Kam na vyšetrenie krvi po missed abort?

veronika218
20. sep 2013

Ahojte dievčatá....Som 10 dni po MA a stále rozmýšlam o tom prečo ma moja gynekologyčka neposlala na žiadne vyšetrenie. Síce mi povedala že až po viacerých potratoch treba ísť na vyšetrenie lebo sa to stáva pomerne často, ale ja to nechcem zažiť znova ☹ a preto by som chcela ísť na vyšetrenie krvy a tak čo najviac minimalizovať riiziko že sa mi to stane opäť.čo ak mám niečo s krvou? Može ma môj obvodný lekár poslať na to vyšetrenie ked mu objasním moju situáciu?Potrebujem odporúčanie?......dakujem

rachel36a
20. sep 2013

@veronika218 je pravda, že po prvom potrate ťa lekár nikam nepošle, na takéto vyšetrenia sa posiela , niekde po druhom, niekde až po treťom... ja som tiež nechcela čakať, po prvom mi urobila moja lekárka len hormonálny profil a infekčné, ale požiadala som svojho obvodného a ten mi dal výmenný lístok na hematologiu a štítnu žľazu... genetiku ti zdarma po prvom aborte asi neurobia, tam až pri opakovaných, my sme na genetike boli po druhom aborte...na všetky vyšetrenia ktoré sa robia pri opakovaných abortoch potrebuješ odporúčanie... skús obvoďáka, my sme nemali problém...

rachel36a
20. sep 2013

@veronika218 ešte som zabudla, nech si dá aj partner urobiť urologické a spermiogram...aj tam môže byť problém

veronika218
autor
20. sep 2013

@rachel36a Dakujem...moj manzel je momentalne v zahranici ale uz planuje absolvovat toto vysetrenie....urcite navstivim svojho obvodneho lekara aby ma odporucil na hematologicke vysetrenie ....ale preco na stitnu zlazu?moze taktiez vplyvat na vyvoj tehotenstva? Mozem ist na vysetrenie ked som este nemala menstruaciu?

rachel36a
20. sep 2013

@veronika218 áno, aj štítna žľaza má veľký vplyv na to či žena otehotnie alebo potratí, moja švagriná nemohla roky otehotnieť, a potom jej zistili zlé hodnoty zo štítnej, operovali ju, potom hormóny a teraz má krásnu 4 mesačnú dcérku... hematologia a štítna sa pri abortoch robí ako prvá po ženskkých veciach...

gabikkas
20. sep 2013

ahoj @veronika218, rachel ma pravdu, kamoska koli problemom so stitnou zlazou, krvacala ked otehotnela...gynekolog jej urobil testy a zistil, ze je na plobleme stitna a poslal ju na endokr. Inak velmi si toho gynekologa vazim, zachranil jej dietatko, ona totiz bola poslana na kyretaz, tvrdili, ze dieta nezije - malo ist o jej druhy potrat, tak mu volala, ze ci by sa potom mohla u neho stavit po kyrete, no on jej povedal, nech tam nejde - mala v ten den ist na kyretaz a nech pride do ambulancie, pockal ju tam...noa cuduj sa svete, srdiecko bilo a teraz je 22tt...kamoska mi spominala, ze tento gynekolog robi aj testy, ktore bezny gynekologovia nerobia...

zuzika82
21. sep 2013

ahoj.ja som si tym presla tiez.v 2002 som potratila v 6.tyzdni a lekarka ma nikam neposlala vraj to mohla byt nahoda a pol roka mame skusit znova otehotniet.v roku 2007 som mala MA v 13.tyzdni a myslela som si ze zomriem... Ale ako to uz chodi co ta nezabije to ta posilni.lekar ma az potomto druhom potrate poslal k hematologiu,na endokrinoligiu,potom na ggenetiku boli to najtazsie 2 mesiace v mojom zivote..nakoniec sa ukazalo ze je vsetko v poriadku a ''blba nahoda'' sa zopakovala.v roku 2011 som porodila zdraveho chlapceka chvalabohu.