Čistenie maternice po samovoľnom potrate. Áno či nie?

janie80
17. jan 2011

Ahojte, chcela by som sa opýtať na váš názor na čistenie maternice po samovoľnom potrate.

Ja som potratila v 6tt tehotenstva. Keďže som krvácala už tretí deň a moja doki mi povedala, že maternica je čistá, tak ma pre istotu poslala do nemocnice, aby vylúčila podozrenie na mimomaternicové tehu. Aj v nemocnici mi povedali, že maternica je čistá, ale nechajú si ma na pozorovanie HCG. To bolo v pondelok. Všetko išlo OK, HCG klesalo, takže sa potvrdil samovoľný potrat. Krvácanie samo ustupovalo. Lekári sa ale rozhodli, že ma vo štvrtok budú silou-mocou čistiť. V pondelok mi dvaja lekári povedali, že maternica je čistá a vo štvrtok sa na základe pondelkového ultrazvuku rozhodli, že ma budú čistiť. Tak som sa pýtala, či to je nutné, keďže mi už pred štyrmi dňami povedali, že všetko je čisté. Až na základe toho, že som "vymýšľala" (to som sa dozvedela na nemocničných chodbách) ma primár poslal na opätovný ultrazvuk, kde samozrejme zistil, že všetko je čisté a poslal ma domov.

Aké máte skúsenosti, príp. názor vy? Je potrebný aj v takom prípade zákrok? Čítala som, že u nás sa to robí stále, vraj "pre istotu" a v zahraničí radšej nechajú organizmus, nech sa vyčistí sám. Samozrejme, ak je predpoklad, že to zvládne.

sssimikkk
10. feb 2021

@weru3ka tak to aj celkom rychlo ubehlo 🙂 a ty sa citis dobre? Ak ano, podla mna nejak cakat uz nemusite.. mne v nemocnici povedal jeden doktor ze mozme hned po prvom cykle, druhy ze pockat 3 mesiace, moj gynekolog ze po prvom cykle.. ono udajne trva tie 3 mesiace kym sa obnovi stielka maternice, ale aj tak mi nikto nezaruci ze sa to o tie 3 mesisce hned podari alebo ze ss to uz nestane.. my sme si dali tie 3 mesiace ze tomu dame volny priebeh, nebudeme nic pozorovat a uvidime, ked tak po tych 3 mesiacoch sa zacnem viac sledovat a tak.. 🙂 aj mi to dobre padlo, nemysliet na to, niekedy je to tazke ale vzdy si poviem ze vsak od marca zacnem.. 🙂
@ivka_makovica a tu kontrolu si mala kedy, uz sa aj snazite? 🙂

dejna_
11. feb 2021

@weru3ka určite nemusíš čakať 3 cykly mne gynekologicka povedala že aj po kyretazi staci jeden riadny menzes a kľudne sa treba snažiť ..len teda ja chchem počkať na nejaké výsledky pre istotu ...
A mne inak už nabehol cyklus dnes takže vyzerá že po tejto stránke som.v poriadku 🙏 dievčatá ak ste ok hurá do toho 😁

weru3ka
17. feb 2021

@sssimikkk
@dejna_ dakujeem tak ste ma ukludnili a uvidime kedy sa opat postasti😍

pietrula
21. dec 2022

@monkka21 Baby a isli z Vas zrazeniny? Ak ste bolo vo vyssom tyzdni (povedzme 7+), videli ste aj gestacny vak? Zo mna tecie len tekuta krv a to mi dali misoprostol na vyvolanie kontrakcii. Pochybujem, ze vyslo, co malo :/
@lucka1987
@janie80

dejna_
23. dec 2022

@pietrula ja som lieky nemala a prvý krát išli zo mňa veľké zrazeniny a aj druhý krát išlo veľa zrazenín ale naraz a aj plodovej vajce som videla 😥. Drž sa❤️