Folikulárna cysta a zvýšený onkomarker. Poradíte?

taninka
5. jún 2015

ahojte, prosim poradte mi lebo som docela nervozna. bola som na preventivke a gynekolog mi nasiel na lavom vajecniku cystu - ze je folikularna. predpokladam ze sa vstrebe alebo praskne. ale bral mi onkomarkery - aj ked neviem preco a jeden mi vysiel mierne zvysene CA 19-9 , v tom case som bola aj mierne chora mala som kasel a smrkala som dost... som vystrasena z toho onkomarkeru ... neznamena to ze mam niekde nejaky nador ... ze ?

kamkk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivec16
5. jún 2015

Zvysene onkomarkery mozu znamenat ze mas endometriozu... Byvaju vtedy zvysene... Pravdepodobne ta poslu na laparoskopiu

tatiana1980
5. jún 2015

kamkk bola som u chirurga povedal ze to je take kozmeticke zvysenie, onkolog povedal ze pohoda ze to nic neznamena a obvodacka ze to moze byt aj z virozy. gynekolog ze najskôr z cysty,. a endometriozu by nevidel na UTZ ?

lavinis
5. jún 2015

endometriozu na uzv vôbec nemusí vidieť, mne ju zistili až pri operácii cysty, ja som mala endomeriálnu a zvyšovala mi onkomarkery....a potom na ďalší krát boli zas v poriadku,a le cysta išla radšej von, aj keď je zas späť po pár rokoch.