Aniball inco / Nuk posilňovač panvového dna - skúsenosti?

cypkoo
21. okt 2020

Som vyse roka po porode a ostali mi iste problemy. Podla toho, co som vygooglila, ide o oslabenú zadnu posvovu stenu. Najvacsi problem spociva v tom, ze trpim zapchou, cize sa mi hromadi stolica tesne pred konecnikom (ak to spravne opisujem, ospravedlnujem sa za vyrazy). Na gastro vysetreni som bola, tam bolo vsetko v poriadku. U gynekologicky som bola po sestonedelí pred rokom, tiez bolo vsetko ok. Odvtedy som sa tam akosi nedostala. Takze hladam riesenia. Absolvovala som program cvicenia na panvove dno, nieco to pomohlo, ale ked som prestala cvicit, zase sa to vratilo. Kegelove cviky som este neskusila, ma niekto skusenost? Alebo ma niekto skusenost s cvicenim s aniball inco, pripadne Nuk ma nieco take na cvicenie panvoveho dna...

kiki68
22. okt 2020

@cypkoo kegelove cviky sa musia cele tehu cvicit a aj kazdy den po porode zacat a makat. Nainstaluj si appku Squeeze a tam to pocita presne cas a typ ako mas stahovat svaly vnutri. Su rozne stupne narocnosti a tie menis. Mozes nastavit aj budik, ze to bude upozornovat, ze mas cvicit. Tiez si mozes poriadit nieco ako taky balonik maly a ten sa prepoji s mobilom a cez appku stiahnes hry, ktore vlastne hras tymi kontrakciami svalov tam dole. Ze stiahnes a pustis podla toho co vidis na obrazovke. Je to vyborne. Proste ziadna hanba, inak sa cvicit tak dobre nedonutis.

cypkoo
autor
22. okt 2020

@kiki68 vdaka 🙂 ano, uz som raz mala nejaku appku stiahnutu, ale nebavilo ma to vobec, v tehotenstve som cvicila, po porode som uprednostnila potom ine cviky na diastazu a podobne, ze tym poriesim aj toto. Ale nejako sa to nelepsi, asi sa teda zase skusim vratit k tej appke a cviceniu.

kiki68
23. okt 2020

@cypkoo ale kup k tomu aj pomocku nejaku. Ak mas epino tak to sa da pouzit po porode tymto sposobom. Ze sa stlaca svalmi iba ten maly nenafuknuty balonik.

cypkoo
autor
23. okt 2020

@kiki68 mam len klasicky aniball a citala som, ze je lepsie pouzivat ten inco, lebo je mensi. A potom som videla aj ten nuk, ten je aj lacnejsi, preto som sa pytala, ci ma niekto s tym skusenost

kiki68
24. okt 2020

@cypkoo ono je to jedno, lebo odmakat to musis Ty svalmi. Tie pomocky su doplnok. To mas ako cinky vo fitku, ten kto maka budes Ty.

scorpionflower1
24. okt 2020

@cypkoo Ano mam, s Aniballom a vyborne skusenosti. Prvorodicka - posledna porodna faza trvala 15 minut bez poranenia, dr. konstatovala, ze vdaka Aniballu. Po porode ziaden problem, vsetko sa stiahlo naspat, ale to aj vdaka tomu, ze vela cvicim. V porodnici vedla mna lezala baba, co ho taktiez pouzivala - prvorodicka, dlhy a tazky porod, ale posledna faza kratka a tiez bez poranenia.
Vela ludi ta od toho bude odradzat, ale pokial si zdravotne v poriadku a mas bezproblemove tehotenatbo ho mozes pouzivat. Velmi to pomaha. Ja som rodila u Kocha a porodnicka mi ho odporucala.

cypkoo
autor
24. okt 2020

@scorpionflower1 ja uz som rok po porode, aniball som pouzivala, nepomohol mi, kvoli polohe maleho, ale to je ina tema. Ja sa pytam na aniball inco, po tehotenstve. Na cvicenie panvoveho dna 🙂

scorpionflower1
25. okt 2020

@cypkoo aha, prepac, mala som si lepsie precitat, co si napisala. S tymto skusenost, bohuzial, nemam.