Ako sa zbaviť Ureaplasma urealyticum ?

katuska810
28. jan 2020

Ahojte.
Už dlhšie mám silné bolesti vaječníkov, pálenie zospodu, bola mi zistená Ureaplasma urealyticum, bohužiaľ sa ju nepodarilo preliečiť antibiotikami, problémy pretrvávajú..
Nevedeli by ste mi poradiť niečo alternatívne? Ako sa toho zbaviť?

Ďakujem pekne.

elinosar
28. jan 2020

pred rokom som mala ureapazmu. vraveli mi viaceri gynekologovia aka je rezistentna tazko sa jej zbavit. mne predpisali vysoke zivotu nebezpecne davky antibiotik na cely mesiac. po dobrati som sa ureaplazmy zbavila, ale aspon pol roka som mala tak nizke biele krvinky ze to bolo az zivot ohrozujuce. iba antibiotikami sa to da vyliecit si myslim. trpela som rok s ureaplazmou nez mi na to prisli, takze viem ako sa citis, neprajem to nikomu.

elinosar
28. jan 2020

a znicili mi tie antibiotika aj pecen. musela som brat mesiace lieky na pecen. ureaplazma nie je sranda

falbala132
28. jan 2020

som prekvapena kolko nas je... aj mne ju prave zistili a dalsia kocka tu tiez dnes zalozila temu..

kiwi3
28. jan 2020

@falbala132 ono to vobec nie je prekvapive, pretoze niektore zdroje uvadzaju, ze ju ma az 80% populacie, len o tom ludia nevedia. casto je uplne bez priznakov. okrem toho sa nou vraj da nakazit nielen pohlavnym stykom ale aj v termalnych bazenoch, uterakmi atd.

amonet
28. jan 2020

iba antibiotikami a opakovane davky, niekedy zabere az tretia davka

akinom0077
28. jan 2020

@elinosar / presne....mne zistili Ureaplazmu min.rok januari brala som 3x antibiotika v tyzdnovych intervaloch....nasledne mi nasadali antymikoticku liecbu na 4 tyzdne kazdy tyzden mycomax.... po tom vsetko mi nastavli obrovske problemy s pecenou.....neprajem nikomu. Teraz sa stasne bojim ze ked na cokolvek ochoriem a mala by som uzivat antibiotika mam panicky strach po tom

akinom0077
28. jan 2020

@kiwi3 / ja som sa pytala na nakazu moj gynekolog povedal ze ziadnom pripadne nie z bazenov ani uterakov

kiwi3
28. jan 2020

@akinom0077 ja som sa zas stretla s lekarmi, co hovorili o termalnych bazenoch. Preto som napisala vraj

83lenka83
28. jan 2020

@akinom0077 aj ja mám ureaplazmu a môj dr tiež vravel, že z termálnych bazénov sa prenáša ochorenie

