Gynekológ otvorený alternatívnej liečbe

sandrus213
22. feb 2016

Ahojte,

hľadám gynekológa, ktorý je otvorený liečbe bylinkami a inými alternatívnymi postupmi, najlepšie ak by aj sám vedel odporučiť. Či už ide o obyčajnú mykózu alebo sa to týka vážnych ochorení. Jednoducho aby som sa na neho mohla spoľahnúť, že ak nebudem chcieť brať silné chemické antibiotiká, nenakričí na mňa a nebude mi núkať očkovania proti rakovine krčka maternice. Snažíme sa o bábätko a hľadám čoveka, ktorému budem môcť úplne dôverovať. Mala som zdravotné problémy, no musela som kvôli prístupu vymeniť dve gynekologičky a povedala som si, že stačilo. Nechcem tam už ísť a neviem ku komu sa prihlásiť. Neviem, či som zdravotne v poriadku, keďže sa nám už 10 mesiacov nedarí, sme mladí a muž má dobrý spermiogram. Rada by som vedela, že som zdravá aby dieťatko malo správny vývin. Veľmi mi na tom záleží. Chcem mať prirodzený pôrod doma, nesúhlasím s ultrazvukom plodu, iba v najnevyhnutejších situáciách, svoje dieťa nechcem očkovať a hlavne nepchať do seba lieky či chodiť na operácie. Prosím, ak niekoho poznáte, poraďte. Neviem, či niekto taký vôbec existuje, no ak áno, som ochotná za ním ísť kdekoľvek na Slovensko.

Som taktiež objednaná do centra Gynpor k MUDr. Jánovi Galádovi na diagnostiku (folikulometria), máte s ním niekto ako gynekológom skúsenosti?

ĎAKUJEM!!!!!!

sjuzan77
23. feb 2016

naozaj nechapem tento trend, ked sa zeny povysuju nad lekarov, mali by byt rady, ze mame moznost vyuzivat "vydobytky modernej mediciny", ako tu bolo spomenute a nie vzhliadat k prastarym mamam, ktore rodili na poli. moj lekar robi tie "rutinne a zbytocne" ultrazvuky kazdy mesiac a som za to vdacna, pretoze tak, ako bolo do 20 tt vsetko v poriadku, tak sa to na dalsom sone zmenilo a prislo sa na vaznu diagnozu, ktora ohrozuje nielen dieta, ale aj moj zivot. prve tehotenstvo bolo naopak ukazkove, bezproblemove, porod sa rozbehol spontanne, postupoval - a zaseklo sa to. takze tiez som bola vdacna lekarom, ze nakoniec po 36 hodinach sa mala narodila v poriadku za ich asistencie. mementom domacich porodov by mal byt pripad caroline lovellovej, ktora za domace porody bojovala a sama pri nom zomrela, ci pripad zo susednych ciech, ked pri porode doma zomrelo zdrave dieta kvoli banalnej veci, s ktorou by si v nemocnici hravo poradili, avsak porodna adistentka bola na to prikratka..

vejula
23. feb 2016

@severanka90 PRepač ale neverim ti ani c 🙂 Viem, že vela ludí z jeho fachu ho nemá rado, ale to z iných dôvodov Je mi jasné, že vela ludí ma zálusk ho očiernovať, lebo ma iný prístup, neposiela ženy na umele oplodnienia, nepredpisuje antikoncepciu, nieje zastancov genetických testov, kedže neuznáva potraty atd, Ale tie bludy ako nutil ženy a bla bla, ja viem aký ma prístup k ženám a nikdy ma do ničoho nenutil, povie svoj pohlad a nechá rozhodnutie na žene. A reči typu znama znamej nemaju u mna váhu

vejula
23. feb 2016

@severanka90
@bobulazelena baby ak chcete tak sa ultrazvukujte od rana do večera, mne je fuk, ale ako si dovolujete označiť ženu, čo ultrazvuk nechce za nezodpovednu? Čo ak ta žena to dieťa bude chcieť či bude zdravé alebo postihnuté, tým padom nejaký ultrazvuk nepotrebuje? Ak je pre vás nepochopitelné, že su ženy, ktoré su pripravené prijať dieťa i napriek postihnutiu, tak sa radšej zdržte komentára, lebo vaše príspevkyo vás dosť nelichotivo vypovedaju

moni244
23. feb 2016

@vejula lenze tu nejde len o postihnutia, pocas tehotenstva sa moze stat tolko veci, ktore mozu ohrozit matku, zachranit dieta len tim, ze sa urobi ultrazvuk, ale takym radikalnym osobam ako ty a autorka je tazko nieco vysvetlit. Tak si majte to, co chcete, len potom neobvinujte nikoho ineho len seba. Tak ako ty, aj iny maju narok na nazor

bobulazelena
23. feb 2016

@vejula ja som nepovedala nic o postihnutych detoch...ale nevadi. A co tak napriklad ze plod odumrie,pripadne sa mu mebude vyvijat srdiecko, budeme cakat kym zena div ze neumrie, lebo predsa my sme prirodne zeny co neuznavaju hnusny ultrazvuk,lieky,ockovanie a vlastne celi medicinu.

