Cysta sa vstrebala, no problémy pretrvávajú

barbora0308
14. sep 2021

Ahojte, pred cca. 3 tyzdnami som skoncila na pohotovosti so silnou bodavou bolestou na lavej strane podbruska. Po kontrole na chirurgii, urologii a nasledne na gynekologii mi zistili zakrvacanu cystu na maternici ktora mala cca. 4 cm. Dostala som lieky proti bolesti a mala som nasledne po MS navstivit svojho gynekologa. Na kontrolu som sla s tym, ze vzhaldom na pretrvavajuce bolesti sa mi cysta urcite nevstrebala, no na moje prekvapenie mi gynekolog povedal, ze tam uz nie je a "tam dole" je vsetko v uplnom poriadku. Ostala som zaskocena, kedze tie bolesti som naozaj mala stale, co som povedala aj lekarovi. Ten mi povedal, ze to podla neho bude zapal mocovych ciest alebo nieco podobne, tak mam navstivit urologa. Vcera som bola u urologa, ktory mi nasiel zapal v moci a vysetril ma aj sonom. Tvrdil, ze to "mozem mat" aj z tej cysty...Dostala som antibiotika, ktore by mi vraj mali pomoct. Chcela by som sa ale spytat, ci sa tu najde clovek, ktory mal nejake podobne problemy po vstrebani cysty na maternici? Ono ma furt boli podbrusko/krize a citim obcas pichavu bolest presne tam, kde som mala tu cystu, nejako mi to pride cele cudne... 🤷 Dakujem za vase odpovede.

myscha3
14. sep 2021

@barbora0308 Ahoj. Ja mam diagnostikovanu endometriozu, mam za sebou 2 x operaciu cysty a dalsiu odstranenu pri porode cisarskym rezom.. Raz mi lekar toez tvrdil, ze cysty niet a bola tam..Ak chces, napis mi spravu. Byt Tebou, navstivim este ineho gynekologa, aby Ta vysetril + kontrola u svojho po urcitom case, ci sa cysta opat neobjavi

roztlieskavacka
14. sep 2021

Ono mozem tiež napísať zo svojej skúsenosti, tiež som mala tuto cystu, ak ide o endometrioznu cystu (krvavú cystu) nevidno ju na sone, reálne ak ti praskla mohol ti tam ostat jej obal a moze sa tvoriť opäť pripadne aj nejake zrasty, ktoré tiež mimochodom nevidno na fakt lepšom sone, iba laparoskopicky..

roztlieskavacka
14. sep 2021

A este aby som doplnila vyššie komentár od myscha-presne tiež mi vraveli ze žiadna cysta nie je na preventívnej a ked ma otvorili na operačke den potom, bola tam a mala skoro 7 cm ..,a to som naštastie nemala žiadne bolesti len som ju cítila aj po hmate uz

barbora0308
autor
15. sep 2021

@roztlieskavacka @myscha3
Dakujem za vase odpovede. Ono pojem endometrioza je mi znami, kedze sestra ju ma tiez 😏. Neviete napr. ci to moze byt aj geneticke? No jednoznacne doberiem antibiotika a ak bolesti budu pretrvavat, tak to samozrejme budem riesit dalej, kedze zapal mocovych ciest som uz zazila a bolesti som mala uplne ine, preto mi to nejako nesedi, aj ked jednoznacne ten zapal v moci mam, tak tazko povedat. 🙄

myscha3
15. sep 2021

@barbora0308 ja som kedysi citala, ze to moze byt ak dedicne 😏 Ak by si chcela (aj Tvoja sestra), mam na instagrame profil o_endometrioze Davam tam prispevky k mojej ceste za babatkom, kedze mi lekari tvrdili, ze nebudem mat deti.. a podarilo sa prirodnou cestou. Kludne tam mrknite, moze Vam to pomoct aj na zmiernenie priznakov a bolesti

luccija
15. sep 2021

@barbora0308 nie je to genetické.Dodnes sa nevie prečo vznikajú.Aj ja ju mám.Na sone ju je normálne vidieť ja mám fotky v správe vždy prilozene.Ale možno Ti jedna praskla a máš este iné na zlom mieste...ktoré byť vidieť nemusí prípadne zrasty mne povedal lekár, že iba pri laparoskopii sa dá zistiť reálny stav.Pri endom.sa berie aj krv na onkomarkery a, keď je to endo môže sa stať, že onkomarkery sú zvýšené.ja ju mám v pozorovaní už 10 r nerastie, neboli a rozmer je rovnaký.

luccija
15. sep 2021

@barbora0308 ale teraz nerozumiem mala si klasickú cystu a tá praskla zakrvacala,, alebo endometriozu?lebo tá nezmizne iba operáciou iba vo výnimočných situáciách môže prasknúť a vyliať sa a vznikne zápal.Ale skôr je roky rovnaká či rastie robí veľké bolesti pri menzese