ketrin2806
4. feb 2020

Ahojte baby, idem sa s vami podeliť o môj problém s ureaplazmou. Od minulého roka od mája sa snažíme s priateľom o bejby. Nechali sme tomu voľný priebeh netlačili sme na to. V októbri som bola ale na gynde s tým, že mám bolesti v podbrušku také rezavé niekedy tupé. Mala som aj dosť silný výtok ale skôr taký redší , k tomu sa pridalo aj svrbenie. Človek by si myslel že obyčajná mykóza ale tie bolesti mi do toho nehrali. Tak mi teda doktorka spravila ster. Vyšli mi pozitívne mykoplazmy aj ureaplazmy :( hneď mi nasadila ATB neviem už presne ako sa volali ale boli iba na 5 dní každých 12h. A povedala mi že kým nebudú výsledky negatívne nemáme sa snažiť o mimi lebo by som mohla na 80% potratiť a že v podstate s touto baktériou je aj ťažsie otehotnieť. Po dobratí ATB som mala prísť na kontrolu až za 2-3 mesiace. Nechápem síce prečo až taký dlhý čas . V decembri som brala ďalšie ATB ale to kvôli angíne. No a v januári teda som bola na tej kontrole. Myslela som, že to už bude všetko v poriadku ale opak. Znova vyšli výsledky pozitívne. Mykoplazmy už neboli ale ureaplazmy stále zostali. Tak znova ATB na 14 dní /24h Klerimed. Už mám žalúdok ako pred explóziou :( v priebehu 4 mesiacov som brala 3 druhy ATB. Rozhádzalo mi to úplne cyklus. Mala som krámy 2 krát do mesiaca. Tak teraz keď som začala brať tieto ATB pátrala som aj po nejakej prírodnej liečbe. Neviem či vám to niečo hovorí ale sú to také tinktúry z púčikov rastlín. Tá pani ktorá to vyrába je veľmi preslávená týmito tinktúrami a pomohla už veľa ľuďom. Tak som si to aj ja objednala a ešte k tomu jeden doplnok volá sa to L-complex H-technology ten má riadne antibakterálne účinky. Plus samozrejme probiotiká a vitamín C. Takže včera som dobrala poslednú tabletku ATB tak môžem teraz čakať kým budem môcť ísť na kontrolu a potom už dúfam bude všetko ok a budeme môcť pokračovať v snažení.

tinuska44
4. feb 2020

@ketrin2806 ahoj, o akú tinktúru sa jedná? A aj ten doplnok?

amonet
4. feb 2020

@ketrin2806 liecit sntibiotikami sa ale musite obaja, aj partner musi na urologiu

ketrin2806
5. feb 2020

@tinuska44 ahoj je to tinktúra z púčikov rastlín nájdeš to na stránke zdravysvet.sk ale najlepšie je napísať mail tej pani ktorá sa s tým zaoberá info@evawellness.sk povedať jej o probléme a ona odporučí vhodnú kúru. je tam veľa rôznych byliniek a ona ti odporučí tú najvhodnejšiu poprípade ti pokombinuje bylinky . Stojí to rôzne záleží od toho koľlko tých flaštičiek ti dá. Ja som platila okolo 35€. Neviem zaručiť,že to po tých tinktúrach prejde ale moja mamima mala 2 roky boreliózu a nemohla sa jej zbaviť nijako až keď začala brať tieto kvapky až vtedy sa tej pliagy zbavila. tá pani mi povedala že majú veľmi dobré ohlasy na liečbu ureaplazmy. je to kúra na cca 2 mesiace a kvapka sa to 3x denne z piatich niekedy zo 6 flaštičiek takže je s tým roboty. Ale čo by už človek nespravil preto aby sa toho zbavil. Ten doplnok som písala vyššie L-complex H-technology sa volá .tak isto mi ho odporučila ona. je to vlastne oxid dusnatý , čisto prírodný produkt a má antibakterálne účinky . ten čo to vymyslel dostal za to nobelovú cenu. stojí to okolo 36€. jednoducho treba napísať na ten mail tej pani a všetko jej porozprávať ake máš problémy a ona ti poradí 🙂

ketrin2806
5. feb 2020

@amonet áno viem, aj partner sa liečil 🙂

tinuska44
5. feb 2020

@ketrin2806 a ty to momentálne užívaš? A spolu s ATB si to užívala?

ketrin2806
6. feb 2020

áno spolu s ATB a aj po dobratí ATB ešte až kým sa to neminie 🙂 ešte stále do užívam momentálne

tinuska44
6. feb 2020

@ketrin2806 takže sa to musí brať spolu s ATB?

ketrin2806
6. feb 2020

Asi je najlepšie brať to hneď pri nasadení ATB ale nie je problém brať to aj mimo ATB. Skús napísať tej pani ona ti so všetkým poradí.