bobulazelena
23. feb 2016

@moni244 ach jaj to su tie eko-bio svacnute zeny. Potom budu vyplakavat ako im lekari uz nevedeli pomoct. Keby kazdy v zivote robil to,co vustudoval,pripadne to, comu rozumie,hned by sa na tomto svete lepsie zilo...

vejula
23. feb 2016

@moni244 Ak žena nemá zaujem o ultrazvuk, nik ju nesmie nutiť. Tento lekar akurat akceptuje rozhodnutie ženy, lebo nik iný nemá právo rozhodovať o jej tele len ona sama. Teda psychický ani iný nátlak tu nieje na mieste. Ak žena nechce absolvovať ultrazvuk, stačí podpísať papiere a tým to končí. Ja som zakladné ultrazvuky absolvovala, ale určite nie každý mesiac, ako to maju niektorí lekari vo zvyku.Čo sa týka dopadov častých ultrazvukov na plod, je ešte velmi skoro hovoriť, predsapoužívaju sa ešte velmi krátko... Koniec koncov v čase , ked som sa ja narodila ešte každá tehotná žena absolvovala RTG pluc a tiež to nikto nepovažoval za niečo nebezpečné... Dnes by tehotnej nezrontgenovali ani zub... takže nechajme sa prekvapiť, čo nam ukaže buducnosť

moni244
23. feb 2016

@bobulazelena budu mudrovat, dokial sa nieco nestane, potom bude neskoro plakat

bobulazelena
23. feb 2016

@vejula lenze bohuzial ona nerozhoduje len o svojom tele.

bobulazelena
23. feb 2016

@moni244 ja neviem...ja fakt tomuto nerozumiem. Ja sa tiez nebude s autopravarom hadat, ci treba v aute vymenit nejaku suciastku,lebo tomu nerozumiem. Ale preco ma polovica naroda predstavu,ze rozumie medicine, tak to naozaj neviem.

misaelka
23. feb 2016

@bobulazelena ono slepa dovera v lekara tiez nie je dobra, treba pouzivat aj vlastny rozum...ale a priori odmietnut vsetky lekarske zasahy moze uskodit matke alebo dietati (plod moze odumriet, moze byt nedostatocne vyvinuta placenta...)

mandala77
23. feb 2016

@sandrus213 Ahoj, takého gynekológa nepoznám, toho gynekológa čo Ti odporúčali v Žiline, on je hlavne katolík. Nie je alternatívny lekár. Určite Ti neodporučí homeopatiká, katolíci sú proti nim.
Možno hľadaj gynekológa, ktorý Ti bude sedieť ako človek na základe nejakých odporúčaní od kamarátiek. Na mykózy a podobné veci, skús si nájsť dobrého terapeuta tradičnej čínskej medicíny. Mám výbornú skúsenosť. Pre mňa tradičná čínska nie je alternatíva, pre mňa je alternatívou západná medicína.

bobulazelena
23. feb 2016

@misaelka ale jasne...ved treba skonzultovat mozno veci s viacerymi lekarmi a zamysliet sa a podobne. Ale v principe som zastanca tpho ze odborna praca patri do ruk odbornika.

vejula
23. feb 2016

@bobulazelena no tak to potom tehotným musíme zakazať aj nasadať do auta, či vychádzať v zime von, lebo čo ak sa šmyknu a potratía. To potom v mene ochrany dieťaťa tehotná musí sedieť cele tehu na zadku doma....

tana85
23. feb 2016

@sandrus213 nepises odkial si, tak vychadzam zo svojej skusenosti, v BA je to napr. Janek v gyncetrum. je sukromnik, ale je aj certifikovany homeopat a bez hanby odporuci na mykozu aj alternativne veci. ak je potrebne, lieci klasicky, ale vzdy hlada setrnejsiu cestu a uplne otvorene s pacientkami o tom hovori. v tvojom pripade by som skusila aj tradicnu cinsku medicinu. nie je to ziadne sarlatanstvo, velmi dobra doplnkova cesta. mna super pripravila na ivf, aj pocas stimulacie som pila caje a o chvilu rodim

vejula
23. feb 2016

@bobulazelena alebo rovno treba pripojiť teotnej na brucho nejaký monitor, nech je nonstop monitorovaná, ved ultrazvuk raz do mesiaca nič nevyrieši, stať sa môže hocikedy hocičo medzí ultrazvukmi.

