavu organizmu ak sa konzumuju pravidelne vo velkych mnozstvach a to sa moze prejavit aj na schopnosti otehotniet a donosit zdrave babatko ...

kikuska_nr
24. apr 2012

Podla mna tazko povedat, ci sa da minimalizovat riziko potratu. Aj ja som prisla o babo, lekar vtedy povedal, ze nie je sanca zistit pricinu, nakolko plod bol velmi malicky. Aj keby som sa o seba tip-top starala, moze sa to stat. Proste priroda. Teraz sa vyplac, kolko potrebujes, kym to akotak prestane boliet, potom sa treba dat do psychickej pohody, mozno papat vitaminy, za chvilku bude kopec cerstveho ovocia. Ja som nerobila nic speci, nekupila som si ziadny femibion ani kyselinu listovu a po 3mesiacoch (na odporucanie lekara) sa nam hned podarilo otehotniet 🙂 drzim palceky 😉

happyfrog80
6. aug 2012

ahojte ,ja som potratila v 11 tt a po 4 tyzdnoch som dostala menzes ,a planujeme sa uz zavat opat pokusat o mimco bo sa citim naprosto ok ,pila som 3x denne od zaciatku alchemilkovy caj ,urcite mi to pomohlo sa zregenerovat,a myslim ze nemusim cakat az 3 mesiace ,vsetko zalezi od prirody,podaktora otehotnela estelen pred prvim menzezom po potrate a donosila zdrave babetko bez problemov ,podaktore potratili opat .Kazdy je iny.Africani rodia deti kazdych 9 mediacov a su zdraví,na Sk odporucaju aspon pol roka oddych po porode .Vsetko je len o prirode.