ketrin2806
25. mar 2020

Hlásim sa vám opäť a s dobrými výsledkami. UREAPLAZMA zlikvidovana 🙂 verím ze veľký vplyv mala aj prírodná liečba o ktorej som písala 🙂

katuska810
autor
25. mar 2020

@ketrin2806 môžem sa pýtať, akú prírodnú liečbu ste podstúpili? Ďakujem 🙂

ketrin2806
26. mar 2020

@katuska810 v prvom rade samozrejme antibiotika. K tomu tinktúra z púčikov rastlín plus L-complex H technology plus vitamín C a probiotika. Treba napísať svoj problém na mail info@evawellness.sk a pani vám všetko vysvetlí. Veľa šťastia žienky 🙂

kika3777
3. sep 2020

@falbala132 ahoj..
Ja mam tiez tu pliagu..vyliecila si sa z nej uz?

falbala132
3. sep 2020

@kika3777 ahoj, ano, hned na prvýkrát

olivia1425
3. sep 2020

@katuska810 ano prenasa sa to v bazenoch
Liecba len ATB aj partner poctivo
Toto ochorenie moze po dlhej dobe sposobit aj neplodnost

martinevka
2. okt 2020

Ahojte už júni som sa liečila aj partner a nič teraz už druhý mesiac zasebou mi dáva ATb neviem ako sa stoho zbaviť

kika3777
3. okt 2020

@martinevka
Ja v Maji Ureoplazma...😑...a septemebr..ureo a mykoplazma...
Dnes...mykoplazma zlikvidovana ureo stale je..
Doktor mi vcera predpisal fromilid 500...ale velmi ma z neho svrbi tvar,pokoja na tvary az mierne palenie. Takze som ho vysadila....pondelok mu musim volat ach..
Neznasam tu ureo..stale od nej cikam

beckynka89
31. dec 2022

Zdravím žienky. Môj problém s ureaplasmou trvá od konca roku 2018. Najprv to začalo bolesťou podbruška, krížov a sem tam svrbenie a pálenie. Doktor mi povedal že svrbenie a pálenie s bolesťou podbruška vôbec nesúvisí. Že podbruško ma bolí kvôli cyste ktorú som vtedy mala na pravom vaječníku a odmietol sa tým ďalej zaoberať. Prípadne vypísal canesten, macmiror a podobne. Odporučil mi operáciu cysty, ktorej som sa stránila asi rok, ale nakoniec som ju absolvovala koncom roka 2019. Aj keď som bola viac menej presvedčená, že moje problémy to nevyrieši. Operácia trvala asi 4 hodiny kvôli početným zrastom a stenóze tenkého čreva, odstránili mi cystu + jeden vajíčkovod. Proste vytrpela som si ako pes. Problémy však neprestali. Asi po pol roku som navštívila inú gynekologičku - prvý krát mi zistila ureaplasmu. Dostali sme najprv dalacín, po 3 týždňoch ureaplasma samozrejme pozitívna, pretože je ureaplasma je na klindamycín prirodzene rezistentná. Dostali sme teda zase atb doxyhexal na 21 dní. Bohužiaľ liečba nezabrala. Koncom roka 2020 som dostala strašné bolesti + horúčky. Nasledovala ďalšia operácia - mala som hnisavú cystu na vaječníku. Zase operácia cca 5 hodín kvôli zrastom. Odstránený aj druhý vajíčkovod a jeden vaječník. Zase som zmenila gynekológa - zase zistená ureaplasma, zase 20 dní doxyhexal. Po preliečení výsledky negatívne. Avšak stále mám problémy. Chystám sa v pondelok ku gynekológovi, dúfam že mi spraví kontrolný ster a vyjde pozitívny lebo sa obávam, že inak mi nenasadí žiadnu liečbu. Ďakujem za prečítanie. Potrebovala som sa asi len zveriť. Ak máte nejaké nápady na zlepšenie imunity, budem len rada. Beriem probiotiká, imunor, D vitamin, B komplex...