Bezradnosť z opakovaných zápaloch po styku

6. máj 2022

Ahojte, už viac ako 2 roky mám priateľa, s ktorým plánujeme budúcnosť. Mám 30 r. Od kedy sme spolu trpím opakovaným zápalmi močových - buď mechúr, alebo teraz poslednú dobu len zápal v trubici. Každý druhý styk zápal o deň dva na to, niekedy to prejde bez atb, inokedy nie. Atb som brala už asi 10krát za tie roky. Veľakrát som si kvoli tomu poplakala, už neviem, čo robiť inak. Priateľ bol na vyšetrení, všetko má v poriadku, všetky kultivácie negat. Ja u gynekológa taktiež výtery neg. Kde môže byť chyba ? Brala som urovaxom, ten na istý čas zabral, ecoli už nemávam, skor mam bakterie ine a len v trubici, lebo kultivacie na moc su neg, vzdy sa to potvrdi len vyterom z trubice. Uz je mi trapne chodit k urologovi, mam pocit, ze na mna zazera😔

ukulela
6. máj 2022

gynekolog nic neradi? nejako posilnit mikrofloru v posve ...su pripravky, ktore sa aplikuju do posvy priamo, nepamatam si nazov, ale boli to probiotika. stava sa o napr aj po sexe s kondomom?

nikpa
6. máj 2022

Bez ohľadu na výsledky by sa mal preliečiť zároveň s tebou aj partner. Je minimálne podozrivé, že odkedy ste spolu, máš tento problém...

reuska1
6. máj 2022

Ak používate kondom, moze to byt z toho. A este jedna vec....po styku sa vzdy osprchuj. Nie len oplachni, ale riadne osprchuj.

autor
6. máj 2022

@ukulela nie praveze nepouzivame, to nie je stipanie a palenie v posve ale priamo v mocovej trubici, o den dva po styku, ma zacne dost palit pri cikani, niekedy mi staci blokurimma a prejde to inokedy skoncim na atb

autor
6. máj 2022

@nikpa ano aj aj ked som mala ja zapal, on bol u urologa a nemal nic v moci ani vo vytere, tak fakt neviem :/

autor
6. máj 2022

@ukulela gynekolog ma vzdy odbije ze to je na urologovi, preto menim gynekolga…este mi napadlo mam polyp na maternici, ale asi to nema suvis s tym

panelacikova
6. máj 2022

ideš sa hneď po styku vycikať?

autor
6. máj 2022

@panelacikova nie vzdy, teda nie vzdy mi treba hned a niekedy zaspim a idem az rano

nwnw
6. máj 2022

Toto mala kamoskq a neviem po kolkych rokoch dostali s muzom obaja ATB a uzma pokoj. Jemu nikdy nic nezistili.

autor
6. máj 2022

@nwnw ja som uz mala tych atb 🙈 kazdy druhy mesiac jedny

reuska1
6. máj 2022

Presne wc + sprcha....uvidis, ze pomoze

autor
6. máj 2022

@reuska1 musim sa donutit vypit vela vody pred a skusit to predsa, vacsinou mam taky blok v hlave ze hned mi netreba, ale uz neviem fakt co by pomohlo, trapim sa kvoli tomu dost 😔

panelacikova
6. máj 2022

autorka, tak určite po každom styku sa vycikaj, hoci len pár kvapiek. takto mi to prízvukoval kedysi gynekológ. lebo môžete byť obaja zdraví, ale do močovej trubice sa ti aj tak dostane nejaký sajrajt (hoci aj z potu) a keď ho nevytlačíš močom, tak sa tam usadí.... jednoznačne wc. a ako píše aj
@reuska1 daj aspoň sprchu odspodu, veď nemusíš celá. skús to tak párkrát a uvidíš, či zabralo.

reuska1
6. máj 2022

Toto je to najjednoduchsie co mozes vyskusat. Ked nepomoze, budes patrat dalej.

nikpa
6. máj 2022

Píšem, že bez ohľadu na výsledky. Ja som mala ten istý problém s bývalým. Pokiaľ sa nepreliecil aj on, neprestalo to. A tiež mu akože nič nebolo.

autor
6. máj 2022

@nikpa a co mu dali tie iste antibiotika co tebe ?

nikpa
6. máj 2022

To bolo veľmi dávno, už si nepamätám či dostal presne to isté ale určite mal ATB+volaku masť. Ale teda ja som si to vyslovene vydupala u urológa, nechcel mu dať nič ale keď ma tam mal dvakrát mesačne tak asi som mu už liezla na nervy.

autor
6. máj 2022

@nikpa dakujem v pondelok pojdem opat, tiez ked ma tam zas uvidi uz predomnou asi zatvori dvere 😅

autor
6. máj 2022

@reuska1 dakujem za radu 🙂 vyskusam

ukulela
6. máj 2022

praveze som myslela, ci by kondom nepomohol ... odsledovat to. a ako baby pisali, vymocit. hned.

sszuzu8
6. máj 2022

Jednoducho k sebe nepasujete. S jedným ex som to tak mala no nedalo sa inak. Nikdy predtým ani potom s nikým iným som to nemala.

k0l0b3zka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akinom0077
7. máj 2022

@nikpa presne tak… a kedze sa jej to objavuje par dni po styku je to viac ako jasne ze problem je tam..

sisasen
8. máj 2022

Daj si vysetrit aj tzv atypicke bakterie - chlamydie mykoplazmy ureaplazmy a yersinie, takisto aj tvoj partner, a tiez treba vylucit aj intolerancie a histamin, tvoja lekarka bude vediet o com je rec. Niekedy sa to moze takto prejavovat. Drzim palce, nech sa ti to dobre poriesi a vyriesi-

autor
8. máj 2022

@sisasen to sme uz mali, obaja vysetrenia aj na tieto bakterie aj na bezne:( ten histamin vyskusam, to by mi nenapadlo

jackie17
9. máj 2022

Mala som to isté. Každý mesiac ATB. Myslela som, že sa z toho zrutim už.
Zabralo, že po styku WC a sprcha. Odvtedy klop, klop, klop pokoj.

sisasen
9. máj 2022

a skus si dať urobiť aj intolerancie /lepok, kravske mlieko..../ - to je ine ako histamin ...

autor
9. máj 2022

@jackie17 fakt toto ti pomohlo ? 🙂 budem to mat stale uz na pamati…som z toho uz fakt zufala a smutna :(