Artróza, výmena kĺbu a možné tehotenstvo

1katrin1
15. júl 2014

Ahojte dievcata, chcem sa spytat ci sa tu najde mamicka s artrozou, prip. taka, ktora ma meneny bedrovy klb. Alebo mi aspon vie niekto povedat, ci je mozne tehotenstvo s vymenenym bedrovym klbom? Dakujem

lubka1983
15. júl 2014

Ahoj.ja mam artrozu ale nechodim ku doktorovi nevidim dovod preco s tehu.....a urcite aj s vymenenym klbom sa da byt tehu

1katrin1
autor
16. júl 2014

@lubka1983 dakujem 🙂

lubka1983
16. júl 2014

@1katrin1 ale zas mozno robim chybu ja ze nejdem lebo mam nalez s pred 4rokov a uz vtedy mi ort povedal ze mam klb ako 50 rocna zena opotrebovany....

simca06022011
16. júl 2014

poradila by som sa s porodnikom, mozno budes rodit cisarskym (? pri niektorych diagnozach reumatologickych je to automatika, mozno aj artroza?), alebo tam bude nejake obmedzenie... aj ked podla mna ani nie...

lubka1983
16. júl 2014

asi si to pozistujem aj ja

1katrin1
autor
16. júl 2014

@lubka1983 ja mam artrozu asi 6rokov a tiez nechodim k dr ani lieky neberiem co mi popredpisoval kedysi ale som si ista ze ked raz budem rodit tak jedine cisarskym, klasicky by som to nevydrzala na klby, aj tak sa toho strasne bojim ako to budem zvladat

lubka1983
16. júl 2014

@1katrin1 ani ja neberem ale nad cisarskym som takto neuvazovala noha ma bolieva dost nemozem na nej ani lezat na lave niekdy po schodoch ledva s pomocou......

1katrin1
autor
16. júl 2014

@lubka1983 ja som na tom podobne, ale som rada ze nie som sama 🙂

lubka1983
16. júl 2014

@1katrin1 moj otec ma operovane oba klby s tymto jednym ho asi budem nasledovat,mozno teraz mam ale pokoj aspon nebolí ale citit ho je...

miamia3
16. júl 2014

@1katrin1 ahoj, mám známu čo má vymenené oba bedr. kĺby a rodila cisárskym vlani , všetko včetne tehot. zvládla super, bez problémov, že by sa to počas pôrodu mohlo vykĺbiť tak volili cisársky. Držím palce 😉

miamia3
16. júl 2014

@1katrin1 a plánujú ďalšie bábo za nejaký čas.... ma ešte napadlo 😀

1katrin1
autor
16. júl 2014

@miamia3 si ma potesila, budem kludnejsia 🙂

miamia3
16. júl 2014

@1katrin1 určite buď v pohode, ona mi to rozprávala, ako to bolo- úplne bez problémov, lebo nie je takých mladých dievčat s endopr. veĺa a sami nemali na gyn. moc skúseností. Vynosila krásneho valibuka niečo pod 4 kg a ani ku koncu tehot. nemala absolútne problémy, dokonca si trúfala na normálny pôrod, ale doktori ju prehovorili na cisár /má ešte jednu diagnózu, tak aj preto/ . Smelo do toho 🙂

graziela
25. júl 2014

@1katrin1 - Ja som zistila, ze mam artrozu 2.st. po 2.porode...oba tehu ukoncili sekciou ale z inych zdravotnych dovodov (pre-eklampsia), no je mozne, ze aj u teba radsej zvolia tento sposob ukoncenia tehu.

1katrin1
autor
25. júl 2014

@graziela u mna urcite lebo by som isto nevydrzala tolko s rozkrocenymi nohami..ty si to ako zvladala na klby?

graziela
25. júl 2014

@1katrin1 - uff, u mna to bolo dost tazke hlavne po porode, lebo okrem klbov ma trapili aj platnicky, tyzden po porode ma "seklo v krizoch", ze som sa nevladala ani o maleho postarat...bolo to velmi narocne obdobie, az po roku sa to ako-tak zlepsilo, no je to dlha cesta, stale je to sucast mojho zivota...no uz som nasla vdaka manzelovej podpore sposob, ako si pomoct...mozem ti napisat viac do spravy...ale pisala som to uz aj tu na fore, zalozila som temu "koxatroza v 30-tke"..mozes si precitat..

guga79
21. okt 2014

ahojte,
prosím, je tu ešte niekto v tejto téme?