Je možné, že aj v 16 mm folikule bolo zrelé vajíčko?

nikola81
31. dec 2012

Potrebovala by som poradit..uz som prekutrala cely internet. 26.12. mi pichli pregnyl na spustenie ovulky na 100% bola 28.12. rano kedy som mala riadne bolesti. Ale co sa tyka mojho problemu na pravom vajecniku bol folikul 16mm..optimalna velkost pred podanim pregnylu ma byt 20mm nie? Na lavom bol 18mm ale nemam lavy vajcovod takze to je nic..Je mozne ze aj v 16mm folikule bolo zrele vajicko? Ci asi tazko? Brala som clostil 3x 1tabl a teraz Duphaston..Dakujem za rady

monosana
31. dec 2012

ahooj 🙂 Podla mna si z toho 16mm folikulu kludne mohla mat ovulaciu. A ked sa dobre pamatam, tak tých 16mm k tomu aj staci, aby ti pichli Pregnyl. Vsak tvoj lekar vie, ze nemas lavy vajcovod, podla mna zobral do uvahy tovj pravy a riadil sa podla toho 🙂 Nic sa neboj! Drzim palceky, aby sa to skoncilo co najlepsie a najkrajsie 😉

jania023
31. dec 2012

Nestrachuj pregnyl sa picha ked ma prve vajicko 18mm a to sa splnilo..aj ked nemas vacovod tak vajko vie prejst druhou stranou cez druhy vajecnik..niektore kocky dokonca pri 18mm foliku maju uz vajko prezrete a musia si picat pregnyl pri 14mm aby boly vajka zrele a pouzitelne..niektory doktory pichaju pregnyl pri 16-19mm..no a rataj ze vajko este dorastie pokila vude ovu takze mas este cca 36-49 hodim co je cca plus 4mm..vajko praska pri 22mm ale niekedy aj skor ono je to individualne ale niesu tam velke rozdiely..poznam kocku co mala 2 vajka jedno 16mm a jedno 24mm..tak jej pichli pregnyl z tym ze to velke je uz prezrete a nepouzitelne a dnes ma 2catka 😀

nika251
8. jan 2013

Ahoj. Mne na UZV Dr. nameral folikul 12mm. Odpisal to ako anovulacny cyklus. Na a nas anovulacny cyklus sa vola Damián 🙂 Nikdy nevies ako si to priroda zariadi 🙂

miska200
9. jan 2013

Ahoj, ja som v piatok mala 15mm folikul, v sobotu vecer som pichala Pregnyl s predpokladom, ze folikul mal mat do 18mm. V pondelok som bola na IUI, vajecnik bolel jak slak, tak snad prebehlo vsetko tak, ako malo 🙂 aj BT nasvedcuje tomu, ze ovulka bola v pondelok
Ja som sa minuly rok po stimulacii Clostilbegytom (4x) ani raz nedostala na IUI prave z dovodu, ze doktor cakal, az folikul bude mat 24-26mm, ale viac ako 22,5mm mi nikdy nenameral.Potom mi vzdy uzsamozrejme praskol a my sme tym stratili pol roka... Drzime si palceky 🙂

janinuska
16. máj 2015

No ja som bola na IUI 2X. Obidve boli neuspešne. Ja mam priechodny len lavy vajcovod. Prvy krat mi doktorka povedala, že sa bude robit IUI kvoli folikulu na pravej strane, lebo folikul na lavej strane nie je dobry. Ani velkosti mi nepovedala ani nič. Druhy krat vraj na pravej strane folikul 21mm, na lavej 14mm a dali mi ešte v en den pichnut pregnyl, s tym, že ten menši možno ešte dozreje. Bolo to v Gyn Five. Baby myslite, že boli ich postupy spravne?