moni244
23. feb 2016

@vejula bozez ty fakt vsetko hrotis do extremu, ale to som si uz vsimla aj v inych temach, mas svoj nazor, fajn, ale prestan tu mudrovat

moni244
23. feb 2016

Inac v pripadd autorky je uplne jedno, aky bude jej gynekolog porodnik, oedze dotycna chce rodit doma len s dulou bez medicinskych zasahov. Len otazka pri autorke ostava, ze ak chce aj dieta vychovavat na bylinkach, bez navstevy doktora, ako chce riesit pripadne urazy, zlomeniny a pod.kedze sucasnu medicinu neuznava

vejula
23. feb 2016

@moni244 važne a za koho sa pasuješ, že mi tu ideš rozkazovať. To je fakt smiešne, budem si pisať čo chcem a kde chcem 😉

bobulazelena
23. feb 2016

@vejula umyselne zanedbat svoju povinnost je snad nieco ine ako nejaka nehoda. Ci?

bobulazelena
23. feb 2016

@moni244 este nech tu niekto spomenie slovne spojenie ,,vrahovia v bielych plastoch'' a uz sa vazne dogrcam...

moni244
23. feb 2016

@vejula tak si pis, ale necakaj, ze ostatne budu ticho

moni244
23. feb 2016

@bobulazelena ja fakt normalne zasnem, ako dnesnym mladym zenam prepina, v inych krajinach by ruky nohy bozkavali za nasu lekarsku starostlivost, ale tu? Same vystudovane "odbornicky"

vejula
23. feb 2016

@moni244 nikdy som od nikoho nechcela aby bol ticho 🙂 nech žije sloboda slova

bobulazelena
23. feb 2016

@vejula ach myslim ze tato debata nikam nevedie. Ja ta svojimi argumentami nepresvedcim a ty mna tiez nie. Ja som zastanca mediciny a vsetky tieto alternativne eko-bio metody mi pridu ako sprostost.

severanka90
23. feb 2016

@vejula prepac, ale asi nevies citat, alebo len citas a nerozmyslas. Ja som ho nikde neociernila, len som reagovala na prispevok ze tento gynekolog nie je za alternativne sposoby liecby ale cisty lekar- katolik. Ak si s nim spokojna, ok. Ja poznam zeny ktore nie su a nie je to styl ze: "jedna znama povedala".
Sama si napisala, ze nepredpisuje antikonc., nerobi upt a nechce geneticke testy, ani homeopatika. Prave tento lekar je pre zakladatelku nevhodny.
Ani som nikde nenapisala, ze niekto ma ist na upt koli postihnutiu. Nech si kazdy vychovava co chce, o tom tato tema nie je.

mandala77
23. feb 2016

neviem, či ste si poniektoré nevšimli ako sa volá téma.
Nechápem, čo vôbec osočujete niekoho s iným názorom ako máte vy samé. Každá sme iná, tak čo sa tu "obúvate" do tých, čo majú iný názor. Nech každá robí čo cíti a rodí si ako chce.

Na koníku denne vidím aké sú netolerantné a zákerné ženy voči sebe a ako každý kto má iný názor ako je väčšinový je prinajmenšom dáky debil, no v tomto prípade skôr nezodpovedná krava.

vejula
23. feb 2016

@bobulazelena aká povinnosť? Chodiť na ultrazvuky je povinnosť? Ale prosím ťa 😀 😀 To je akurat právo ženy, ktorá ho využiť môže a nemusí. Povinnosť má akurát lekar ženu upovedomiť na to, že tri ultrazvuky v tehu su hradené poisťovnou a zo zákona ich on musí spraviť, pokial ich žena neodmietne. Stať sa môže hocikedy, hocičo... aj hodinu po ultrazvuku , takže určite ten ultrazvuk nieje až také spasenie.

bobulazelena
23. feb 2016

@moni244 ja tiez nechapem. Pride mi to akp trend modernej doby a dan za mnozstvo informacii na nete. Inak ked som citala o lotosovom porode,to som este len bola v soku co niektore zenu dokazu vymysliet

vejula
23. feb 2016

@severanka90 z tvojho prispevku bolo citiť odsudenie.... Ako ženy nuti, aké su vdaka nemu dokaličené atd. Ja mam uplne opačnu skusenosť, čokolvek ide spraviť, najprv informuje, potom sa spýta či s tým suhlasim až potom vykonava.