Cysta na vaječníku

18. dec 2021

Baby zistili mi cystu na vajecniku. Komplet sa mi rozbil cyklus, buď žiadne krvácanie alebo 100 dňové krvácanie. Som objednaná na odber krvi. Ako to riešia vaši lekári? Dik za odpovede

monika191019
18. dec 2021

Moja musela ísť po roku von ale nebola priamo na vajecniku

7lenka11
18. dec 2021

Zavisi od typu cysty. Ja som mala vodove a tie sa stratili same..

autor
18. dec 2021

Podľa doktora ju mam už dlhšie, asi to nebude typ ktorý sa vstrebe

autor
18. dec 2021

@monika191019 robili ti laparku?

ibrunova
18. dec 2021

Mne robili laparku, mala 8cm.

sllavienka
18. dec 2021

Ahoj, ja uz mam druhu. Prva zmizla po mesiaci. Mala som brat 3x5 tabliet Wobenzynu. Teraz, kedze kojim, tak mi dal 3x3. Po mesiaci sa zmensila zo 4 na 2. Len tentoraz som nebrala tak dosledne ako by som mala. Povedal, ze mam brat dalej a ona sa strati. O 2 mesiace mam dalsiu kontrolu. V lekarni mi dali aj jodaqua, ze je fajn ked su rozhadzane hormony (v tehotenstve, pri dojceni) ktore maju zasluhu na vytvarani cyst. Tak aj tu si davam.

autor
18. dec 2021

@ibrunova a aké problemy ti spôsobovala?

autor
18. dec 2021

@sllavienka ďakujem

ninka99865
18. dec 2021

Ahoj, ja som mala krvavú cystu a lekár bol presvedčený že ta sama nezmizne a pri ďalšej kontrole tam nebolo už nič.. takže aj skúsený lekár môže niekedy ostať prekvapený 😂 cize netreba prestať veriť.. teraz mám síce ďalšiu iba vodnatu našťastie tak tiež mám ísť na kontrolu.. mne sa napríklad zistil problém s progesteronom a preto sa mi tvoria, mala som aj nasadiť duphaston po ovulacii akurát keďže sa spravila cysta som to ani nestihla 🤷‍♀️ A môžu sa robiť aj pri zvýšenom prolaktine..

autor
18. dec 2021

@ninka99865 ďakujem. Idem v pondelok na krv. Bude mi robiť aj hormonálny profil, tak uvidíme. Ja ju mam dosť veľkú, má 8 cm.
Bolieva má aj brucho

ninka99865
18. dec 2021

Hej to už je dosť veľká. A ak máš bolesti asi bude najlepšie to ísť vybrať. Len vieš oni ti ju výberu a o mesiac sa môže vytvoriť ďalšia to je natom najhoršie :( preto treba hľadať aj príčinu. Mne ešte pomohlo začať chodiť k fyzioterapeutovi.. keď som chodila pravidelne cysty prestali. Teraz som sa nato vykašľala povedala som si že stačí ísť v januári a hneď je nazad 🤷‍♀️

autor
18. dec 2021

@ninka99865 a to cvicis nejaké extra cviky?

ninka99865
18. dec 2021

Hej chodím aj na cvičenie ale hlavne aj na odbolokovanie tela cize mi prejde všetko od hlavy až po spodok

ibrunova
18. dec 2021

Mne práveže žiadne problémy nespôsobovala, len mi ju našiel na preventívke, po 3 mesiacoch sa zväčšila, tak šla von.

buberova
18. dec 2021

Tiež som mala takú že mi nerobila žiadne problémy len sa zväčšovala keď mala 5 CM išla von.. laparoskopicky, bez problémov

monika191019
18. dec 2021

Áno laparku