Hormonálny profil - zvýšený prolaktín

bronula26
26. okt 2013

ahojte žienky, potrebujem radu. menštruácia mi chodí hore dole, 2 mesiace mi vynechala, tak som sa tešila, že sa zadarilo...a nič...na preventívke všetko ok, maternica, vaječníky, krčok maternice, cytológia...tak že mi doky zoberie krv na hormonálny profil... výsledok - zvýšený prolaktín a testosterón. viem, že je nás viac, ale ako u vás doktor postupoval? ako vás liečil?

obcansr
26. okt 2013

@bronula26 ja som mala zvýšesný len prolaktín, bola som na vyšetrení u endokrinologa, dal mi Parlodel tabletky a do pol roka som otehotnela

bronula26
autor
26. okt 2013

@obcansr a endokrinolog ti vysetroval aj štítnu žľazu, či nie? čo ti povedal že z čoho to je. a na rtg hlavy a na magnetickú rezonanciu ťa ženský neposlal?

obcansr
26. okt 2013

@bronula26 nie ženská ma poslala ku endokrinologovi je to jej kamarátka , do Lubochne, urobili my vyšetrenia , na rtg som nebola tam ma neposielali, nemala som výtok z bradavie, aj to može byt pri tom, ja som mala nepravidelný menzes, nemohla som otehotniet, tak som stým išla ku gynde tam mi vzali krv urobili vyšetrenia a z krvi mi vyšiel zvýšený prolaktín ale nebol moc povedala že to nie je hrozné že po liekoch sa to upraví, v Lubochni mi robili tiež aj usg štitky a tu mam ok, tam ji dali lieky , mala som ist po polroku na kontrolu už som lieky nemala, robili mi zas krvné testy aj na hcg ale nebolo tam nič a a dr vraví že mam zatial ok prolaktín nemám zatial lieky brat a potom som menzes nedostala ale bola som tehu a to som nevedela a ked som jej volala tak mi nechcela verit lebo že im tam nič nevyšlo a ja už bola tehu 🙂 zvýšený možeš mat z hocičoho aj z nádoru ale ten nemám, tam su kadejaké faktory to si prečítaj na nete, uvidíme teraz , uvažujeme o druhom tak uvidím ako to bude či sa podarí či nie

bronula26
autor
26. okt 2013

@obcansr mňa doktor poslal na rtg hlavy, ten mám ok, ešte mám ísť na magnetickú rezonanciu hlavy - dúfam že aj to bude ok, a ak bude, tak ma pošle k endokrinologovi...a nasadí mi liečbu. takže sú to také lieky, že sa pri nich môžes snažiť o tehu?
tak tfuj tfuj nech sa vám zadarí 😉

obcansr
26. okt 2013

@bronula26 ano len ak zistíš že si tehu tak musíš prestat brat , ja som otehu ked som ich nebrala , uvidíš bude magnetická ok ,

ankamar
29. okt 2013

Ahoj, mne doktor ked som bola pred rokom na preventivke povedal, ze ked budem chciet otehotniet musi mi upravit hladinu prolaktinu- vraj sa tvori pri strese a prilisnom nervovani. Prisiel na to ked sa mi na prsiach robili hrcky- nezhubne, aj za ne moze tento hormon, zajtra zavolam na gyndu a objednam sa na preventivku, tabletky som vysadila pred dvoma mesiacmi ale zatial nic, tak musim nech mi to da do poriadku.....

fixinka
28. mar 2014

@obcansr Ahoj, ja som tiež začala pred týždňom brať tabletky na prolaktín. Za akú dobu ti začali účinkovať? Teda, o koľko týždňov si mala ísť na kontrolu krvi? Na endo mi povedali, že sa hladina prolaktínu upraví tak za 5-6 týždňov.
A ešte sa chcem opýtať, prečo si nevedela otehotnieť, nedozrievali ti folikuly? Mne najprv robili hormonálny profil, ale prolaktín som nemala veľmi zvýšený, ale na folikulometrii zistili, že mi nedozrievajú vajíčka. Tak dúfam, že nedozrievajú práve kvôli prolaktínu a že po liečbe sa to rýchlo upraví.

obcansr
28. mar 2014

@fixinka no ja si to už poriadne nepamatám ale sa mi zdá že skoro po pol roku, som tam bola ,brali mi krv a povedala mi dr aby som nebrala zatial lieky že mam už nizky prolaktín, tak som to nebrala, no a potom som otehu , ani vobec neviem kedy ja som nesledovala žiadne plodné dni nič , na folikulometrii som nebola , ja som mala nepravidelný ms niekedy 35,38.42 aj 46 dní ako kedy , mne povedala dr že prolaktín my zadržuje dozrievanie vajíčka či také čosi ja si to už poriadne nepamatám