Missed abort v 20. týždni - imunologické vyšetrenie

gabika4
14. jún 2021

Ahojte, momentálne absolvujem rôzne vyšetrenia kvôli missed abort v 20 tt. Som objednaná na hematológii, endokrinológii aj na genetike. No, čítala som, že niektoré ženy, ktoré stratili svoje bábätko absolvovali imunologické vyšetrenie. Viete mi povedať, čo sa v tomto prípade vyšetruje? Gynekológ mi nedal žiadne odporúčanie na imunológiu, hoci niečo s imunitou spomínal, tak teraz neviem či v mojom prípade to netreba alebo mám ísť za gynekológom a pýtať odporúčanie i tam. Nemala som žiadne potraty, 2x som otehotnela tzv. "na prvý šup". Z prvého tehotenstva mám zdravú dcérku a chlapček mi bohužiaľ odišiel, hoci všetky testy boli v poriadku. Ku gynekológovi mám ísť až keď budem mať pobehané všetky tieto vyšetrenia, takže nechcem tam zbytočne chodiť ak nemusím, pohľad na tehotné žienky mi berie chuť žiť 😢 Ďakujem za rady

petamich
14. jún 2021

@gabika4 na reprodukcnej imunologii sa vysetruje hlavne, ci tvoje telo nereaguje negativne na partnerove spermie alebo nejake ine imunologicke reakcie proti embryu - posielaju tam skor zeny co nemozu otehotniet, po 2 a viac potratoch, neuspesnych umelych oplodneniach a pod. lekar zrejme usudil, ze s tymto by ste nemali mat problem, preto vas tam neposlal (kedze sa vam podarilo otehotniet relativne bez problemov, predchadzajuce potraty neboli - ale to sa len domnievam, pripadne sa ho spytaj ci netreba)

a vela sil prajem! drz sa 🤞🏻🍀

gabika4
autor
14. jún 2021

@petamich nie predtým som nemala žiadne potraty ani problém otehotnieť ako som písala..možno preto ma tam neposlal...no radšej si všetko zisťujem i sama na nete, aby som vedela na čo všetko sa mám pripraviť...

e1i
14. jún 2021

@gabika4 ako píše kočka vyššie reproimunologia. V Prešove sme boli v Adle. Vysetrenie stalo 60 eur a vysledky na 4 A4

gabika4
autor
14. jún 2021

@e1i takže to je iba reproimunologia... Ja som myslela ze imunológia všeobecne... Nechcem nič zanedbať, tak si radšej zisťujem i sama 😔 už lekárom neverím, tak sa uisťujem...

e1i
14. jún 2021

@gabika4 dôležitá je ta reprodukcna. Ale mne dr urobila aj testy alergologicke z krvi.
Boli sme u dr Eštókovej
Aj reproimuno aj imuno urobila

lyduska13
19. nov 2021

@gabika4 ahoj,aj ti niečo zistili?ja som teraz po MA 16tt a čaká nás tiež tento kolobeh...

gabika4
autor
19. nov 2021

@lyduska13 áno, deficit proteínu S...teda hematologicky problem, no nie je to na 100% isté ...

stanielka666
31. aug 2022

@e1i a ako dlho ste prosím čakali na výsledky?

e1i
31. aug 2022

@stanielka666 asi 3 týždne. Aj nam ich dr mailom poslala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre