Ako dlho bolí jazva po cisárskom?

nikol12345678
24. jan 2021

dobry den prosim vas ako dlho ma boliet jazva po cisarskom? mam ju vraj zahojenu podla dr ale je tvrda na bokoch a sem tam ma tak silno a tupo boli pod nou. Bojim sa aby sa mi vnutorne rezy dobre zrastli. Kedy vam bolesti prestali? dakujem

nenullienka
24. jan 2021

@nikol12345678 ahoj. Ja som mala 2x sekciu. Bolela cca 2 mesiace. Ale pol roka som si necítila okolie. To trvá kým sa citlivost obnoví. Neviem koľko ste po sekcii. Ale kým sa to všetko zahojí, maternica sa stiahne a uloži to trvá.

ivangeline
24. jan 2021

Ja som skoro 3m nebola fit. Potom pohode, aj som behavala, pokým som zas nemala tehotenské bruško. 😁

didi2102
24. jan 2021

@nikol12345678 ja mám tiež 2sekcie behom 19mesiacov, z 1. som sa dostávala dlho cca 3mesiace ale pichanie bolesti trvali dlhšie no po roku zase tehu 😄 takže z druhej som 10m ale je pravda že mi jazvu upravovali lebo sa zle hojila, občas ma pichne okolo a to som 11m po ale inak už lepšie,no samozrejme je to rez niekoľkých vrstiev

silwika123
24. jan 2021

@nikol12345678 Ahoj ja som 14 mesiacov po sekcii. Bolela ma cca 2-3 mesiace, doteraz mám niektoré miesta necitlivé na dotyk. Zle sa mi zahojila a ostala mi červená a taká zrohovatela. Aj gynekologicka zhodnotila, že bude potrebná plastika prípadne po druhom bábätku.

didi2102
24. jan 2021

@silwika123 vieš čo ja som mala hrubú veľkú cervenu dážďovku vypuknutu😄 a teraz sa mi robí zase čiže mne tá úprava veľmi nepomohla ako možno ju budem mať o milimeter lepšie ale nie veľmi,jeden gyn mi povedal že to môže byť aj autoimunitné ochorenie kt sa prejavuje zlým zrastanim jaziev a nič sa s tým urobiť neda

katkamatka7
24. jan 2021

@nikol12345678 Som osem mesiacov po sekcii a pri niektorých pohyboch stále cítim takú typu bolesť, najmä na okrajoch jazvy po bokoch. Bolela asi dva týždne, kým som mohla vystrieť chrbát pri chôdzi. Postupne som to rozchodila a bolesť sa vytratila, možno do mesiaca. Určite sa treba vyhnúť noseniu ťažkých bremien. Teraz keď tlačím kočík po snehu, tak ma po takej hodinovej posilke na rukách začne pichať jazva tiež na bokoch.

silwika123
24. jan 2021

@didi2102 tak niečo na tom pravdy bude, lebo možno 10rokov dozadu som bola vyberat zhruba 2mm znamienko a doteraz mám tam červenú jazvu. Ja som sa s tým už aj zmienila a keď to partnerovi nevadí, veď aj vďaka tomu prišlo na svet jeho dieťa.

tosomja
24. jan 2021

Tiez som po dvoch cisarskych. Prvykrat do 5 dni som necitila nic a ani jazvu som nemala tvrdu. Po druhom som po 5 dnoch tiez bola zahojena, no na jednom boku, kde som mala uzlik od stehu, som mala tvrdu "hurku". Ale do mesiaca sa to upravilo. Tiez sem tam tak pichlo, zabolelo. Aj na dotyk mi to vadilo. Uz som 10 mesiacov po a jazvu ani nevidno ani necitim nic.